Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.  (Přečteno 45731 krát)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #25 kdy: 11 Září 2009, 16:27:17 »
Lidi, pojďte se dohodnou, že se nebudeme o MS a Windows zajímat. Ať si dělají co chtějí...

Se obávám, že o gaunery typu MS je třeba se zajímat. Jako ostatně o všechny gaunery.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #26 kdy: 11 Září 2009, 17:13:32 »
Windows 7 bych zase tak nezatracoval.. já jsem je zkoušel a zkouším a skutečně oproti Linuxu mají své výhody, avšak zase Linux má ty svoje. Mysím, že někdo, kdo používá výhradně Linux už nějakou dobu(třeba pár let jako já) už nemůže objektivně zhodnotit, jaká Windows jsou jenom podle toho, jak běží XP někde na PC, ke kterému má přístup 50 lidí současně, nebo podle toho, jaké na nich měl problémy právě před těmi pár lety :)  Stejně jako nikdo, kdo dlouho či nikdy nepoužíval Linux nemůže říct jaký je.. proto se k takovému hanobení Microsoftu raději nehlásím. ;)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #27 kdy: 11 Září 2009, 17:32:52 »
Jen tak,se zeptám,jaké výhody?
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #28 kdy: 11 Září 2009, 17:41:14 »
Mno, já tady nechci dělat zlou krev.. ale například se mi vždy a v každém Linuxu a s kažým prohlížečem trhá rolování některých stránek, třeba těch, co obsahují flash nebo ty, co mají nehybné pozadí.. ve Windows 7 to i na tom blbém IE jede zcela plynule. Potom to nešťastné GUI.. Gnome má dodnes problém se změnou velikosti okna a i s přemístěním - je vidět překreslování, při změně velikosti se to seká.. ve Windows 7 tohle vše i přes ty neuvěřitelné animace a složitou grafiku běží nádherně plynule. Podotýkám, že nepoužívám Compiz a mám základní téma Clearlooks. Potom taky, věřte nebo ne, Windows 7 startují asi o 5 sekund rychleji, než Debian lenny. Jsou to maličkosti, já vím; ale potěšilo by mě, kdybych mohl říct s čistým svědomím, že: "Linux ve všem vítězí!", jako před pár lety. Mrzí mě, že jsou to takové základní věci. Nic víc. :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #29 kdy: 11 Září 2009, 17:49:54 »
Mňo,
myslím, že tohle vlákno vzniklo kvůli tomu, že hošánci z R. spustili ne-li přímo lživou, tak přinejmenším nekorektní kampaň, ve které se snaží kdekomu namluvit, jak je ten jejich Winworld úžasný. A vůbec si nelámou hlavu s tím, že pokud vyloženěně nelžou, tak přinejmenším překrucují skutečnost tak, jak se jim to hodí. Takže jaké hanobení? Pro mě je to banda zmetků a nijak to nesouvisí s tím, jak fungují či nefungují ta jejich Wokna.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #30 kdy: 11 Září 2009, 18:00:54 »
Pro mě je to banda zmetků a nijak to nesouvisí s tím, jak fungují či nefungují ta jejich Wokna.

