Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Připojení NTB k LAN a WIFI Ubuntu 8.10 do ntb Toshiba L300 Satelite 1A3, 3GB  (Přečteno 10559 krát)

Gecco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Mám nový ntb Toshiba L300 Satelite, 3 GB RAM, 160 HDD a Windows Vista . Už dlouho se mi  nedaří připojit ani na Wifi, ani na LAN.


Mám USB ADSL WAN Adapter, zařízení ISDN a typ serveru PPP. Typ modemu Sagem F@ast 840 E2

Děkuji za pomoc. 
« Poslední změna: 17 Ledna 2009, 18:02:23 od Mauritius »

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Co se týče instalace, podívejte se na wiki : http://wiki.ubuntu.cz/Instalace
Pokud něčemu nebudete rozumět tak se konkrétně zeptejte.

a užívat na něm také výukové programy, které běží pod Windows XP
Linux, a to ani Ubuntu NENÍ Windows, nicméně některé programy určené pro Windows jdou spouštět přes wine http://wiki.ubuntu.cz/Wine
Jak se komu podařilo tu kterou aplikaci rozběhat můžete vyhledat v databázi programů kterou najdete zde: http://appdb.winehq.org/

rád bych nainstaloval verzi 32bitovou Ubuntu
32 bitovou verzi můžete instalovat jak na  32 bitové procesory tak i na 64 bitové. Obráceně to již neplatí.
Stáhnout si ji můžete třeba zde: http://www.ubuntu.com/getubuntu/download
« Poslední změna: 27 Listopadu 2008, 02:27:19 od kiklhorn »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Potíž je se správně rozhodnout  ;) , určitě ne v 64bit  ;D
Viz - http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,12554.0.html
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Udělej kontlolu - live-cd je to přímo v nabídce live-cd F2 je výběr jazyka ;).
Normálně spusť live-cd a nech načíst systém tzn: budeš mít spuštěné jen jako ukázka os s omezenými funkcemi.
Na ploše je ikona Gparted a tu klikni a dej nainstalovat os.
Instalaci zadej - ručně.
Příklad:
Pokud dáš Ubuntu z disku treba 10GB tak dej - instal ruční rozdělení disku a -
1a) ext3 dej - 4Gb jako  ( /)
2a)swap dej - 1 Gb jako   (swap )
3a)ext3 dej - 5 Gb   jako (home)
To místo můžeš vytvořit buď programem třeba Acronic disc,nebo to zadáš přímo z instalace live-cd.

Podrobněji to už asi neumím pokud umíš číst,tak to zvládneš ;)
« Poslední změna: 01 Prosince 2008, 12:39:45 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Udělej kontlolu - live-cd je to přímo v nabídce live-cd F2 je výběr jazyka ;).
Normálně spusť live-cd a nech načíst systém tzn: budeš mít spuštěné jen jako ukázka os s omezenými funkcemi.
Na ploše je ikona Gparted a tu klikni a dej nainstalovat os.
Instalaci zadej - ručně.
Příklad:
Pokud dáš Ubuntu z disku treba 10GB tak dej - instal ruční rozdělení disku a -
1a) ext3 dej - 4Gb jako  ( /)
2a)swap dej - 1 Gb jako   (swap )
3a)ext3 dej - 5 Gb   jako (home)
To místo můžeš vytvořit buď programem třeba Acronic disc,nebo to zadáš přímo z instalace live-cd.

Podrobněji to už asi neumím pokud umíš číst,tak to zvládneš ;)

Spíše vhodněji by bylo řečeno Rozdělení disku -> "ručně"
Jinak souhlasím, nabootovat Ubuntu z liveCD, vyzkoušet si to. Případně kliknout na ploše na ikonku "Instalace" nebo "Install" při instalaci zvolit !!!!!Ruční rozdělení disku!!!!! (pokud dáte automaticky - ubuntu smaže oddíly na disku a rozdělí disk tak jak uzná za vhodné - zůstanou jen linux partition).
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Máš špatně vypálené iso live-cd  :-[
Stáhni nové zde a vypal v Neru nové iso  ;)
http://www.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout

Tady to řešili :
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=7699.0
« Poslední změna: 01 Prosince 2008, 13:15:41 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Mal som tento notebook doma a lepšie sa mi na ňom osvedčil debian testing.aj keď je ho ťažšie nadstaviť tak šiel lepšie.

