Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linuxový tábor - průzkum trhu  (Přečteno 42277 krát)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #50 kdy: 20 Července 2008, 00:39:05 »
Samozrejme s mladezi je to jine - ta se da tvarovat, zaujmout, motivovat - prave proto jim je potreba hodit na krk taky odpovednost za cely chod tabora, pac tam pak nastane zdrava rivalita a taky vzajemna kontrola (vedouci na plnopenzijnim tabore to proste NEUHLIDA). Pokud to budou decka -18, tak samozrejme cely tabor bez chlastu - presto se pripravte, ze tam proste nekdo ozraly urcite bude! Neni to lehky projekt...     
Jj, z toho by byly jenom průsery...

Že to není a nebude (pokud bude) lehká akce, o tom nikdo nepochybuje :)

K tomu plnopenzijnímu táboru - jde to! Pár jsem takových zažil... (nebo jsem jenom nebyl ani mezi ožralými, ani je nikdo neobjěvil ???) Ale myslím, že v malém počtu (kolem 30) se to tak nerozjede...
« Poslední změna: 24 Července 2008, 02:55:15 od 3m9d »
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Bedbord

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #51 kdy: 20 Července 2008, 02:41:47 »
takovej linuxovej tábor mi příjde jako dobrej nápad, škoda že už nejsem středoškolák ... kdyby byl tábor na samotě kde by se muselo vařit tak se musej schánět aspoň dva kuchaři, dovoz jídla atd což je další komplikace .. proto mi příjde polo/plnopenzijní tábor jako lepší volba .... sehnat nějaký místo se sportovnim areálema a nějakym "koupalištěm" by zajistilo i nějakou aktivitu mimo hlavní program

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #52 kdy: 24 Července 2008, 02:58:47 »
Zaznamenal jsem (snad jsem počítal správně) právě čtyři odpovědi typu "jsem v cílovém věku a měly bych (případně) zájem" - pro čtyři lidi by to smysl němělo.... :P
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #53 kdy: 24 Července 2008, 06:59:52 »
Tak to daj ako verejne oznamenie na stranku Ubuntu - a tam zbieraj hlasy. Toto tu sa mi zda, ze ludia pochopili ako taku polemiku o tom, ako ma tabor vyzerat (mozno som to zavinil aj ja :) ) Osobne som presvedceny, ze o to zaujem bude!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #54 kdy: 25 Srpna 2008, 09:46:29 »
Mám dvě poznámečky:
1) nezaznamenal jsem moc reakcí typu "výborně s učením PC mám zkušenosti a rád se zapojím"  - bez takových lidí by to ale nešlo. Myslím, že nemá cenu nabízet Linux, ale kvalitní výuku PC (samozřejmě na Ubuntu) a k tomu potřebujeme někoho kdo s tím má alespoň trochu zkušenosti.

2) Co takhle uspořádat setkání, kde bychom domluvili nějaké podrobnosti a rozdali úkoly? Dobré ubytování bude potřeba zamluvit co nejdřív.
Já budu v Praze někdy na přelomu září říjen.
Ubuntu 17.04.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #55 kdy: 25 Srpna 2008, 13:05:12 »
Mám dvě poznámečky:
1) nezaznamenal jsem moc reakcí typu "výborně s učením PC mám zkušenosti a rád se zapojím"  - bez takových lidí by to ale nešlo. Myslím, že nemá cenu nabízet Linux, ale kvalitní výuku PC (samozřejmě na Ubuntu) a k tomu potřebujeme někoho kdo s tím má alespoň trochu zkušenosti.

2) Co takhle uspořádat setkání, kde bychom domluvili nějaké podrobnosti a rozdali úkoly? Dobré ubytování bude potřeba zamluvit co nejdřív.
Já budu v Praze někdy na přelomu září říjen.

ad 1) Zajímavé "slovo do pranice"... Původní účel tohoto threadu byl právě zjistit, jestli má smysl nabízet Linux - a obávám se, že skutečně nemá :( Ale s kvalitní výukou práce na PC s Ubuntu to nevidím líp... Podle mě jsou lidi, kteří mají zájem o linux a nepotřebují se učit práci na počítačích a lidi, kteří se chtějí (nebo jsou nuceni) učit na počítačích, ale o Linuxu ani nevědí, že existuje...

ad2) Naprostý souhlas - s ubytováním určitě, proto jsem začal takhle brzy... Jen jestli to má smysl :-\
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

nettezzaumana

  • Host
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #56 kdy: 25 Srpna 2008, 15:15:48 »
podle me je dulezitejsi se nejdrive dohodnout, co by se pripadne pilo ;D // clovek bez piva umre asi za 3 dny

premet

  • Host
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #57 kdy: 25 Srpna 2008, 15:20:17 »
To je fakt, jak chcete vést tábor bez dodržení pitného režimu  ;D.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #58 kdy: 25 Srpna 2008, 15:41:36 »
Opíjet by se opravdu neměl nikdo.
Vedoucí můžou pít v soukromí.
Účastníci nad osmnáct můžou možná v rozumné míře pít s vědomím vedoucích.
Účastníci pod osmnáct pít nesmí.