100% souhlas
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

col_boggy

  • Host
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #31 kdy: 11 Září 2009, 18:01:17 »
mka&firzen - oba máte pravdu (snad jen.. firzen, srovnávat nemáš distro vs win7, ale GNU/Linux vs. windows7, KDE4.3 vs. explorer a compiz/kwin_effects vs. Aero). K+ oběma.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #32 kdy: 11 Září 2009, 18:29:53 »
Thanks ;)  S tou špatnou politikou souhlasím - nedávno jsem četl nějaký článek o licenci Windows a ty věci, co v ní jsou mě skutečně dostaly :-\
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Emilio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #33 kdy: 12 Září 2009, 00:03:34 »
Jen tak,se zeptám,jaké výhody?
 Zkusím odpovědět
Né,že bych byl nějakej skalní zastánce oken ale pro začátečníky je linux né oříšek ale kokosovej ořech,jedu v počítačích nějakej ten pátek (15 let) a kamarád mě nakopl abych linux zkusil,tak jo řekl jsem si,než jsem všechno rozchodil (za pomoci internetu) trvalo mi to 3 hodiny a pak jsem do toho čuměl celou noc než jsem se to naučil ovládat,instalace čehokoli je nadlidskej úkol neříkám,že to nebyla zajímavá a poučná zkušenost,nechám si ho v pc jako druhej systém ale okna budou (alespoň pro mě) vždy number one.Nechápu tu nevraživost mezi linuxákama a vokňákama,vždyť je demokracie? Ať si každej dělá co chce?
Ještě k těm Win 7 testnul jsem,stáhl jsem si iso soubor nainstaloval za 20 min vše ok.Po dokončení instalace bylo vše funkční bez jákéhokoliv doinstalování ovladačů nebo stahování z netu (pravděpodobně už jsou naimplementovány v systému) takhle nějak si představuju systém 21. století,jen začít pracovat.Jede to svižně a vypadá to dobře,má to jen tu nevýhodu,že to bude drahý jak prase. (asi 6000 v high verzi) Což je pravděpodobně důvod proč má tolik linuxových odpůrců,nebo a to by mohla být varianta B,jste takoví hračičkové,kteří mají rádi složitější cestu k dosažení cíle,já si radši jednou dvakrát kliknu a pak jen koukám jak se to instaluje.Nechci raději vidět tu záplavu hrůzy co se na mě teď sesype za můj názor,ale jen jsem chtěl nezaujatě z pohledu uživatele k tomuto problému něco říci.
Jinak politika Microsoftu mě nezajímá,užívám jejich produkty zcela sobecky ke svým zájmům a pokud je to alespoň trochu možné tak zdarma a je mi fuk kdo to vyvíjí....Zdar a hodně zábavy s Linuxem
« Poslední změna: 12 Října 2009, 13:46:36 od Anna Taliánová »

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #34 kdy: 12 Září 2009, 00:42:02 »
já si své distro kupuji a koupím si zas až vyjde novej openSuSE,není to tolik co widle,ale je to jen o osobním pocitu.Můžu to natáhnout z mirroru a nezaplatit nic.
BTW:i widle co mám v šuplíku mám zaplacený ;D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

emil54

  • Host
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #35 kdy: 12 Září 2009, 05:13:59 »
Jen tak,se zeptám,jaké výhody?
 Zkusím odpovědět
Zdar a hodně zábavy s Linuxem
A co jinak, Radku? Dobrý?

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #36 kdy: 12 Září 2009, 07:17:37 »
Jen tak,se zeptám,jaké výhody?
 Zkusím odpovědět
Né,že bych byl nějakej skalní zastánce oken ale pro začátečníky je linux né oříšek ale kokosovej ořech,jedu v počítačích nějakej ten pátek (15 let) a kamarád mě nakopl abych linux zkusil,tak jo řekl jsem si,než jsem všechno rozchodil (za pomoci internetu) trvalo mi to 3 hodiny a pak jsem do toho čuměl celou noc než jsem se to naučil ovládat,instalace čehokoli je nadlidskej úkol neříkám,že to nebyla zajímavá a poučná zkušenost,nechám si ho v pc jako druhej systém ale okna budou (alespoň pro mě) vždy number one.Nechápu tu nevraživost mezi linuxákama a vokňákama,vždyť je demokracie? Ať si každej dělá co chce?
Ještě k těm Win 7 testnul jsem,stáhl jsem si iso soubor nainstaloval za 20 min vše ok.Po dokončení instalace bylo vše funkční bez jákéhokoliv doinstalování ovladačů nebo stahování z netu (pravděpodobně už jsou naimplementovány v systému) takhle nějak si představuju systém 21. století,jen začít pracovat.Jede to svižně a vypadá to dobře,má to jen tu nevýhodu,že to bude drahý jak prase. (asi 6000 v high verzi) Což je pravděpodobně důvod proč má tolik linuxových odpůrců,nebo a to by mohla být varianta B,jste takoví hračičkové,kteří mají rádi složitější cestu k dosažení cíle,já si radši jednou dvakrát kliknu a pak jen koukám jak se to instaluje.Nechci raději vidět tu záplavu hrůzy co se na mě teď sesype za můj názor,ale jen jsem chtěl nezaujatě z pohledu uživatele k tomuto problému něco říci.
Jinak politika Microsoftu mě nezajímá,užívám jejich produkty zcela sobecky ke svým zájmům a pokud je to alespoň trochu možné tak zdarma a je mi fuk kdo to vyvíjí....Zdar a hodně zábavy s Linuxem

