Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Čeština do LibreOffice  (Přečteno 14339 krát)

Jetchelas

Čeština do LibreOffice
« kdy: 22 Července 2012, 11:22:39 »
Zdravím,

Mám Ubuntu 11.10 a mám problém s LibreOffice verze 3.4.4. Celý program je v anglickém jazyce. Při spuštění Jazykové podpory proběhne zkontrolování dostupnosti jazykové podpory. Poté mi vyskočí možnost doinstalace chybějících balíků. Ale instalace neproběhne, protože je mi vrácena hláška:


a jedná se o balík: libreoffice-l10n-cs

Jetchelas

Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #1 kdy: 22 Července 2012, 13:48:05 »
Při použití příkazu sudo apt-get install -f je mi vráceno toto:
Kód: [Vybrat]
jetchelas@Jetchelas:~$ sudo apt-get install -f
[sudo] password for jetchelas:
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtu stavové informace... Hotovo
0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 0 neaktualizováno.

I když si přečtu chybové hlášení několikrát, tak mi to moc nepomůže, protože o žádném řešení problému nevím. Proto jsem také psal sem na podporu.

Synaptic použít nemůžu, protože verze Ubuntu 11.10 Synaptic nemá.

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #2 kdy: 22 Července 2012, 14:38:40 »
Synaptic se dá přece doinstalovat. ;)

Jetchelas

Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #3 kdy: 22 Července 2012, 15:15:18 »
Ano, nevěděl jsem to. A o Linuxu toho možná také moc nevím, ale co jsem na světě, tak učený z nebe ještě nespadl. Nevím, proč mě urážíš jenom proto, že nejsem vševěd.

Synaptic zkusím doinstalovat a vyhledat v něm balíček. Snad rada pomůže a za radu také děkuji.

Jetchelas

Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #4 kdy: 22 Července 2012, 15:21:08 »
Tak ani pomocí Synapticu to nejde. Při označení balíčku k instalaci si program vyžádá i balíček libreoffice-l10n-common a při potvrzení instalace je mi vrácena tato chyba:


Jetchelas

Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #5 kdy: 22 Července 2012, 16:20:41 »
Je "krásné" jak jste tu začaly diskutovat o pravidlech a urážení. Ale bohužel jste odbočily od mého problému. :(

janek-m

  • Host
Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #6 kdy: 22 Července 2012, 17:06:29 »
Ešte skontroluj, či je v poriadku nainštalovaný language-pack-cs, nájdeš v Synapticu a potom ešte raz libreoffice-l10-cs, a ak je to úplne čistá inštalácia tak hneď doinštaluj aj ttf-mscorefonts-installer, sú to MS fonty - tiež v Synapticu.

C++odeG++irl-o.cc

  • Host
Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #7 kdy: 22 Července 2012, 17:19:39 »
Můžeš si nainstalovat i nejnovější verzi, pokud chceš. tak tento script ulož do souboru a pak spusť. (bash název_souboru.sh). Pokud nemáš 64bit tak nahraď x86_64 jen za x86...   :)
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
sudo apt-get remove libreoffice-*
mkdir libreoffice
cd libreoffice/

wget http://download.documentfoundation.org/libreoffice/stable/3.5.5/deb/x86_64/LibO_3.5.5_Linux_x86-64_install-deb_en-US.tar.gz http://download.documentfoundation.org/libreoffice/stable/3.5.5/deb/x86_64/LibO_3.5.5_Linux_x86-64_langpack-deb_cs.tar.gz http://download.documentfoundation.org/libreoffice/stable/3.5.5/deb/x86_64/LibO_3.5.5_Linux_x86-64_helppack-deb_cs.tar.gz

tar zxvf LibO_3.5.5_Linux_x86-64_install-deb_en-US.tar.gz
tar zxvf LibO_3.5.5_Linux_x86-64_helppack-deb_cs.tar.gz
tar zxvf LibO_3.5.5_Linux_x86-64_langpack-deb_cs.tar.gz

