Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jak opravit system u noveho NTB diky instalaci Ubuntu, abych mohl instalovat W7  (Přečteno 2135 krát)

Jozo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Mám nový NTB Lenovo G510 bez OS.Jsem běžný uživatel a známý mi doporučil instalaci Ubuntu. Neupozornil mně ale nazáludnosti a Ubuntu jsem nainstaloval na SSD disk. Pak když jsem chtěl W7 instalovat nešlo mi to už absolutně nikam ani na HDD. Teď už vím kde je problém, jen nevím jak z něj ven. Chtěl jsem OS odstranit pomocí GParted a při odstraňovaní oddílu (SSD) se mi po restartu objevila chybová hláška error: unknown filesystem grub rescue. Po tomto jsem si tedy Ubuntu nainstaloval na HDD. Když však jsem chtěl HDD rozdělit nešlo mi to a tak jsem mu dal prostor na celém HDD. Sečteno : mám SSD, načte ale je nefunkční a HDD mám v systému pro Ubuntu. Chtěl bych uvést NTB do půvadního nastavení, bohužel experimentovat bez opravdu konkrétního postupu nechci. Děkuji za případné rady. Jožo

jmp

  • Host
pokud obsah disku nehodláte zachovat, tak si s instalací _musí_ poradit instalačka daného OS, který chcete instalovat (+ případné ovladače navrch)
=> tento dotaz neřeší potíže s instalací či aktualizací ubuntu a nemá tu co dělat...

Jozo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
asi jsem to blbě popsal...proste Wecka díky rozhozenemu systemu do NTB nedam, ale dik za ochotu, obratim se na servis

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
To je celkem zajímavá záležitost, proč by neměl jít disk smazat, nebo na jiném vytvořit oddíly?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Protože to je bez jediného výpisu věštění z koule. Ale i tak pokud se smaže vše z disku i MBR, tak vše musí fungovat ať už před tímto udělal jakoukoliv prasečinku  :)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Vsadím boty že celý problém se točí kolem GPT a W7 nedokáže na tento disk instalovat, za tohle ale Ubuntu nemůže. Pokud by jsi instaloval lenovem doporučený os pro tento ntb což je Windows 8 tak žádné problémy mít nebudeš tak jako při instalaci Ubuntu.

Ale tvůj problém se netýká Ubuntu ale Windows tak přesně nechápu co od nás chceš? Aby jsme ti poradili jak správně nainstalovat Windows?

S novými notebooky je situace podstatně jiná než tomu bývalo před pár lety a instalace už není tak triviální jako dřív, poděkuj za to hlavně Microsoftu a jeho báječné obchodní politice.

Umím nainstalovat na tento notebook jakkoliv os bez problémů.
http://www.ubuntu.cz/podpora/komunitni_placena
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.