Nejsem zadnej Linuxovej fanatik, dlouha leta kdyz to spocitam je to pres 15, sem fungoval jenom na Win, z jedineho duvodu. Tim duvodem bylo, ze sem mel nesmyslny strach z Linuxu na desktopu. Zpocatku to byl strach, pak lenost, pozdeji nedostatek casu. Na mych 4 pocitacich jsem mel XP-ka, Visty jsem nechtel ani videt. Vysli ven 7-ky, vsude jsem je instaloval, a byl jsem hodne mile prekvapenej. Az prisel den .... Nezajima me cena OS, ta je smesna ve srovnani s cenama ktere platim za softwer co pouzivam. Pokud neco chci a potrebuji , zaplatim to. Ano muzu si to dovolit, aby to tak vsak bylo, stalo to hodne usili. Proc jsem tedy presel na Linux , ano ted kdyz tohle pisu muzu rict, ze pracuji (ne bavim se) na Linuxu s 95% ? Windows 7-ky byli pomerne dobry, ano vsechno je na 2 kliky, ale vseho take potrebujes 2-ou nasobek. Uz me omrzelo , kdyz sem se dostal na nespravny web, vylitla na mne spousta bordelu, a jedine reseni byl tvrdej restart a modleni se jak to dopadne. Uz me nebavilo ze na 3 Ghz 2-corovem procesoru s 3Gb pameti, polovina sla na rozlicne anti - reseni. Jedine co jsem potreboval k tomu abych si mohl vychutnavat to co delam, bylo jenom to , ze jsem si dal namahu udelal instalaci ubuntu. Hned na mne vylitla halda softwaru, o cem se mi muze u win akorat tak snit, odchytil jsem si 2-3 kvalitni weby a neco se naucil. Nastavil jsem si svuj system tak , ze dela to co chci ja a ne ja delam to co chce system. A tohle je zasadni rozdil mezi Linuxem a Windowsem, a pro zmenu takhle si ja predstavuji system 21. stoleti. Dnes cistou instalaci, s vlastne odladenym kernelem, sofwarem, nestastnym Wine a par hracickama pro pobaveni udelam do 40 minut. Kdybych vsechno co v mem pocitaci mam mel delat u Win asi to delam 2 dny a ne 20 minut. Mozna 20 minut trva instalace OS, ale tim to jenom zacina. Na zaver nejsmutnejsi je, ze spolecnost ktera ovlada 85 % trhu se musi snizovat k takovymhle utokum, ale o tom vlastne M bylo vzdycky. Takze podobne zdar a hodne zabavy s Microsoftem, ja dekuji uz jenom s donuceni a doufam ze to bude cim dal tim min..
« Poslední změna: 12 Října 2009, 13:52:41 od Anna Taliánová »
Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #37 kdy: 12 Září 2009, 08:21:32 »
Ono nejde jenom o utok proti linuxu, ale i proti novemu OS od Google (coz bude taky nejspis Linux), no a samozrejme i proti MACu. Konkurencni boj se vyhrocuje a MS maji uz obecne hodne posramocenou povest. Kvuli malware, kvuli HW narocnosti, vnucovani se zakaznikum - zkuste se ve widlich zbavit nektereho software... Na minule strane jsem psal, ze KOMPLETNI instalace i vyladeni Ubuntu 9.04, mi trvalo 45 minut - a pak jsem mel proti virusum odolny, PLNE funkcni system, ktery mi otevrel vsechny multimedia i slavne prezentace .pps! No a kdyz je takovy system jeste komplet gratis, tak to snad neni zanedbatelna konkurence. Kdyz tu nekdo pise o uzasnych problemech pri instalaci sw v linuxu, pouzivani atd, tak tohle spec. u Ubuntu uz davno neplati.
Pred 2 rokama jsem vsude "otravoval vzduch" recmi o linuxu a nikdo mne nebral vazne...Dnes chodi lidi za mnou, abych jim tam dal ten Linux, bez toho, abych je musel jakkoli evangelizovat- Myslim, ze tahle skutecnost mluvi sama za sebe!
Ja se spis obavam, ze ze strany MS vyleze proti linuxu neco horsiho, nez pomluvy v novinach...Ve vyrobnach malwaare MS a spol se na tom urcite uz pracuje - jen doufam, ze jim to nevyjde.   
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hoffmann

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 396
  • Linux user number: 480304
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #38 kdy: 12 Září 2009, 09:55:25 »
Hase: Souhlasim. Podobne jako ty. Osob ktere si za mnou chodi pro Linux je vice a vice. Na pocatku jsem Linux nabizel. Dnes uz jej nikomu nenabizim jako na zacatku. Jde to samo.  :)


Jinak si myslim, ze ta kampan je sprosta take vuci vyvojarum Linuxu, kteri vytvareji tento system zdarma, ve volnem case.