sudo dpkg -i ./LibO_3.5.5rc3_Linux_x86-64_install-deb_en-US/DEBS/*.deb
sudo dpkg -i ./LibO_3.5.5rc3_Linux_x86-64_langpack-deb_cs/DEBS/*.deb
sudo dpkg -i ./LibO_3.5.5rc3_Linux_x86-64_helppack-deb_cs/DEBS/*.deb
sudo dpkg -i ./LibO_3.5.5rc3_Linux_x86-64_install-deb_en-US/DEBS/desktop-integration/*.deb

rm -rfv ../libreoffice/
« Poslední změna: 22 Července 2012, 17:22:17 od C++odeG++irl-o.cc »

Jetchelas

Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #8 kdy: 22 Července 2012, 17:52:49 »
Tak jsem postupně zkusil vykonat příkazy od Františka Zatloukala. Výsledek je úplně stejný jako předtím, pouze s tím rozdílem, že nyní nemám LibreOffice vůbec. :/

Kód: [Vybrat]
jetchelas@Jetchelas:~$ sudo apt-get install libreoffice-base-core libreoffice-calc libreoffice-common libreoffice-core libreoffice-draw libreoffice-emailmerge libreoffice-gnome libreoffice-gtk libreoffice-help-cs libreoffice-help-en-us libreoffice-impress libreoffice-l10n-cs libreoffice-math libreoffice-ogltrans libreoffice-pdfimport libreoffice-presentation-minimizer libreoffice-presenter-console libreoffice-style-human libreoffice-style-tango libreoffice-writer mythes-cs mythes-en-us python-uno
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtu stavové informace... Hotovo
Některé balíky nemohly být instalovány. To může znamenat, že požadujete
nemožnou situaci, nebo, pokud používáte nestabilní distribuci, že
vyžadované balíky ještě nebyly vytvořeny nebo přesunuty z Příchozí fronty.
Následující informace vám mohou pomoci vyřešit tuto situaci:

Následující balíky mají nesplněné závislosti:
 libreoffice-l10n-cs : Závisí na: libreoffice-common (>= 1:3.4.5) ale 1:3.4.4-0ubuntu1.2 se bude instalovat nebo
                                    language-support-translations-cs ale nedá se nainstalovat
                       Doporučuje: libreoffice-core (> 1:3.4.5) ale 1:3.4.4-0ubuntu1.2 se bude instalovat nebo
                                    language-support-translations-cs ale nedá se nainstalovat
E: Nemohu opravit problémy, některé balíky držíte v porouchaném stavu.

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #9 kdy: 22 Července 2012, 18:28:23 »
Prosím ťa, akorad som sa pozeral do repozitárov 11.10 na SK a a tam sú aj novšie verzie... teda , asi by som si zmenil zdroje ubuntu na iný repozitár , možno sú s tým tvojím nejaké "problémy"

"správca aktualizacii>nastavenia>ubuntu softvér>sťahovať z, a vybrať iný zdroj a hneď aktualizovat a opakovať inštaláciu, inak Sagan je diabol.

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #10 kdy: 22 Července 2012, 18:51:59 »
Ono to vypadá jakoby se zrovna aktualizovaly repozitáře.
Protože s něčím podobným
Citace
ibreoffice-l10n-cs : Závisí na: libreoffice-common (>= 1:3.4.5) ale 1:3.4.4-0ubuntu1.2 se bude instalovat nebo
                                    language-support-translations-cs ale nedá se nainstalovat
                       Doporučuje: libreoffice-core (> 1:3.4.5) ale 1:3.4.4-0ubuntu1.2 se bude instalovat nebo
                                    language-support-translations-cs ale nedá se nainstalovat
se setkávám na vývojových verzích ubuntu, když se zrovna nahazuje nová verze (do repozitářů).
Zkus možná chviličku počkat.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #11 kdy: 23 Července 2012, 00:46:40 »
tema jsem rozdelil .. diskutujicim se omlouvam, ze *trebas jen tim rozdelenim jsem tu udelal zmatek.