Byl by to opravdu celkem normální tábor!!! Pokud někdo do 18 nepřežije déle jak 3 dny bez piva, asi nebude jezdit na tábory :P
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

nettezzaumana

  • Host
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #59 kdy: 25 Srpna 2008, 16:14:14 »
Opíjet by se opravdu neměl nikdo.
Vedoucí můžou pít v soukromí.
Účastníci nad osmnáct můžou možná v rozumné míře pít s vědomím vedoucích.
Účastníci pod osmnáct pít nesmí.

Byl by to opravdu celkem normální tábor!!! Pokud někdo do 18 nepřežije déle jak 3 dny bez piva, asi nebude jezdit na tábory :P
<< kdyz mi bylo 16 let (cca 2hak na gymplu) tak jsem 3 dny bez neprezil

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #60 kdy: 25 Srpna 2008, 16:49:01 »
Pánové, nevím kdo z vás někdy byl v týmu, který připravuje letní tábor. Asi moc ne. Já jsem v tom každý rok - skautský tábor - a není to sranda. Myslím tedy tábor opravdu tábor a ne pronajmout si budovu a mít to jako workshop na týden či dva. Rozhodně je tam potřeba taky jiný program, než linux a na to je třeba mít také někoho, kdo tomu rozumí a má s tím zkušenosti. Dělání jídla - když si budou vařit sami, vyjde to o hodně moc levněji, než dovážené obědy. Ale potřebujete vyčlenit jednoho člověka, který má na starosti kuchyň.

Myslím, že zájem by byl. Už jen tady na malém fóru se ti pár lidí ozvalo, ti přesvědčí pár kamarádů, takováhle akce je dost unikátní => článek na zive.cz => velký zájem(jo, PC táborů je taky dost, ale tohle je specifické). O počet účastníků bych se nebál. Je ale třeba vědět, do čeho jdete a potřebujete mít tým lidí, na které se můžete spolehnout. Osobně mohu říct, že bych do takového projektu nešel s lidmi, které znám jen přes internet.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #61 kdy: 25 Srpna 2008, 18:52:38 »
Mám dvě poznámečky:
1) nezaznamenal jsem moc reakcí typu "výborně s učením PC mám zkušenosti a rád se zapojím"  - bez takových lidí by to ale nešlo. Myslím, že nemá cenu nabízet Linux, ale kvalitní výuku PC (samozřejmě na Ubuntu) a k tomu potřebujeme někoho kdo s tím má alespoň trochu zkušenosti.

2) Co takhle uspořádat setkání, kde bychom domluvili nějaké podrobnosti a rozdali úkoly? Dobré ubytování bude potřeba zamluvit co nejdřív.
Já budu v Praze někdy na přelomu září říjen.

ad 1) Zajímavé "slovo do pranice"... Původní účel tohoto threadu byl právě zjistit, jestli má smysl nabízet Linux - a obávám se, že skutečně nemá :( Ale s kvalitní výukou práce na PC s Ubuntu to nevidím líp... Podle mě jsou lidi, kteří mají zájem o linux a nepotřebují se učit práci na počítačích a lidi, kteří se chtějí (nebo jsou nuceni) učit na počítačích, ale o Linuxu ani nevědí, že existuje...

ad2) Naprostý souhlas - s ubytováním určitě, proto jsem začal takhle brzy... Jen jestli to má smysl :-\
1) Asi jsem to napsal moc stručně. Můsíme si sami definovat co je cílem. Napadají mě dva možné: a) rozšiřovat povědomí o Linuxu, konkrétně Ubuntu; b) nabídnout rozšíření znalostí uživatelům Linuxu.
Obojí je dobrý, ale já měl na mysli především to první (i když kombinace je určitě možná). Tedy nabídnout lidem, kteří se chtějí vzdělávat v této oblasti tábor s výukou PC, kde by se ale učilo používání Ubuntu a open softvare.
Nemám s tábory zaměřenými na PC žádnou zkušenost a zajímalo by mě jak takový tábor hodnotí někdo, kdo se ho zúčastnil. Najde se někdo?

