Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.  (Přečteno 4952 krát)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« kdy: 11 Března 2009, 22:12:01 »
Pošlu 1000 Kč,pokud tu bude číslo účtu ;)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Pavel Půlpán

Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #1 kdy: 11 Března 2009, 22:18:32 »
Trošku jsi předběhl dobu. ;)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #2 kdy: 11 Března 2009, 22:25:19 »
4@divoczák → možná máš pravdu,ale už je to skoro měsíc a fakt mě to už nebere drtit F5,refresh a pořád číst service........
                   → když se lidi v republice dovedou složit na kde co,tak proč né my na fórum.
                   → kdyby mě to nezajímalo chodil bych na : chat seznamu  :D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

wam]Spider007

  • Host
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #3 kdy: 11 Března 2009, 22:44:57 »
ja som ochotny 500kc ehm...17EUR :)

len dufam, ze to nebude nejaky tunel :)

HonzaD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 524
    • VoIP a internetová komunikace
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #4 kdy: 12 Března 2009, 03:53:20 »
Nikde jsem nenašel 0Kč  ???
Nebude to doufám povinný  ;D

edit: dejte sem reklamu, ta by provoz měla zaplatit, ale jen co je nezbytně nutné (nepřeplácejte to).
Pro plátce a "VIP" (VIP= ty co radí těm ostatním neb se nějak podílí na vývoji ubuntu a projektech pro veřejnost sním spojených) možnost reklamu vypnout.
« Poslední změna: 12 Března 2009, 03:58:09 od HonzaD »

Pavel Půlpán

Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #5 kdy: 12 Března 2009, 07:57:50 »
Reklamu ne!!!

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #6 kdy: 12 Března 2009, 08:09:31 »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #7 kdy: 12 Března 2009, 08:10:03 »
Hele, tak toto je snad uz je trosku vedle, ne? Nerikam, ze komunita Ubuntu je nejak bohata, ale snad by Canonical mel mit prachy na web v kazdem state - ma predse bohateho sponzora ??? a taky snad Ubuntu a jeho logo neco malo vydela...Pripada mi uplne zcestne, aby provoz stranky platili uzivatele!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #8 kdy: 12 Března 2009, 08:12:40 »
Koupě nového železa je jednorázová záležitost. Nevím, proč by nemohl ten, kdo MÁ zájem, přispět. A nekoukal bych na Canonical tak růžovými brýlemi...

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #9 kdy: 12 Března 2009, 08:18:09 »
Koupě nového železa je jednorázová záležitost. Nevím, proč by nemohl ten, kdo MÁ zájem, přispět. A nekoukal bych na Canonical tak růžovými brýlemi...
jo to urcite muze, akorat si myslim, ze by to opravdu mel hradit nekdo jinej. Snad se uz Ubuntu nekde dokazalo i prodat (taky diky jeho webum a forum), taky neco vydelaji loga na trickach, cepicich, knizky...  - co se tyce Canonicalu, tak souhlas - at teda konecne nekdo napise pravdu o te podpore a Markovych milionech
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #10 kdy: 12 Března 2009, 08:27:02 »
Ale vždyť na netu proběhl článek o tom, že Ubuntu zatím není v plusu(ale něco vydělává), ale že nemá problém ještě několik let dotovat vývoj.

A já zase nemám problém přispět na provoz fóra, kde jsem denně, občas mě to baví, hledám tu rady a používám Ubuntu na několika strojích.

Je to DOBROVOLNE!

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #11 kdy: 12 Března 2009, 08:28:57 »
Oficiální vyjádření

Abych předešel případným zmatkům. Čest Airlivovi, že má dobrou vůli, ale jeho "snaha" rozhodně není nic oficiálního.

a) Koupě serveru: Ještě nevíme, jestli se nový server vůbec bude kupovat, případně kdy se bude kupovat...

b) Peníze: Jedním z důvodů založení Sdružení jsou právě takové situace -- miliony jsme neuškudlili, ale nějaké peníze tam jsou.

c) Veřejná sbírka: Je jednou z možností vylepšení situace, ale ještě jsme se nerozhodli, rozhodně se musí počkat na výsledek rozhodování o koupi/nekoupi serveru a pokud by se něco takového nakonec dělo, jednalo by se o zcela dobrovolnou věc!!! Nehodláme návštěvníky fóra obíhat s kasičkou a křičet "Přispěj, přispěj!".

d) Peníze od Canonicalu: Společnost Canonical finančně žádné místní komunity nepodporuje, provoz českých stránek Ubuntu a přidružených projektů je zcela v režii komunity.

e) Reklama: Nebude.

