Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lubuntu 14.04 úvodní obrazovka - vyřešeno  (Přečteno 1947 krát)

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Lubuntu 14.04 úvodní obrazovka - vyřešeno
« kdy: 25 Ledna 2015, 10:58:28 »
Mám Lubuntu 14.04 Trusty na starším desktopu. Vše funguje OK, ale úvodní obrazovka Lubuntu je jenom černá a na ní až po cca 20 sec naskočí jen nápis Lubuntu s běhajícími tečkami pod tím. Pak opět zhasne a po chvíli už jde normálně.
Nedala by se nějak změnit ta černá plocha té úvodní obrazovky - např. nahradit jí nějakým obrázkem ? 
Zkoušel jsem to přes Tweak a to mi nejde, přestože jsem tam nastavil obrázek pro úvodní obrazovku, žádná změna se nekonala.
Dík za nápady.
Jan
« Poslední změna: 28 Ledna 2015, 13:03:15 od Janslav »

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Lubuntu 14.04 úvodní obrazovka
« Odpověď #1 kdy: 25 Ledna 2015, 11:28:03 »
Ale to je normální. Při bootování ještě nepracuje celý systém, grafická karta ap., proto nemůže vykreslovat nějaký obrázek. Ostatně stejné to je i u Windows...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re:Lubuntu 14.04 úvodní obrazovka
« Odpověď #2 kdy: 25 Ledna 2015, 14:53:51 »
OK,
ale  u Windows to netrvá tak dlouho jako u Lubuntu . A dále - nedal by se ten obrázek alespoň nějak změnit ?

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Lubuntu 14.04 úvodní obrazovka
« Odpověď #3 kdy: 25 Ledna 2015, 23:49:14 »
Ale to je normální. Při bootování ještě nepracuje celý systém, grafická karta ap., proto nemůže vykreslovat nějaký obrázek. Ostatně stejné to je i u Windows...

Nemá náhodou na mysli plymouth ? http://www.ubuntugeek.com/plymouth-manager-simple-tool-to-change-splash-screen-themes.html
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re:Lubuntu 14.04 úvodní obrazovka
« Odpověď #4 kdy: 27 Ledna 2015, 15:02:26 »
Lze tomu rozumět tak, že Lubuntu logo se opravdu nachází v adresáři /lib/plymouth/themes/lubuntu-logo/lubuntu-logo.png a ve scriptu tamtéž je i jeho použití ?
Zkoušel jsem s tím trochu manipulovat a nic se nedělo...

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Lubuntu 14.04 úvodní obrazovka
« Odpověď #5 kdy: 27 Ledna 2015, 16:38:43 »
Lze tomu rozumět tak, že Lubuntu logo se opravdu nachází v adresáři /lib/plymouth/themes/lubuntu-logo/lubuntu-logo.png a ve scriptu tamtéž je i jeho použití ?
Zkoušel jsem s tím trochu manipulovat a nic se nedělo...

Mělo by to tak být. Já to tenkrát řešil přes ten manager. Ten obrázek se pochopitelně musí jmenovat stejně. Ale v prvním příspěvku píšeš zase o úvodní obrazovce/wallpaperu, takže nevím, co vlastně požaduješ.

edit : pokud by se skutečně jednalo o plymouth, tak tady je nějaké povídání : https://wiki.ubuntu.com/Plymouth
jinak já to například mám v textové podobě, abych viděl případné chyby.
« Poslední změna: 27 Ledna 2015, 16:50:14 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Janslav

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re:Lubuntu 14.04 úvodní obrazovka - vyřešeno
« Odpověď #6 kdy: 28 Ledna 2015, 10:52:16 »
Skutečně se jedná o Plymouth a o úvodní (boot) obrazovku.
Vyřešil jsem to ke své spokojenosti takto:

1) Úvodní text "Lubuntu" se nachází ve složce /lib/plymouth/themes/lubuntu-logo/ ve file" lubuntu-logo.png". Jde o běžný obrázek, který je možné měnit, např.  zvětšit, nejdříve je ale nutno zvýšit v Su režimu přístupová práva na "číst a zapisovat každý".

2) Stejně tak se dá měnit barva pozadí úvodní obrazovky, nachází se to ve stejné složce ve file "lubuntu-logo.script" v řádku Window.SetBackgroundTopColor (0.00, 0.09, 0.17); a Window.SetBackgroundBottomColor (0.00, 0.09, 0.17); měněním těch tří čísel se krásně mění barva pozadí - jde patrně o sytost složek RGB. O file platí totéž co se týče přístupových práv jako svrchu.

Pro mně tento problém tím končí. Děkuji všem za pomoc.
Slavíček
« Poslední změna: 28 Ledna 2015, 11:02:50 od Janslav »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.