2) Nikdo nereagoval na návrh koordinačního setkání.

to nettezzaumana: chlast bych teď neřešil. Musíme dodržovat zákony, tedy do 18ti je to zakázaný a na nás je jak moc budeme hmouřit oči  :D

to Kačer: přijď na to setkání co se doufám zorganizuje a budeme se znát i osobně.

V každém případě by to podle mého chtělo normální ubytování s plnou penzí - méně starostí.
Program bych navrhoval co nejpestřejší a hodně (aby účastníci zapomněli, že už tři dny neměli to své pivo): dopoledne PC, odpoledne sport (koupání, výlet), večer táborák, film, hry (ne na PC) atd.
Během celého tábora by se mohla hrát hra na námět filmu Ztraceni (nebo cokoliv jiného), kde by šlo zakomponovat i věci o kterých se bude mluvit při výuce PC. Taky bychom v rámci tábora mohli zrealizovat nějaký "projekt", třeba vytvoření něčeho k nějaké hře, přeložit nějaký jednoduchý program do češtiny atd. (nemám s takovými věcmi zkušenost, tak to berte s rezervou jen jako nápad, který je potřeba dotáhnout)
vysvětlivka: PC v mém podání znamená vše co se týká počítačů, programování atd. Nejen office a internet.
Ubuntu 17.04.

premet

  • Host
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #62 kdy: 25 Srpna 2008, 19:54:52 »
Proč ne hry na PC  :), klidně by se mohl hrát turnaj ve Frets on Fire na dataprojektoru nebo Karaoke ať je pořádná zábava  :).

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #63 kdy: 25 Srpna 2008, 20:08:06 »
tak, Kacer je asi moja krvna skupina - tiez mam za sebou par skautskych taborov. Znovu pripominam, ze najvacsia disciplina a akcnost, sa vytvoria len ked sa ucastnici priamo zapoja do chodu celeho tabora. Kludne by som si na mieste organizatora zobral par overenych principov od skautov a aplikoval ich nejako na temu linux
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #64 kdy: 25 Srpna 2008, 23:51:24 »
K mým zkušenostem: jsou malé, ale jsou. Každopádně bych se chtěl s ostatními sejít a taky společně navštívit (asi někdy o víkendu) místo ubytování, abychom měli aspoň malou výhodu znalosti terénu.

Osobně bych stále preferoval plnou penzi - nic proti skautům,ale myslím, že vzhledem k odborné zaměřenosti je vhodnější, když se všichni účastní všech aktivit - bylo by hloupé, když by někdo nemohl být na dopoledním odborném programu proto, že vaří oběd :P
Samozřejmě by bylo možné uspořádat nějaký linuskatský tábor, kde půjde ale "jen" o poznání kamarádů linuxáků v divočině.

K programu myslím, že se nejvíc shoduju s Neem - Linux a PC dopoledne, odpoledne a večer hry, výlety, sem tam nějaká noční hra. Navíc nějaký "projekt" na způsob přeložení aplikace, naprogramování nějaké drobnosti pro pokročilejší skupinu nebo tak něco.... (taky si nejsem úplně jistej, čeho se dá dosáhnout...)

K počítačovým hrám - nebál bych se je zapojit, ale nepřehánět to - Frets on Fire zní vtipně :D Ono z tradičních táborových zábav nám totiž nejspíš vypadává diskotéka - nepředpokládám, že by tam byla pohlaví v alespoň přiměřeném poměru a i tak neřadím linuxáky zrovna mezi ty, kdo by po něčem takovém toužili, takže karaoke, Frets, promítání IT Crowds (i když to budou znát všichni nazpaměť.... Ale to vlastně neznamená, že to nebudou chtít vidět znova :P) nebo čehokoli jiného...
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #65 kdy: 26 Srpna 2008, 00:02:18 »
Tak zdravím všechny skauty - nazdar.
Musím říct, že když si kluci vařili sami (tzn. družina pro tábor), velmi se to osvědčilo a je to opravdu ekonomické (pokud nevaří totální střeva bez dohledu).

Nedovedu si představit finanční náročnost "plné penze s ubytováním" - jak to vypadá?
Program, který tu nastínil pan Anderson se zdá docela realizovatelným.

Kdo myslíte, že bude mít o tenhle tábor zájem?

