Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: AMAROK 1.4 na Ubuntu 9.04? Beze všeho!  (Přečteno 3518 krát)

NoWin

  • Host
AMAROK 1.4 na Ubuntu 9.04? Beze všeho!
« kdy: 28 Července 2009, 17:31:04 »
Již nějakou dobu je na novějších vydáních Ubuntu Amarok 1.4 nahrazen verzí 2.x, bohužel, co jsem si pročítal na internetu příspěvky na toto téma, ohlasy byly většinou negativní, s čímž osobně musím souhlasit.
Amarok 2.x je oproti starším verzím velice ořezaný, chudý, nenabízí ani ekvalizér, který je u běžných vyspělých přehrávačů veden jako standardní výbava, nedá se ani moc rozšiřovat, jeho vzhled sice vypadá rádoby moderně, ale pro necvičené oko je tento přehrávač nepřehledný. Navíc se na některých strojích chová dosti nestabilně, jakožto vlastně celé KDE4, třeba po běžném ukončení (nebo často padal sám od sebe) mi vyskočil dialog s neznámou chybou bez jakýchkoliv údajů, které by se hodily pro nahlášení chyby- prostě děs a hrůza, velebnosti, zlatý ncurses přehrávač MOC!

Ale pro všechny zklamané příznivce Amaroku mám dobrou zprávu: i na Ubuntu 9.04 lze snadno provozovat legendární Amarok 1.4!

POSTUP:

(1) Do souboru sources.list v /etc/apt/ si přidejte následující řádek:
Kód: [Vybrat]
deb http://ppa.launchpad.net/bogdanb/ppa/ubuntu jaunty main #Amarok 1.4 a obnovte databázi, třeba v terminálu pomocí příkazu:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update(2) Nainstalujte si balíky amarok14, amarok14-common a amarok14-engine-xine, třeba v terminálu příkazem:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install amarok14 amarok14-common amarok14-engine-xine
...a hotovo, základní Amarok 1.4 je na světě!

Pokud chcete nějaké pluginy, třeba Moodbar (mnoho lidí má stovky, někdy i tisíce Amarokem 2.x nevyužitelných "moodů" ve složce s hudbou, já jich mám něco málo přes 12600  ;D), račte si je vyhledat a manuálně postahovat z repozitáře Debian Squeeze: http://packages.debian.org/squeeze/amarok, pak jen stačí tyto balíky nainstalovat (bacha na závislosti!) a nakonec restartovat váš Amarok.


PROSBA:
Vzhledem k tomu, že podle všeho již není Amarok 1.4 aktivně vyvíjen, což je obrovská škoda, tisíce lidí by ocenilo, kdyby se někdo na jeho vývoji jakýmkoliv způsobem podílel, nové funkce a vylepšení, překlady, hlášení a oprava chyb, přepis GUI pro nejnovější QT (není mi známo, co se v budoucnu s QT3 v repozitářích Ubuntu stane)...
« Poslední změna: 28 Července 2009, 17:48:47 od NoWin »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote

NoWin

  • Host

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

NoWin

  • Host
Re: AMAROK 1.4 na Ubuntu 9.04? Beze všeho!
« Odpověď #4 kdy: 29 Července 2009, 13:40:46 »
http://www.kde-apps.org/content/show.php?content=109051&forumpage=0&PHPSESSID=84b99cdb0b3871bec56e5bb38e159bad
Jo, tohle jen potvrzuje (nejen) moje tvrzení, že Amarok 2 je špatná aplikace, vždyť kolik chvál na tenhle paskvil v tom fóru padlo a kolik bylo stížností?
Vždyť to je jako kdyby Maybach přestal vyrábět luxusní auta a začal s výrobou Trabantů, prostě otočka o 180°. Ve splashi Amaroku 1.4 je psáno "Fast Forward", kdežto u Amaroku 2 by to mělo bejt "Fast Backward"!
Co bylo u A1.4 špatnýho? Po grafický stránce byl sice jednoduchej, ale krásnej, oproti A2 se mi zdá bejt mnohem ergonomičtější a přehlednější, možná je oproti A2 trochu pomalejší, ale to mi nijak nevadí, kdyby se místo databáze SQLite použila MySQL databáze, což se dá nastavit, jistě by to bylo taky o něčem jiným. A že není "Lightweight"- i na starým PC s Celérem a s 512MB RAM @ 333MHz běží celkem svižně a na mým dvoujádru s 2GB RAM @ 533MHz (je to starší mašina, víc to nepobere, tak se mi nikdo nesmějte) je to lahoda!
Pak tam byla zmínka o velký podobnosti s iTunes- to osobně potvrdit nemůžu, ale u KDE se už nedivím ničemu, vždyť teď mi silně připomíná omalovánku z Redmondu a navíc nemá ani ikony na ploše, na který jsem zvyklej už od Amigy CDTV s Workbenchem 1.3...
Taky jsem tam ráčil zahlídnout něco o nejistým osudu knihoven KDE3- co se pak stane s vynikajícím vypalovacím programem K3B?

