Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: sftp bez SSH  (Přečteno 2386 krát)

Deafboy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
sftp bez SSH
« kdy: 28 Února 2009, 11:47:09 »
Zdravím.
Mám Ubuntu server 8.10 a potrebujem vytvoriť usera, ktorý by mal mať prístup cez sftp ale nie ssh.
Bol by som rád keby mi poradil niekto, kto s tým má vlastné skúsenosti. Našiel som totiž viac návodov na nete,
ale boli buď zložité, alebo s nimi bolo kopu problémov. Najviac ma zaujala možnosť priradiť userovi bash len so základnými príkazmi na prácu so súbormi, no absolutne neviem ako na to.
Ubuntu som prestal pouzivat vzhladom na jeho bugy kazdodenne, no sem-tam rad zabludim na toto forum a som este radsej ked viem pomoct

DrSilenec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re: sftp bez SSH
« Odpověď #1 kdy: 04 Dubna 2009, 01:46:29 »
Jak to myslíte složité, každopádně to nelze jinak než přes bash na /bin/false a jako virtualního uživatele.
Use Ubuntu, Slackware and BSDs ;)

stderr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 275
  • globglob, Charliee, we're scuba diving Charlieee!
Re: sftp bez SSH
« Odpověď #2 kdy: 05 Dubna 2009, 20:29:53 »
fSTP je obyčejné FTP zabezpečené certifikátem. Pokud máš nějký FTP server, pak stačí zabezpečit certifikátem (openssl) a uzivateli zakazat logovani pres ssh (v /etc/passwd mu dat /bin/nologin nebo neco tak).
Jednoduchy navod pro vsftpd je treba tu (uz pouzivam dlouho a bez problemu na par serverech): http://wiki.vpslink.com/Configuring_vsftpd_for_secure_connections_(TLS/SSL/SFTP)
Fedora & CentOS (RHEL) user ... co tu vlastně dělám?
Blog /dev/stderr & twitr

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.