Gecco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
děkuji za pomoc, ale asi mám mezery v chápání. Na počítači, kde byl původně Windows XP Proffesional, UBUNTU běží naproto skvěle.  Uvažuji o zformátování disku C, ale nejsem si jist, jestli je to nejlepší nápad. Vše co jste mi doporučili, jsem vyzkoušel. Zkoušel jsem bootovat i z HDD, naběhne černá obrazovka s logem Ubuntu, a tváří se že už konečně....., ale nedostal jsem se dál, než ke hlášce undevd-event 1526: run_program:  sbin/modprobe abnormal exit a to i přesto, že jsem zkoušel vypálit nové iso na CD. Mám originál CD, které mi zaslali z SHIPIT. Je na něm verze 8.04 a tu bych rád měl vedle Visty.   


Co dělat ještě?  Děkuji

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Pokud ten ntb respektive celý disk chceš věnovat Ubuntu tak tu instalaci proveď automatickou na celý disk myslím že to je ta první volba na live.cd.To by mělo fungovat bez problémů.
Jesli máš ve widlích acronis disc(nebo jiný nástroj na děleni disku) jde stáhnout i trialka tak si rozděl ten disk a udělej Ubuntu tolik místa co mu chceš věnovat.
Tu hlášku co to vypisuje jsem našel tady ale taky z toho nejsem moudrej :
http://www.google.com/search?q=udevd-event%201526&spell=1&ie=UTF-8&client=safari&rls=en-us&oe=UTF-8
No zatím si s tím hrej a já se ještě mrknu co na to vymyslet ;)
« Poslední změna: 03 Prosince 2008, 16:11:48 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Skúste ešte v Biose prehodiť možnosť (niečo z diskom) na compatibility. Ak to nepôjde, tak neviem. Ešte ostáva ten debian. Ale ak nenabehne liveCD Ubuntu 8.10, tak ten debian ani neskúšajte. 

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Kód: [Vybrat]
Uvažuji o zformátování disku C, ale nejsem si jist, jestli je to nejlepší nápadPočkej,počkej pokud budeš něco formátovat ta na /C je systém widlí!!! 
Napiš mi ještě jednou jak to celé myslíš a jaké os tam chceš mít.
Jesli třeba dualboot - widle + Ubuntu, nebo jen sólo Ubuntu.
Začínám v tom mít chaos :o
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Odkud jsi ? Město ?
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Ak je to ten model ako som mal doma, tak 8.04 ani 8.04.1 tam podľa mňa len tak jednoducho nerozbeháte. 8.10 by mal ísť v pohode. Ak nejde aj s tou prehodenou možnosťou v biose tak problém bude niekde inde. V tomto už ja moc neporadím. Určite by to chcelo skúsiť aj parametre jadra ako acpi=off noapic noloapic a neviem, ktoré ešte. Ak ste ich teda ešte neskúšali.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Mauritius:
Jak ti tady Rixx napsal zkus použít různé parametry.
Při naběhnutí nabídky ubuntu, máš dole možnosti Fx (asi to bude F4, F5 nebo F6) - tam si můžeš vybrat nějaké ty parametry. Nevím zda to pomůže, ale malá šance tu je.
Každopádně můžeš zkusit do googlu hodit hlášku, co ti to píše (teď nemám čas to hledat) - třeba se najde i řešení.

nettezzaumana

  • Host
zkus jine distro !!

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
ShipIT vám pošle zas len 8.10. Ten by ako som vravel mal ísť, aj keď s ním budete mať asi problémy (dosť tam blbla grafika, niekedy sa nevypínal, ale to je tu na fóre riešené). Ako ntz písal, tak by možno bolo lepšie skúsiť nejaké iné distro. Ja odporúčam niečo s jadrom iným ako 2.6.27. Na debian testing tento notebook šiel v pohode. Je tam jadro 2.6.26, ide tam rozbehať aj wifi a grafika ide tiež v rámci jej možností. Vyskúšajte poprípade aj to. Dajte každopádne vedieť čo všetko ste vyskúšali, s čím ste sa ako ďaľeko dostali, aby sme vedeli a poprípade vymysleli niečo iné :-).