Pomlouvaji Linux a sami ho pouzivaji!

Fuuuuj! Stydte se!

Touto kampani si mozna nove zakazniky ziskaji, ale na jak dlouho?
Debian Jessie | Kernel 3.16.0-4-amd64 | XFCE 4.10,
- notebook HP630 Intel Pentium Dual Core B960 2,2 GHz | 6 GB DDR3 1333 MHz | Intel HD Graphics | HDD Toshiba 320 GB 5400 RPM S-ATA | DVD+/-RW SuperMulti DL s LightScribe 
- is dead notebook Asus A9RP Celeron M440 1,86 GHz | grafika ATI Radeon Xpress 200m | HD 60 GB | pamet DDR II 1024 MB | DVDRAM GSA-T40N HL-DT-ST | Wi-Fi ASUS

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #39 kdy: 12 Září 2009, 09:56:04 »
MS ma uz obecne hodne posramocenou povest

vypustil bych -moce-
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #40 kdy: 12 Září 2009, 10:04:28 »

Já si myslím, že MS Windows skončí s tím, až desetimiliony lidí po světě přestanou dělat zdarma svým známým a příbuzným technickou podporu a bude ji muset dělat MS nebo OEM partněři, jak by to mělo dle smlouvy být. Uvědomte si, kde by byly Windows bez Vás a všech těch jiných švagrů, strýčku, sousedů, spolužáků a dalších kutilů, kteří OS drží po celý rok v chodu po celém světě? Dávno by vymřel...

Proto, nejlepší co můžete udělat pro Linux, je přestat dělat zdarma údržbáře MS OS vašich známých a sousedů...

Přeci to znáte: Přestala tisknout tiskárna sousedce? Holce od bráchy nejde internet? Švagrovi mrzne úplně novej notebook? Ne "Já se na to podívám", ale ať zavolají do MS (nebo OEM partnerovi).

(já už to takto úspěšně dělám dva roky, cca 15% známých a příbuzných přešlo na Ubuntu)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

col_boggy

  • Host
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #41 kdy: 12 Září 2009, 10:21:30 »
Já na to chodím podobně jednoduše:
 
  "Ano, můžu to opravit, ale riskujete ztrátu dat. Plus, je tu velmi vysoká pravděpodobnost, že se chyba bude brzy opakovat. Naproti tomu Vám mohu nabídnout systém, který je zdarma, neexistují na něj viry a šance, že na něm něco přestane fungovat, je zcela minimální. Dále je pak v okolí slušné množství uživatelů tohoto systému, kteří jsou více než ochotní věnovat svůj čas případným problémům nebo dotazům. Vedle toho ještě rozdíl oproti Vašemu minulému systému není zase tak veliký, takže byste si během pár týdnu zvykl/a."
  "A jak že se to jmenuje?"
   "Ubuntu."

...

Asi před rokem se mi takhle povedlo přesvědčit matku jednoho souseda, který se jí pokoušel linux vnutit už několik let. Já to zvládl za pět minut. Pravilo číslo 1: nevyslovujte slovo Linux, protože to je přece ten systém pro šílence, co běží jen jako text a nic na něm nefunguje.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #42 kdy: 12 Září 2009, 11:01:20 »
jedu v počítačích nějakej ten pátek(15 let) a kamarád mě nakopl abych linux zkusil ,tak jo řekl jsem si,než jsem všechno rozchodil (za pomoci internetu)trvalo mi to 3 hodiny a pak jsem do toho čuměl celou noc než jsem se to naučil ovládat,instalace čehokoli je nadlidskej úkol neříkám,že to nebyla zajímavá a poučná zkušenost

Nechápu tu nevraživost mezi linuxákama a vokňákama
bod 1) 15 let? To je přesně ono. Nechápu lidi, kteří nadávají (porovnávají) dva zcela odlišné systémy, přičemž u jednoho sedí 15 let a u druhého 15 hodin - jaká je asi relevance názorů na daný OS?

