Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Minecraft vlastní server  (Přečteno 7720 krát)

sakren

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
    • Sakren web
Minecraft vlastní server
« kdy: 25 Ledna 2011, 22:25:31 »
Zdravím, chtěl jsem vyzkoušet hru Minecraft, ovšem netuším kde se přihlásit ke svému serveru (na tom stejném PC). Server jsem vytvářel podle této stránky http://www.minecraftwiki.net/wiki/Tutorials/Setting_up_a_server#Setting_up_the_Minecraft_Server . Vše funguje jak má, pouze nevím, jak se přihlásit pomocí klienta minecraft. Za případné odpovědi velmi děkuji.

WarfaceZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 91
    • Gcore.cz - Herní portál a magazín
Re: Minecraft vlastní server
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2011, 21:40:40 »
tak v nastavení serveru server.properties nastavíš server-ip=127.0.0.1 (127.0.0.1 je localhost, neboli vlastní PC ;)) a pak v multiplayeru zadáš ip 127.0.0.1

DunoCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:Minecraft vlastní server
« Odpověď #2 kdy: 13 Října 2012, 20:02:43 »
Dobrý den mam notebook DELL latitude d610 a chci si udělat mc server pro veřejnost chci se zeptat jestli mi to bude stíhat můj notebook.
Předem děkuji za odpověď

soudruh

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 458
  • Na Linuxu se stále učím...
Re:Minecraft vlastní server
« Odpověď #3 kdy: 14 Října 2012, 09:41:22 »
Zkus upřesnit, který konkrétní model s kolik ram a frekvencí CPU.
Nicméně podle specifikací se dělá v provedení s 256 MB, 512 MB a 1 GB RAM, což je na provoz minecraft serveru relativně málo. Je samozřejmě možné ho provozovat, ale očekávej, že jak se bude svět rozrůstat, tak se bude snižovat počet hráčů online, které to utahne.
Sám jsem chvíli MC provozoval na domácím NASu s 2 GB RAM a právě kvůli ram to poté neutahlo víc jak 4-5 hráčů, kteří nebyli u sebe a bylo tedy nutné aby server držel každého zvlášť.
Xubuntu 12.10@fermium; Ubuntu 12.04@mandelevium; Android 2.3.3@nobellum; Ubuntu 9.04@lawrencium; FreeNAS@rutherfordium; Xubuntu 12.04@dubnium

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:Minecraft vlastní server
« Odpověď #4 kdy: 14 Října 2012, 13:19:47 »
Dle mých zkušeností můj starý počítač (intel core 2 duo, 2.4GHz; 4GB ram) utáhl minecraft server s 4 hráči a zároveň jsem na něm minecraft hrál. Bylo to když byla beta 1.8, možná že se nároky trochu zvedly. Ale domnívám se že dnešní běžný počítač utáhne takový server jako pro kamarády, více od toho nečekej. Podívejte se po veřejných serverech a jejich výbavách. Například 24GB ram na 60 hráčů. Minecraft je trochu nenažraný. :)
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.