Tahle myšlenka se mi docela líbí.
Xubuntu 12.04

null

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #66 kdy: 26 Srpna 2008, 18:31:01 »
Určitě bych o tom uvažoval, nápad je to dobrej. Účast bude nebo nebude potvrzena až po více informaích, přece jenom je to jen průzkum, že?
Tak přeji hodně zdaru a kéž Vám to vyjde!

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #67 kdy: 27 Srpna 2008, 21:10:50 »
Cenová náročnost plnopenzijního tábora? Cena 3500 (+-400) za 14 dní na osobu.

Můžu se já zeptat, jaká je cenová náročnost tábora s vlastním vařením? Možná bohužel totiž nejsem skaut...
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Martin Tesárek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • Muj maly blog o ubuntu
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #68 kdy: 27 Srpna 2008, 21:43:34 »
no ja bych tam treba i jel a vzal bych sebou deti deti za zabavou a ja za linuxem :D
AMD X3 8450+ , Nvidia 8600GTS Diamond/512, RAM 2024/800, HDD 120GB Sata1, 320GB Sata2, 500GB Sata2  Ubuntu 9.04

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #69 kdy: 27 Srpna 2008, 21:49:13 »
Ta financna stranka neni az tak dolezita, ako to duchovno, ktore dava tabor ktory v podstate spravuju sami ucastnici. Ja by som sa plnopenzijny tabor jednoducho bal organizovat, pretoze by som mal strach, ze sa to tam zvrhne. Ten linux by totiz bol jedine pojitko tych dovtedy neznamych ludi a urcite do toho nebudu vsetci rovnako zapaleni. Tabor skautskeho typu tychto ludi spoji i pri vsednych starostiach, da im aj zodpovednost...a to je pozitivna vec pre udrzanie kolektivu - ale asi sa uz opakujem...
Neviem teda, ci si tych 3500 za 14 dni (ubytovanie, strava, lektori, naklady...) nejako nepodcenil - zda sa mi to byt neuveritelne
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

mk33

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #70 kdy: 27 Srpna 2008, 21:56:33 »
Nechci Vás nějak odrazovat, ale co dělá tábor táborem je sehraný tým vedoucí, který si ví rady v každé situaci.

Nebylo by jednoduší domluvit několika denní program přednášek a seminářů v prostorách nějaké školy?
začínám tak trpělivost a pevné nervy :-) since  21. Listopad 2006
-------------------------------------------------------------------------
|Aopen MX4SGI-4DN2|P4 2,8GHz HT|2x512MB RAM|ATI 9550|Linux Mint 9 Isadora|  |Asus P4B533|P4 1,8GHz|3x256 MB RAM|ATI 7500|Ubuntu 7.04|  |IBM Thinkpad T40p|Ubuntu 9.04|  |Lenovo Thinkpad T61|Linux Mint 9 Isadora|Lenovo Thinkpad T410|Linux Mint 13

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #71 kdy: 28 Srpna 2008, 01:27:21 »
Ta financna stranka neni az tak dolezita, ako to duchovno, ktore dava tabor ktory v podstate spravuju sami ucastnici. Ja by som sa plnopenzijny tabor jednoducho bal organizovat, pretoze by som mal strach, ze sa to tam zvrhne. Ten linux by totiz bol jedine pojitko tych dovtedy neznamych ludi a urcite do toho nebudu vsetci rovnako zapaleni. Tabor skautskeho typu tychto ludi spoji i pri vsednych starostiach, da im aj zodpovednost...a to je pozitivna vec pre udrzanie kolektivu - ale asi sa uz opakujem...
Neviem teda, ci si tych 3500 za 14 dni (ubytovanie, strava, lektori, naklady...) nejako nepodcenil - zda sa mi to byt neuveritelne
Chápu, byl jsem na jedné akci, kde jsme si vařili sami a bylo to skvělé atp., ale veškerou náplní byly hry (vzhledem k počasí byly povětšinou uvnitř - byli jsme na nějaké horské chatě a většinu času byla vánice), takže skupina, která vařila o nic moc nepřišla - tady by to mohl být problém... Jinak já osobně spojení jen linuxem věřím víc než třeba spojení přes biologii a taky takovej tábor existuje a funguje :P
mk33: Ano, tým vedoucích by se musel vytvořit... Ale každý tým vedoucích se někdy musel vytvořit (a byl jsem i na jednom, kde jsme sehraní opravdu nebyli a dalo se to přežít - i když to nebylo nic moc :P) Ale já osobně věřím, že by se takový tým dal vytvořit.
A k sérii přednášek - ano, to by samozřejmě šlo. Bylo by to jednodušší, ale nebyla by to taková sranda ;)