Viz. instalace čehokoliv je nadlidskej úkol -> nevím už jaká by byla jednodušší varianta instalace "čehokoliv" (hledej slovo správce balíků).

bod 2) Rivalita mezi uživateli win a lin? Osobně se moc do "emocionálních" diskusí nezapojuji, ale zatím mám osobně pocit, který jsem nabral již za doby, kdy jsem se začínal o linux zajímat, že když se někde mihne slovo linux, přiběhnou uživatelé win a většinou nadávají na systém s relevancí prvního bodu, následně se shlukne houf radikálnějších linuxáků, kteří se snaží "argumenty" vyvrátit svými argumenty na základě "mnohem" větších zkušeností s Linuxem. Samozřejmě to platí i opačně, ovšem s jedním rozdílem, většina uživatelů linuxu většinou umí, alespoň na stejné úrovni pracovat i s win.

EDIT: I proto lidem, kteří příliš PC a OS nerozumí, nejdříve instaluji Win na jeden rok (pokud jsou ochotni si ho zaplatit a zaplatit roční licenci antisoftwaru), aby věděli o co se jedná, s tím, že po roce instaluji zvolenou linuxovou distribuci. Poté už to nechám na jejich volbě. Důvod? Nebudou muset přemýšlet zda ten win či lin je takový nebo makový - prostě vědí jaký ty OS jsou.
« Poslední změna: 12 Září 2009, 11:08:50 od luisah »

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #43 kdy: 12 Září 2009, 12:09:31 »


Proto, nejlepší co můžete udělat pro Linux, je přestat dělat zdarma údržbáře MS OS vašich známých a sousedů...

Proto jsem si udělal obchod a už neabsolvuju tuhle výpomoc zdarma ;D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #44 kdy: 12 Září 2009, 12:11:50 »
,tak jo řekl jsem si,než jsem všechno rozchodil (za pomoci internetu)trvalo mi to 3 hodiny a pak jsem do toho čuměl celou noc než jsem se to naučil ovládat,instalace čehokoli je nadlidskej úkol
Ano,napsat do terminálu
sudo apt-get install program
je nadlidský úkol,popřípadě si zaškrtnout že chci nainstalovat tohle.
Vážně?Mě to trvalo hodinu (čas instalace která je imho čistší a jednodušší než u windows) aby fungovalo všechno,zbytek si vyřeším *rychle* sám nebo pomocí fóra.Jako pokus o flamewar nic moc.
edit:
ještě k těm Win 7 testnul jsem ,stáhl jsem si iso soubor nainstaloval za 20 min vše ok,Po dokončení instalace bylo vše funkční bez jákéhokoliv doinstalování ovladačů nebo stahování z netu(pravděpodobně už jsou naimplementovány v systému)
Ano,v linuxu jsou už naimplementovány v systému.90% HW mi tam běží bez nutnosti instalace *čehokoliv*.U mně to samé,vše funkční.Aktualizace už jsou jen drobností,to se odklikne,možná si to neuvědomujete ale pořád aktualizujete a stahujete z "netu" tak jako tak,jen linux (aptitude) vám to nabídne vše v jednom.A to že se aplikace na linux vyvíjí mnohem rychleji než na windows není chyba.Prostě,říkat že u win 7 vám to běželo bez stahování je blbost.To že za pár měsíců po vydání distribuce jsou nové verze není chyba.Spíš je chyba že se nic nestahuje,což neznamená že by to nemělo chyby,ale že
1) nejsou schopní ti chyby opravit
2) nechtějí je opravit
3) kašlou na to
Howgh.
« Poslední změna: 12 Září 2009, 12:16:50 od LuciusMare »
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #45 kdy: 12 Září 2009, 13:26:42 »
No,
zdá se, že http://forum.ubuntu.cz je populární i mezi uživateli Woken. Což je a) vtipné, b) pozoruhodné a c) jenom dobře.
Jinak, pokud si dobře pamatuji, tak když jsem prvně instaloval Ubuntu, tak nejsložitější úkony, které jsem při tom podstoupit, bylo klikat na tlačítka "Pokračovat", "OK" a podobně. Tak fakt nevím...
No, a že si pak nějaký začátečník otevře správce balíků a začne si instalovat hlava nehlava všechno možné i nemožné a pak se nestačí divit, co mu to všechno dělá a nedělá, to přece není chyba systému. Wokna (resp. MS) ho toho však moudře ušetří už tím, že prostě žádný svobodný software nenabízejí :-)
Někdy mi to tu připomíná nářek otroků, kterým páníček nečekaně daroval svobodu a oni teď, chudáčci jedni malí, nevědí, co si s ní počít a pláčou za starými dobrými časy, kdy byli celkem spokojenými otroky...