najdete zde http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=64018.0 v pripade potreby.

zdravim, ntz
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #12 kdy: 23 Července 2012, 08:01:51 »
Tak jsem postupně zkusil vykonat příkazy od Františka Zatloukala. Výsledek je úplně stejný jako předtím, pouze s tím rozdílem, že nyní nemám LibreOffice vůbec. :/

Kód: [Vybrat]
jetchelas@Jetchelas:~$ sudo apt-get install libreoffice-base-core libreoffice-calc libreoffice-common libreoffice-core libreoffice-draw libreoffice-emailmerge libreoffice-gnome libreoffice-gtk libreoffice-help-cs libreoffice-help-en-us libreoffice-impress libreoffice-l10n-cs libreoffice-math libreoffice-ogltrans libreoffice-pdfimport libreoffice-presentation-minimizer libreoffice-presenter-console libreoffice-style-human libreoffice-style-tango libreoffice-writer mythes-cs mythes-en-us python-uno
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtu stavové informace... Hotovo
Některé balíky nemohly být instalovány. To může znamenat, že požadujete
nemožnou situaci, nebo, pokud používáte nestabilní distribuci, že
vyžadované balíky ještě nebyly vytvořeny nebo přesunuty z Příchozí fronty.
Následující informace vám mohou pomoci vyřešit tuto situaci:

Následující balíky mají nesplněné závislosti:
 libreoffice-l10n-cs : Závisí na: libreoffice-common (>= 1:3.4.5) ale 1:3.4.4-0ubuntu1.2 se bude instalovat nebo
                                    language-support-translations-cs ale nedá se nainstalovat
                       Doporučuje: libreoffice-core (> 1:3.4.5) ale 1:3.4.4-0ubuntu1.2 se bude instalovat nebo
                                    language-support-translations-cs ale nedá se nainstalovat
E: Nemohu opravit problémy, některé balíky držíte v porouchaném stavu.
Nevím, jestli umíš anglicky, zřejmě nikoli. Já jsem schválně u 12.04 použil synaptic a podporu bez problémů nainstaloval. Víš, když Ti někdo něco radí a je zjevné, že je mnohem zkušenější než Ty, tak bych místo odpovědi "synaptic tam není" se pokusil zjistit, zda se nedá jednoduše nainstalovat. Pro příště. Jinak jsem přišel na řešení Tvého problému ale to rozhodně nespočívá v aktualizaci repozitáře, jak si myslí pan Zatloukal.
« Poslední změna: 23 Července 2012, 08:14:40 od phplus »

Jetchelas

Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #13 kdy: 23 Července 2012, 16:00:20 »
Já anglicky umím. Celkem i dosti dobře. Ale v rodině mám i pár členů, kteří anglicky neumí nebo nemají dostatečný věk na to, aby uměli zvládnout pracovat v LibreOffice bez podpory angličtiny.

Omlouvám se, že jsem se zde na podpoře zeptal na řešení. Synaptic jsem doinstaloval, ale ani to nepomohlo. Jsem celkem i rád, že si váš způsob řešení necháváte pro sebe a velice bych ocenil, kdyby jste se v tomto tématu již neprojevoval nebo budu požadovat vaše potrestání. Debila (omlouvám se za neslušný výraz) ze sebe dělat nehodlám.

Jinak opět k problému. Zkusil jsem počkat až do teď, ale nepomohlo. Navíc jsem přes Centrum softwaru pro Ubuntu musel nainstalovat LibreOffice znovu a došlo k další komplikaci. Zástupce pro LibreOffice Writer nejde vložit do Unity panelu (nevím, jak přesně se to jmenuje, myslím tím panel vlevo se spuštěnými programy).

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #14 kdy: 23 Července 2012, 16:58:28 »
Já anglicky umím. Celkem i dosti dobře. Ale v rodině mám i pár členů, kteří anglicky neumí nebo nemají dostatečný věk na to, aby uměli zvládnout pracovat v LibreOffice bez podpory angličtiny.