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #12 kdy: 12 Března 2009, 08:35:28 »
Oficiální vyjádření

Abych předešel případným zmatkům. Čest Airlivovi, že má dobrou vůli, ale jeho "snaha" rozhodně není nic oficiálního.

a) Koupě serveru: Ještě nevíme, jestli se nový server vůbec bude kupovat, případně kdy se bude kupovat...

b) Peníze: Jedním z důvodů založení Sdružení jsou právě takové situace -- miliony jsme neuškudlili, ale nějaké peníze tam jsou.

c) Veřejná sbírka: Je jednou z možností vylepšení situace, ale ještě jsme se nerozhodli, rozhodně se musí počkat na výsledek rozhodování o koupi/nekoupi serveru a pokud by se něco takového nakonec dělo, jednalo by se o zcela dobrovolnou věc!!! Nehodláme návštěvníky fóra obíhat s kasičkou a křičet "Přispěj, přispěj!".

d) Peníze od Canonicalu: Společnost Canonical finančně žádné místní komunity nepodporuje, provoz českých stránek Ubuntu a přidružených projektů je zcela v režii komunity.

e) Reklama: Nebude.

Správně.  8)
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #13 kdy: 12 Března 2009, 08:36:35 »
Milhouse
Prave s tou "dotaci vyvoje" mam trosku problem a nejasnost hlavne v poslednich letech - viz hodne debat na foru...
Zamysli se nad tim, co pisu a uvedom si, ze Ubuntu je NEJROZSIRENEJSI distribuce Linuxu na svete! Proto si myslim, ze by nejaka polozka za server v CR nemela byt problem.
Pokud si myslis, ze to pisu proto, ze su skrob, tak to urcite ne - chodim sem taky casto, pomohlo mi to a pomaha, mam tady snad uz i par kamaradu...Pokud se teda nenajde jine reseni, tak v prispevku taky nezustanu pozadu! Jen si myslim, ze je to opravdu tak, jak jsem psal vyse...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #14 kdy: 12 Března 2009, 08:42:06 »
Tvůj názor nijak nezpochybňuju a respektuju.
Jasně, příspěvek na nějakej server v ČR je výsměch, ale co když to vemeš v globálu. Bude kupovat servery pro celý Svět?

Co se týká rozšířenosti, netěšímě to, ale je to stále nějaké to 1 procento.

To je fuk, nehodlám zase psát příspěvky, abych něco hanil či obhajoval. Každý, ať si to přebere sám...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #15 kdy: 12 Března 2009, 09:03:24 »
To Hase: přihodil jsem tam i 0Kč, aby to nebylo zavádějící, že musí někdo platit.

Samozřejmě pokud se rozhodne a bude se něco kupovat, tak si myslím, že pokud někdo chce přispět, určitě to pomůže ke kvalitnějším službám, ale jak tu už kucí řekli je to naprosto dobrovolné a iniciativa je ze snahy airlive ;)

ale děkujeme...
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

premet

  • Host
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #16 kdy: 12 Března 2009, 09:10:10 »
Dejte při registraci povinou kolonku 
**Zaslat minimálně 50 Kč pro pomoc se serverem Ubuntu
**Peníze je nutné poslat do týdne od registrace jinak bude účet zablokování

 :D ;D
Určitě souhlasím s Airlivem, pokud by to bylo nutné tak hodně lidí by s radostí přispělo na koupi serveru, protože to tu mají rádi  :).
Ale třeba to ani nebude nutné, pokud to někdo pořádně projde a zjistí, že to není nedostačujícím HW.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #17 kdy: 12 Března 2009, 09:12:45 »
To Hase: přihodil jsem tam i 0Kč, aby to nebylo zavádějící, že musí někdo platit.

