Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: částečný přechod z Ubuntu 13.10 na 14.04 [vyřešeno]  (Přečteno 1806 krát)

DaKes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
částečný přechod z Ubuntu 13.10 na 14.04 [vyřešeno]
« kdy: 30 Června 2014, 21:22:02 »
Ahoj, chtěl sem přejít na Ubuntu 14.04, ale některé aktualizace se mi nenainstalovaly, a tak mi to nabídlo vrátit to do původního stavu. Taky to nabídlo porovnat verze, tak sem vybral to a pak se mi to seklo, tak sem to musel restartovat.
Teď mi při startu skočí GNU GRUB version 2.00-19 ubuntu2.1 a mam na výběr:
 "Ubuntu" - nic se nestane
"Advanced options for Ubuntu"
"System setup"
U advanced options for ubuntu mam na výběr 20 položek "Ubuntu, with linux 3.13.0-30-generic" a nižší verze. když nějakou vyberu, tak se konečně přihlásim. nahlásí to problém a když spustim správce aktualizací, tak napíše " nelze nainstalovat všechny aktualizace" a buď můžu vybrat "částečné povýšení" (nic se nestane) nebo "pokračovat" (napíše "seznam software je poškozen".
A jinak celkově obrra skáče a bliká. a při něškterých startek to napíše zprávu začínající Kernel panic

Nevíte prosím, jak bych mohl instalaci vrátit? nebo jak to udelat, abych hlavně nepřišel o všechna data?
Nebo je mou jedinou šancí v 14.04 zazálohovat data a pak komplet přeinstalovat na 13.10?

Předem vám děkuju za jakoukoliv radu.
dakes
« Poslední změna: 03 Července 2014, 09:15:53 od DaKes »

Benjamín Peraus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Re:částečný přechod z Ubuntu 13.10 na 14.04
« Odpověď #1 kdy: 01 Července 2014, 10:14:57 »
mel jsem stejny problem a pomohlo když jsem v terminálu jako superuživatel napsal příkaz
Kód: [Vybrat]
dpkg --configure -a a nebo skus v to advanced options vybrat nejakou verzi ubuntu kde je u ni v závotrce recovery mode a v něm vybereš možnost dpkg ale doporučuji spíš ten příkaz a ten příkaz  a potom po případě znovu povýšit verzi a pookut to nezabere tak když otovřeš správce balíků tak by ti to melo napsat neco jako software je nepouzitelny zadejte do terminalu prikaz :.................. tak ten tam jako superuživatel dej :D
napiš jestli to zabralo kdyžtak ještě neco zkusime

DaKes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:částečný přechod z Ubuntu 13.10 na 14.04
« Odpověď #2 kdy: 01 Července 2014, 16:06:59 »
díky moc, pomohlo to :)
tvuj příkaz teda hned ne, protože to mi řeklo, že nemám správcovské oprávnění.
pak jsem spustil správce aktualizací a po tom, co to hodilo chybu, mi to poradilo spustit buď synaptic nebo přímo "sudo apt-get install -f". pak to v terminálu napsalo, že "no talloc stackframe at..." a že "dpkg byl přerušen..." a ať řučně zadam "sudo dpkg --configure -a"
pak se to spustilo a třikrát mi to u různých věcí nabídlo buď ponechat současný stav, nebo rozbalit(?) balíky. protože sem nevěděl, co z toho vybrat, tak sem vybral ponechat současný stav, protože sem myslel, že to odčiní ony částečné změny. To se stalo, ale jinak, než sem myslel. mam Ubuntu 14.04, ale zatím vše funguje, jak má. Správce aktualizací hlásí, že je vše aktuální. Jen mi zmizelo LibreOffice.
Nevím, jestli jsem neměl vybrat to rozbalení balíků místo ponechání současného stavu, ale každopádně to zatím vše funguje, jak má, takže ti neskutečně moc děkuji za pomoc :)

Benjamín Peraus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Re:částečný přechod z Ubuntu 13.10 na 14.04 [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 03 Července 2014, 11:05:04 »
me se stalo to same a nesel mi ten prikaz dokud jsem nebyl superuživatel neboli root takže ti vřele doporučuji abys si udelal učet roota takto napis do terminalu
Kód: [Vybrat]
sudo passwd root zadáš nejdřív své heslo potom nové heslo unix dvakrát doporučuji stejné jako tvé normální aPOKUT SE TI TO NEKDY JESTE STANE TAK V TERMINÁLU ZADÁŠ PŘÍKAZ
Kód: [Vybrat]
su napíšeš heslo unix a zadáš
Kód: [Vybrat]
dpkg --configure -a bez sudo vždy když se zadává nejaký příkaz pro roota nebo bez suda tak před tim se musíš autorizovat jako root tím příkazem
Kód: [Vybrat]
su
jinak není zač a libre office můžeš nainstalovat z centra softwaru pro ubuntu a pokut budeš root tak žádné problémi ze správcovským oprávněním mít nebudeš :D :D

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:částečný přechod z Ubuntu 13.10 na 14.04 [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 03 Července 2014, 11:31:57 »
me se stalo to same a nesel mi ten prikaz dokud jsem nebyl superuživatel neboli root takže ti vřele doporučuji abys si udelal učet roota takto napis do terminalu
Kód: [Vybrat]
sudo passwd root zadáš nejdřív své heslo potom nové heslo unix dvakrát doporučuji stejné jako tvé normální aPOKUT SE TI TO NEKDY JESTE STANE TAK V TERMINÁLU ZADÁŠ PŘÍKAZ
Kód: [Vybrat]
su napíšeš heslo unix a zadáš
Kód: [Vybrat]
dpkg --configure -a bez sudo vždy když se zadává nejaký příkaz pro roota nebo bez suda tak před tim se musíš autorizovat jako root tím příkazem
Kód: [Vybrat]
su
jinak není zač a libre office můžeš nainstalovat z centra softwaru pro ubuntu a pokut budeš root tak žádné problémi ze správcovským oprávněním mít nebudeš :D :D
takto určitě ne!!! účet root je v ubuntu defaultně zakázaný a má to svůj důvod. Pro práci s ubuntu není potřeba. K tomu slouží
Kód: [Vybrat]
sudo

Benjamín Peraus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Re:částečný přechod z Ubuntu 13.10 na 14.04 [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 07 Července 2014, 11:52:50 »
jsou určité příkazy které ze sudo nefungují které může dávat jen root např já se v ubuntu bez roota nehnu např příkaz
Kód: [Vybrat]
dpkg --configure -a mi nešel pokut jsem nebyl root a když jsem ho zadal takto :
 
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg --configure -a tak mi to taky nešlo šlo mi to jen když jsem zadal tento příkaz bez sudo a jako root takže doporučuji nejprve zkušenosti a pak rady :D

jmp

  • Host
Re:částečný přechod z Ubuntu 13.10 na 14.04 [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 07 Července 2014, 11:59:19 »
tak si pročtěte k čemu sudo slouží...http://wiki.ubuntu.cz/root_sudo

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.