Je to hrůza, umět pořádně programovat, pustím se do Amaroku hned, pro sebe, pro vás!

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: AMAROK 1.4 na Ubuntu 9.04? Beze všeho!
« Odpověď #5 kdy: 29 Července 2009, 13:57:55 »
Můžes ty knihovny KDE3 a osud K3B upřesnit? Proto asi zmizl z repa.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

NoWin

  • Host
Re: AMAROK 1.4 na Ubuntu 9.04? Beze všeho!
« Odpověď #6 kdy: 29 Července 2009, 14:12:39 »
Můžes ty knihovny KDE3 a osud K3B upřesnit? Proto asi zmizl z repa.
K3B běží mimo jiný za pomocí knihoven QT3 a co se stane, když ty knihovny nebudou? V repozitářích Ubuntu je verze 1.0.5, která je někdy z roku 2007, ale vím, že se na něm pracuje, ale pokud i nadále bude v ubuntích repozitářích tahle 2 (!) roky stará verze a zároveň zmizej potřebný knihovny, tak se snad půjdu oběsit!
Sice je nejnovější K3B ve fázi alfa, ale co, KDE4 taky není nejstabilnější a přitom nahradilo stabilní KDE3!

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: AMAROK 1.4 na Ubuntu 9.04? Beze všeho!
« Odpověď #7 kdy: 29 Července 2009, 14:28:45 »
Můžes ty knihovny KDE3 a osud K3B upřesnit? Proto asi zmizl z repa.
K3B běží mimo jiný za pomocí knihoven QT3 a co se stane, když ty knihovny nebudou? V repozitářích Ubuntu je verze 1.0.5, která je někdy z roku 2007, ale vím, že se na něm pracuje, ale pokud i nadále bude v ubuntích repozitářích tahle 2 (!) roky stará verze a zároveň zmizej potřebný knihovny, tak se snad půjdu oběsit!
Sice je nejnovější K3B ve fázi alfa, ale co, KDE4 taky není nejstabilnější a přitom nahradilo stabilní KDE3!

To je teda hezké. Imho jsem si nikdy nevšiml, že je v repu tak stará verze.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

NoWin

  • Host
Re: AMAROK 1.4 na Ubuntu 9.04? Beze všeho!
« Odpověď #8 kdy: 29 Července 2009, 14:46:37 »
To je teda hezké. Imho jsem si nikdy nevšiml, že je v repu tak stará verze.
To jo, ale toho jsem si ráčil všimnout i u jiných aplikací a nebylo jich zrovna málo.

Jestli mně příští vydání Ubuntu něčím vážným nasere (snad od 7.10 je to pravidelně), praštím s tím a jdu na nestabilní větev Debianu, která je údajně stabilnější, než oficiální vydání Ubuntu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: AMAROK 1.4 na Ubuntu 9.04? Beze všeho!
« Odpověď #9 kdy: 29 Července 2009, 19:34:32 »
To je teda hezké. Imho jsem si nikdy nevšiml, že je v repu tak stará verze.
To jo, ale toho jsem si ráčil všimnout i u jiných aplikací a nebylo jich zrovna málo.

Jestli mně příští vydání Ubuntu něčím vážným nasere (snad od 7.10 je to pravidelně), praštím s tím a jdu na nestabilní větev Debianu, která je údajně stabilnější, než oficiální vydání Ubuntu.

Programy maj aktuálnější?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: AMAROK 1.4 na Ubuntu 9.04? Beze všeho!
« Odpověď #10 kdy: 29 Července 2009, 19:35:16 »
Co blbnu se můžu podívat :) Mám ho ve virtuálce, i když zatím jen stable. Povýšíme.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

qUAKER

  • Host
Re: AMAROK 1.4 na Ubuntu 9.04? Beze všeho!
« Odpověď #11 kdy: 29 Července 2009, 20:13:10 »
jo mají..

a debian unstable != nestabilní, je to prostě větev s rolling-updates jako třeba v Arch Linuxu :)

takže se nenechat zastrašit názvem(to samé u testingu :))

NoWin

  • Host
Re: AMAROK 1.4 na Ubuntu 9.04? Beze všeho!
« Odpověď #12 kdy: 30 Července 2009, 02:33:16 »
jo mají..

a debian unstable != nestabilní, je to prostě větev s rolling-updates jako třeba v Arch Linuxu :)

takže se nenechat zastrašit názvem(to samé u testingu :))
Přesně, akorát ty novější verze programů nejsou tolik odzkoušený, nic víc, není se čeho bát, se stabilitou to bude podobný jako na Ubuntu, možná i lepší.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.