V poslední době u sebe sleduju dvě tendence - hledám důvody pro a říkám si "jo, to se povede, je to výzva, bylo by super to udělat, ...", pak asi vystřízlivim (duševně, ne alkoholicky) a řikám si "tyvole linuxáci... tam boudou tři skupiny lidí, jedna kvůli přednáškám (a budou otrávený na čemkoli jinym - zvlášť, pokud přitom nebou moct mít počítač), druhá kvůli programu (ta bude na přednáškách spát a program budou čekat lepší) a třetí kvůli flákání (a ti budou spát na přednáškách i při hrách a jak to půjde tak pařit na kompech)"... A takhle se to ve mně mele...

No ale to mě přináší k další tématice: Koho byste chtěli na táboře "potkat" - koho byste rádi viděli v rolích přednášejících... V úvahu asi připadá jen česká a slovenská (linuxová) scéna... (otázka platí i pro jisté neúčastníky, jen jako "Koho si myslíte, že by tam bylo dobré z odborného hlediska pozvat?")
A přidružená otázka co by mělo být předmětem přednášek (co mě napadá - něco ve stylu Vývoj Linuxu - jak to funguje, jak to funguje s vydáváním nových verzí kernelu, kdo to platí atp., pak něco jako Jak se dělá distribuce, Jak se překládá - jednak asi nějaký statistiky přeloženosti, kolik lidí třeba překládá OSS do češtiny, a možná nějakou optimistickou "ekonomickou"/flamewarovou Linux, OS budoucnosti - možnosti uplatnění, způsoby prosazení,... - jsou to kraviny, které by se asi daly odbýt v deseti minutách, ale očekávám, že o tom já zdaleka nebvím všechno, takže pokud bych já blekotal pět minut, někdo by mohl hodinu a půl hovořit)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Martin Tesárek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • Muj maly blog o ubuntu
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #72 kdy: 28 Srpna 2008, 10:17:30 »
muj nazor je ze prednaska ti nic nerekne a navic kdyz jsi na tabore tak necekas ze budes sedet na zadku a nekoho poslouchat myslim si ze by misto prednasky rict neco radoby v soutezik a hrach radoby linuxove rebusy to si clovek vic zapamatuje nez kdyz ho bude nekdo nudit. to co jsi rozepsal si myslim ze se necha vecpat i do tech soutezi a her.
AMD X3 8450+ , Nvidia 8600GTS Diamond/512, RAM 2024/800, HDD 120GB Sata1, 320GB Sata2, 500GB Sata2  Ubuntu 9.04

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #73 kdy: 28 Srpna 2008, 22:09:42 »
To je fakt :D Týmová hra "děláme distribuci" na způsob pašeráků ("programátorů") se zvířaty(aplikacemi) - jenom nevim, kdo by byli ti chytající... Jasně, že by to šlo, ale přesto si myslím, že lidi se zájmem o linux by uvítali dvě, tři zajímavé přednášky - možná jsem naivní :P
Jinak samozřejmě, že by se dost her dalo převézt vhodně do počítačového-linuxového světa, některé i přetvořit více, ale hry nejsou všechno - myslím, že "dětem" 15+ nebude stačit si jen hrát. Jinak by se odborný program dal postavit i více na "něčem tvůrčím" - takže co? Přeložení nějaké aplikace/návodů (zdá se mi to dost nudné, ale skupinově to může možná být sranda :P)? Naprogramování nějakých pluginů do *** (asi jen pro alespoň trochu zkušené programátory - zbytek by to mohl akorát tak testovat)? N2co lepšího??? ;)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Linuxový tábor - průzkum trhu
« Odpověď #74 kdy: 29 Srpna 2008, 01:13:05 »
Tohle už letos konat nebude? Já bych radši dal až za rok  ::) Stejně musíme dořešit jak to vlastně na místě, ceny, laptopy, taky ještě kvůli chlastání....
Podle toho jak vedoucí bude dodržovat pravidla...
Linuxový tábor nejen pro děti ale taky pro dospělé. Vždycky je to švanda.
Notebooky bylo taky ideální ale problém je kde sehnat internet. Musí notebook postarat aby nikdo neukrad.
Chlastání bych stačilo potvrdit od rodičů a nebo je to její věc ale vedoucí nemá právo. Když rodiče pořádá a tak jde o souhlasu.
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.