Omlouvám se, že jsem se zde na podpoře zeptal na řešení. Synaptic jsem doinstaloval, ale ani to nepomohlo. Jsem celkem i rád, že si váš způsob řešení necháváte pro sebe a velice bych ocenil, kdyby jste se v tomto tématu již neprojevoval nebo budu požadovat vaše potrestání. Debila (omlouvám se za neslušný výraz) ze sebe dělat nehodlám.

Jinak opět k problému. Zkusil jsem počkat až do teď, ale nepomohlo. Navíc jsem přes Centrum softwaru pro Ubuntu musel nainstalovat LibreOffice znovu a došlo k další komplikaci. Zástupce pro LibreOffice Writer nejde vložit do Unity panelu (nevím, jak přesně se to jmenuje, myslím tím panel vlevo se spuštěnými programy).
Já se vám za phplus omlouvám, již jsem to s ním vyřešil. Dostal co "chtěl".
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #15 kdy: 23 Července 2012, 17:05:20 »
Citace
Jinak jsem přišel na řešení Tvého problému ale to rozhodně nespočívá v aktualizaci repozitáře, jak si myslí pan Zatloukal.
Hm ... Tak sa teda rozdel so mnou o tvoje riešenie,aj ja by som to chcel vedieť,  veď nikto múdri z neba nespadol.  :-X
to  Jetchelas : skúsil si si aktualizovať iný "ubuntu zdroj" ?
Kód: [Vybrat]
ftp.cvut.cz
ftp.sh.cvut.cz
ubuntu.sh.cvut.cz
ucho.ignum.cz

Jetchelas

Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #16 kdy: 24 Července 2012, 19:19:14 »
Tadeáš Pařík: Omlouvat se nemusíte. Není to vaše chyba. Ale děkuji. :)

petertomasy: Nezkoušel. Vůbec nevím jak na to.

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #17 kdy: 24 Července 2012, 20:29:11 »
Jaj, ved som ti to napísal   :D
Citace
"správca aktualizacii>nastavenia>ubuntu softvér>sťahovať z, a vybrať iný zdroj napr.
ftp.cvut.cz
ftp.sh.cvut.cz
ubuntu.sh.cvut.cz
ucho.ignum.cz
 a hneď aktualizovat a opakovať inštaláciu
Typujem to na 99,9 %  pravdepodobnosť ... Ono ide v podstate o to , že správca aktualizácií , chce aktualizovať software , ale v repozitári nie je všetko "čerstvé" čo požaduje aplikácia. Proste "chybyčka se vloudila" tak si daj do zdrojov softvéru iný repozitár ...

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 24 Července 2012, 20:42:58 od petertomasy »

Jetchelas

Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #18 kdy: 26 Července 2012, 21:20:39 »
Při změně mi Jazyková podpora balík ani nenahlásí jako chybějící.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #19 kdy: 28 Července 2012, 01:04:20 »
Při změně mi Jazyková podpora balík ani nenahlásí jako chybějící.
Jaké máš zaplé zdroje ve "Zdrojích software" (Ostatní software) a jaké máš zaplé aktualizace (Aktualizace)? Případě zkus zapnout "proposed" (updates předpokládám, že je zatržený) a dej obnovit informace  balících. Ten jazykový balíček by tam měl prostě být:

https://launchpad.net/ubuntu/oneiric/amd64/libreoffice-l10n-cs
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Jetchelas

Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #20 kdy: 28 Července 2012, 10:52:47 »
Zde jsou náhledy na mé nastavení Zdrojů softwaru:




Stále nainstalovat nejde. :/

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #21 kdy: 28 Července 2012, 21:47:13 »
Zkus:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-add-repository ppa:libreoffice/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install libreoffice
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Čeština do LibreOffice
« Odpověď #22 kdy: 12 Srpna 2012, 16:58:14 »
Tak - jak jste na tom? Zadařilo se?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.