Belly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #46 kdy: 12 Září 2009, 13:29:54 »
Vím, že si snížím karmu, ale stejně to musím napsat.

Spousty je na tom pravdy. Můžu soudit věci, které znám z vlastní zkušenosti (hry, multimédia) a vtom má MS pravdu. Například o placené podpoře toho moc nevím, to my nepřísluší komentovat.

O hrách snad ani dopodrobna psát nemusím. Nejnovější tituly jsou na linuxu pasé, starší jsou docela dobře podporované, ale dohromady je lepší na hry windows. To není lež, to je pravda.

Multimédia: Dám dva příklady, které se mě bezprostředně dotýkají. 1. přítelkyně si z anglie dovezla Nokii 5220, a ta nějak "przní bitrate u AMR zvukového kanálu jejího videa v 3GP a rozjet to video se zvukem je nemožný.
2. Sem tam se dostanu k hudbě ve formátu Monkey Audio s CUE sheet's. Bez kompilování čehosi si to sice přehraju, ale celý album jako jednu stopu!
Tohle není podpora multimédií.

A ano, nejsem blbec, vím proč tomu tak je. Uzavřená softwarová řešení atd. Vím že "linux" za to nemůže. Ale to neznamená, že nemohu být objektivní. Pokud se v nečem pletu, prosím opravte mě. Rád se poučím. Pokud vám dojdou argumenty, skuste se vyvarovat agresivních výpadů a narážek typu "MS ovce atd..."  ;)

Ubuntu 10.10, AMD Athlon II X2 240, Gigabyte MA785GMT-UD2H, DDR3 2x 1GB 1333  CL9 , Seagate Barracuda 500 GB, Samsung 2443BW 24" 1920x1200

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #47 kdy: 12 Září 2009, 13:35:49 »
Vím, že si snížím karmu, ale stejně to musím napsat.

Spousty je na tom pravdy. Můžu soudit věci, které znám z vlastní zkušenosti (hry, multimédia) a vtom má MS pravdu. Například o placené podpoře toho moc nevím, to my nepřísluší komentovat.

O hrách snad ani dopodrobna psát nemusím. Nejnovější tituly jsou na linuxu pasé, starší jsou docela dobře podporované, ale dohromady je lepší na hry windows. To není lež, to je pravda.

Multimédia: Dám dva příklady, které se mě bezprostředně dotýkají. 1. přítelkyně si z anglie dovezla Nokii 5220, a ta nějak "przní bitrate u AMR zvukového kanálu jejího videa v 3GP a rozjet to video se zvukem je nemožný.
2. Sem tam se dostanu k hudbě ve formátu Monkey Audio s CUE sheet's. Bez kompilování čehosi si to sice přehraju, ale celý album jako jednu stopu!
Tohle není podpora multimédií.

A ano, nejsem blbec, vím proč tomu tak je. Uzavřená softwarová řešení atd. Vím že "linux" za to nemůže. Ale to neznamená, že nemohu být objektivní. Pokud se v nečem pletu, prosím opravte mě. Rád se poučím. Pokud vám dojdou argumenty, skuste se vyvarovat agresivních výpadů a narážek typu "MS ovce atd..."  ;)



Zkus ten zvuk převzorkovat třeba na 11025(22050, 44100). Možná je ta rada úplně vedle. Nevím.
« Poslední změna: 12 Října 2009, 13:53:53 od Anna Taliánová »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #48 kdy: 12 Září 2009, 13:41:52 »
Spousty je na tom pravdy...

Takže jestli tomu dobře rozumím, je vinou linuxu, že "vývojáři třetích stran" (tedy hry, software k různým zařízením, jako telefony a podobně a koneckonců i mnozí vývojáři HW) okázale ignorují jakékoliv jiné platformy, než Wokna? To snad nemyslíš vážně!!!
« Poslední změna: 12 Října 2009, 13:54:09 od Anna Taliánová »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Microsoft tvrdě útočí na Linux. V rámci kampaně za Windows 7.
« Odpověď #49 kdy: 12 Září 2009, 13:45:16 »
mka:

Ale vždyť píše, že ví, že za to Linux nemůže.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.