Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: instalace Ubuntu, Xubuntu, Kubuntu na USB flash disk  (Přečteno 11171 krát)

rasasak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
instalace Ubuntu, Xubuntu, Kubuntu na USB flash disk
« kdy: 08 Srpna 2008, 02:55:45 »
Bry den, zkousim s notasem prechazet na Linux ... tak zkousim ruzne distribuce ....
ovsem problem je ze notas neba CD/DVD mechaniku, tudiz sem nucen prevadet do USB flash disku ..

na UBUTNU sem nasel jednoduchy navod
http://www.pendrivelinux.com/2008/04/09/usb-ubuntu-804-installation-from-windows/

ovsem ted bych chtel zkusit Kubuntu a Xubuntu ... nejde to taky nejak takhle predelat na flash ? ... dekuji mnohokrat
« Poslední změna: 14 Ledna 2009, 15:11:53 od Anna Taliánová »

existpierre

  • Host
Re: USB instalace - ubuntu, xubuntu, kubuntu
« Odpověď #1 kdy: 08 Srpna 2008, 03:19:58 »
mozes si nainstalovat ubuntu a do neho Xfce(xubuntu), KDE(kubuntu) etc: tu

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: USB instalace - ubuntu, xubuntu, kubuntu
« Odpověď #2 kdy: 08 Srpna 2008, 18:48:32 »
Kubuntu vytvoříš úplně stejně, jen místo ubuntu....iso použij kubuntu....iso či xubuntu....iso.

Croacker

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: USB instalace - ubuntu, xubuntu, kubuntu
« Odpověď #3 kdy: 11 Září 2008, 18:04:12 »
Kubuntu vytvoříš úplně stejně, jen místo ubuntu....iso použij kubuntu....iso či xubuntu....iso.

Kubuntu se mi takhle nepodařilo...Naběhla boot obrazovka, a konec, začlo odpočítávání a jediný co fungovalo byl memory test. Jinak nic

Croacker

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: USB instalace - ubuntu, xubuntu, kubuntu
« Odpověď #4 kdy: 11 Září 2008, 18:31:23 »
Kubuntu vytvoříš úplně stejně, jen místo ubuntu....iso použij kubuntu....iso či xubuntu....iso.

Kubuntu se mi takhle nepodařilo...Naběhla boot obrazovka, a konec, začlo odpočítávání a jediný co fungovalo byl memory test. Jinak nic

Hmm, tak Ubuntu taky nejede..pokud dám Live verzi, sekne se, pokud rovnou instalaci, sekne se taky. Respektive USB pořád bliká, ale nic se neděje. Nevím, jestli je pomalá flashka (nějakej noname co jsem dostal k paměťovce), a nebo jestli je chyba jinde. Do háje, jak jinak mám dostat systém do kompu s rozsypanou mechanikou :-D?


pyton

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: USB instalace - ubuntu, xubuntu, kubuntu
« Odpověď #6 kdy: 13 Října 2008, 14:37:30 »
Ahoj skúšal som vytvoriť LIVE USB z Ubuntu 8.04,pomocou programu liveusb,mámUSB Canon 8GB,po úspešnej inštalácii a nasledovnom restarte sa mi usb nedá mountnúť, "(nepodarilo sa pripojiť umiestnenie,žiaden disk v mechanike)"toto mi vypisuje nevie mi niekto poradiť?

spynfo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 505
    • picasa: konicky a relax
Re: USB instalace - ubuntu, xubuntu, kubuntu
« Odpověď #7 kdy: 14 Října 2008, 07:40:42 »
nekdo to dal z neznamych duvodu pryc, nevim, mozna proto, ze to nefunguje  :-[

Ubuntu na klíčence zcela bez problémů (link na topic na tomto fóru)

Edit: Namísto dlouhé citace moderátorem doplněn odkaz na topic o Ubuntu a klíčence. (Anna Taliánová) Děkuji za pochopení. :-)
« Poslední změna: 14 Ledna 2009, 15:09:42 od Anna Taliánová »
Muj nekonecny obdiv vsem, kdo pisou v shellu :-)
Compaq Presario CQ57 AMD E-450 APU with Radeon(tm) HD Graphics × 2

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.