hoffmann

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 396
  • Linux user number: 480304
Debian Jessie | Kernel 3.16.0-4-amd64 | XFCE 4.10,
- notebook HP630 Intel Pentium Dual Core B960 2,2 GHz | 6 GB DDR3 1333 MHz | Intel HD Graphics | HDD Toshiba 320 GB 5400 RPM S-ATA | DVD+/-RW SuperMulti DL s LightScribe 
- is dead notebook Asus A9RP Celeron M440 1,86 GHz | grafika ATI Radeon Xpress 200m | HD 60 GB | pamet DDR II 1024 MB | DVDRAM GSA-T40N HL-DT-ST | Wi-Fi ASUS

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Jelikož máš 3GB ram, tak ve Virtualboxu můžeš s klidným svědomím přiřadit win xp 1GB. Pak ti XP pojedou ve Virtualboxu luxusně. Když si nastavíš sdílený adresář s Ubuntu, nebudeš mít problémy se sdílením dat mezi hostujícím a hostovaným systémem. V případě, že se ti jedná o "běžné" programy, které chceš nainstalovat do XP (Virtualboxu), pak nebudeš mít problém - běžnými myslím, nenáročné na grafickou kartu. Virtualbox má svou virtuální grafickou kartu, která samozřejmě nedosahuje výkonu fyzické grafické karty.

Osobně mám takto nainstalované systémy. Ubuntu - XP ve Virtualboxu, když by něco. Zatím jsem nenarazil na jediný problém, kterým bych pomocí takového to rozložení systémů, nevyřešil.
« Poslední změna: 21 Prosince 2008, 11:29:51 od luisah »

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Fakt nechcem nič hovoriť, ale čé som videl ja tak 8.04 tam nepôjde a nepôjde. Síce som sám neskúšal rôzne parametre (pre mňa osobne tam bolo pohodlnejšie dať Debian. WinXP sa tam načítavali aj 5 minút, vypínali sa aj dlhšie. Tak dúfam, že sa niekto z vášho okolia ozve a pomôže vám to spraviť.

Gecco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Ubuntu 8.10 již běží, ale bez připojení k ADSL a WiFi... tak zatím to je hezký psací stroj...Kéž bych měl trochu víc času na hledání chyb při instalaci a nebo pokud je tu někdo z Prahy nebo Příbrami k poradě. Zaplatím

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Wifi je tam realtek 8187b? Ak hej tak linux-blog.kx.cz Mohlo by vám to pomôcť. A na adsl skúste pppoeconf. Spustíte ho v termináli
Kód: [Vybrat]
sudo pppoeconfAk ho máte cez modem, a vytáčate nejaké číslo tak potom asi gnome-ppp. Ale NM 0.7, ktorý v ubuntu 8.10 je by s ADSL mať problém nemal. Tak skúste si to poprípade ja naklikať v ňom.

A ešte vás poprosím výpis lsusb.
« Poslední změna: 03 Ledna 2009, 09:20:10 od Rixx »

Gecco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Wifi je tam realtek 8187b? Ak hej tak linux-blog.kx.cz Mohlo by vám to pomôcť. A na adsl skúste pppoeconf. Spustíte ho v termináli
Kód: [Vybrat]
sudo pppoeconfAk ho máte cez modem, a vytáčate nejaké číslo tak potom asi gnome-ppp. Ale NM 0.7, ktorý v ubuntu 8.10 je by s ADSL mať problém nemal. Tak skúste si to poprípade ja naklikať v ňom.

A ešte vás poprosím výpis lsusb.

děkuji za zprávu,

v terminálu to asi nezvládnu. Nejsem s ntb připojen k internetu a z pevného prozatímního počítače mohu maximálně komunikovat na foru...

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
No tak sem napíšte ešte aspoň vášho providera. A typ ako sa pripájate (či usb modem alebo ethernet, pppoe). Možno niekto poradí ako vás pripojiť k internetu.

Gecco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
No tak sem napíšte ešte aspoň vášho providera. A typ ako sa pripájate (či usb modem alebo ethernet, pppoe). Možno niekto poradí ako vás pripojiť k internetu.

Mám USB ADSL WAN Adapter, zařízení ISDN a typ serveru PPP. Zatím mi jde o ADSL doma a Wifi na Fakultě

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Viete povedať aj akú značku? Myslím, že by s tým však už v Ubuntu 8.10 problém nemal byť. Skúste sa zkamarátiť s terminálom a poslať sem ten výpis lsusb. Len otvorte Aplikácie - Príslušenstvo - Terminál a napíšte lsusb. Výsledok skopírujte sem. A najlepšie keď budete mať pripojený ten USB adaptér alebo to ISDN zariadenie (to máte aké?).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.