Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Autodetekce externiho monitoru bez pouziti nVidie panelu  (Přečteno 1962 krát)

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Autodetekce externiho monitoru bez pouziti nVidie panelu
« kdy: 17 Července 2009, 14:17:05 »
Jedna z veci ktera me otravovala , byle , ze pokud sem musel restartovat pocitac ( zmena OS) , pokazde kdyz jsem se vratil do UBUNTU tak sem musel manualne nastavovat druhy monitor. Uz nemusim  :) :)

Staci k tomu genialni disper tool od Willema van Engena https://launchpad.net/~wvengen/+archive/ppa

Dostupne pro verze Hardy a vyse

Nainstalujete si disper a pak staci uz jen prikaz v terminalu

Kód: [Vybrat]
disper --displays=auto -e
K automatickymu spousteni uz pak jenom tohleto. V Home Folderi si vytvorime novy textovej dokument do nej vlozime tento kousek kodu, prejmenujeme dokument rakneme na "monitor.sh"
Nasledne v System->preferences-> Startup Applications si ho pridame ( Command by mel vypadat takhle v tomto pripade: /home/uzivatel/monitor.sh

Po restartu detekce je automaticka. Dale je mozne automaticky nastavit zobrazovani jednotlivych panelu na konkretnich monitorech. Jak na to si kouknete zde , z puvodniho zdroje: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1114767

Mozne ze to nekomu pomuze, mne to uz chvili otravovalo
« Poslední změna: 17 Července 2009, 14:20:57 od petrakis »
Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

Jan Smetana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Autodetekce externiho monitoru bez pouziti nVidie panelu
« Odpověď #1 kdy: 05 Května 2010, 11:06:06 »
Ahoj,

disper jsem si nainstaloval a zkusil příkaz, ten ale vyjede tohle:
Kód: [Vybrat]
honza@honza-laptop:~$ disper --displays=auto -e
could not find nor create MetaMode:  :: DFP-0: 1366x768 +0+0, CRT-0: 640x480 +1366+0, DFP-1: 1920x1080 +2006+0
honza@honza-laptop:~$

Čím to může být, že mi autodetekce nefunguje?  ??? Díky za pomoc!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.