Samozřejmě pokud se rozhodne a bude se něco kupovat, tak si myslím, že pokud někdo chce přispět, určitě to pomůže ke kvalitnějším službám, ale jak tu už kucí řekli je to naprosto dobrovolné a iniciativa je ze snahy airlive ;)

ale děkujeme...
hele, 0 jsem nedal - obetoval jsem Ubuntu castku, kerou zhruba utratim, kdyz si zajdu do hospody na par piv - takze kvuliva Ubuntu zustanu 1 vecer doma ;D
a te se muzeme v klidu bavit o tom financovani dal
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

premet

  • Host
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #18 kdy: 12 Března 2009, 09:17:55 »
Každý se rád obětuje
Někdo si nezajde do hospody, někdo si nezakouří a někdo si ne za**ká, ale hlavně, že pojede server  ;D ;D.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #19 kdy: 12 Března 2009, 09:22:21 »
a někdo si ne za**ká,   ;D ;D.
to mluvis o tech, co chodi do bordelu, ne? pac tohle mam nastesti zadarmo... ;D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #20 kdy: 12 Března 2009, 09:23:25 »
Dobrý den,
možná mou úvahou teď někoho naštvu, předem říkám, že jsem ochoten dát 1000,-Kč, to na úvod, vybírat jakékoli peníze je velmi dvojsečná zbraň! Teď k problému.... Pokud se udělá veřejná sbírka nebo cokoli jiného, kam budou lidé posílat peníze, lidé se začnou k Ubuntu a k fóru chovat jako platící zákazníci se všemi důsledky pro dodavatele. Nejtristnější na tom je, že se tak začnou chovat Ti, kteří nic nepošlou... Je to podobné jako s poplatky u lékaře...
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #21 kdy: 12 Března 2009, 09:27:27 »
Dobrý den,
možná mou úvahou teď někoho naštvu, předem říkám, že jsem ochoten dát 1000,-Kč, to na úvod, vybírat jakékoli peníze je velmi dvojsečná zbraň! Teď k problému.... Pokud se udělá veřejná sbírka nebo cokoli jiného, kam budou lidé posílat peníze, lidé se začnou k Ubuntu a k fóru chovat jako platící zákazníci se všemi důsledky pro dodavatele. Nejtristnější na tom je, že se tak začnou chovat Ti, kteří nic nepošlou... Je to podobné jako s poplatky u lékaře...
pravda! tohle mne nenapadlo...zas.any love dodrbou vsecko :(
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #22 kdy: 12 Března 2009, 09:31:43 »
No,
...vybírat jakékoli peníze je velmi dvojsečná zbraň! Teď k problému.... Pokud se udělá veřejná sbírka nebo cokoli jiného, kam budou lidé posílat peníze, lidé se začnou k Ubuntu a k fóru chovat jako platící zákazníci se všemi důsledky pro dodavatele...

Tak to je opravdu k zamyšlení. Nicméně, od toho je tu opět vedení fóra, aby podobné excesy eliminovalo.

nettezzaumana

  • Host
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #23 kdy: 12 Března 2009, 09:39:58 »
ad.1) nikde tady nepadlo a ja osobne tomu ani neverim, ze problem je zpusoben hardwarem ..
ad.2) pokud budete potrebovat server (zejmena pro vojtu.t) tak necht se se mnou spojite na jabber a neco vymyslime ..

mam nejake ne uplne spatne soukrome zelezo a dale pristup k mnohem vice zelezu a pripadne bych to mohl pojmout jako svuj osobni sponzoring ubuntimu foru, kdybych neco sehnal a nebo pripadne *venoval (ano skutecne, vali se mi to necinne doma) foru ..

zdravim

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Příspěvek na nový server pru Ubuntu fórum.
« Odpověď #24 kdy: 12 Března 2009, 09:42:45 »
A JE TO Pat a Dan :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.