Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HP Ink Tank Wireless 415  (Přečteno 3306 krát)

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
HP Ink Tank Wireless 415
« kdy: 25 Září 2018, 18:47:34 »
Dobrý den,

táta se koupil tiskárnu HP Ink Tank Wireless 415 ( https://www.vseprotisk.cz/hp-ink-tank-wireless-415-z4b53a_d144303.html ), ale za boha má a Ubuntu 18.04 LTS nejde nainstalovat. Rád bych se mu na to podíval osobně, ale ani teamviewer se tam nedaří rozchodit a nemám možnost se u něj stavit. Zkoušeli jsme po telefonu instalaci přes HPLIP, ale ten ji nevidí a podpora ještě ani není (není v podporovaných) a žádost je zde:

https://answers.launchpad.net/hplip/+question/670557

Není nějaká možnost to omezeně rozjet přes nějaký generic ovladač než bude podpora? Potřebuje tisknout a už tam nalil inkous a těžko by to vracel... Já mám velmi podobnou, ale starší a ta funguje bez problémů. Nečekal jsem, že bude problém zrovna s HP tiskárnou. Zkoušel jsem kde co, ale nepovedlo se. Měl jsem tu i ten počítač, ale "předinstalovat" to nešlo. Také to po něm chtělo ovladače PPD, ale ty asi nenajde na tom CD, ne?

Díky za každou radu.
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re:HP Ink Tank Wireless 415
« Odpověď #1 kdy: 04 Října 2018, 15:07:32 »
No, kdysi tu probíhala čilejší diskuze. Fakt nikdo neví? ;)
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:HP Ink Tank Wireless 415
« Odpověď #2 kdy: 04 Října 2018, 15:49:42 »
Je to konkretny typ tlaciarne, to asi kazdy nema doma. Skusal si googlit? Boli dajake uspesne pokusy o rozbehanie.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:HP Ink Tank Wireless 415
« Odpověď #3 kdy: 04 Října 2018, 17:15:37 »
Asi před třemi dny vyšla nová verze HPLIP. Zrovna jsem někomu dělal Debian instalaci a všiml jsem si, že stahovaný HPLIP byl právě z toho dne.

Snad zkuste ještě jednou instalaci s nově staženým HPLIPem.
Jednou se mi podařilo zprovoznit prastarou tiskárnu pomocí CUPS, zatímco přes systém odmítala fungovat až do své smrti. R.I.P.
Jinak poradit neumím.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re:HP Ink Tank Wireless 415
« Odpověď #4 kdy: 03 Ledna 2019, 14:53:52 »
Zdá se, že pak se ke mě nový HPLIP už nějak dostal, protože mi tisk už pak fungoval. No a teď mi tu ten stroj čeká, až si jej dotyčný jednou vyzvedne. :-D Každopádně nový HPLIP to zřejmě vyřešil. Díky všem!
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:HP Ink Tank Wireless 415
« Odpověď #5 kdy: 03 Ledna 2019, 16:09:32 »
Rada do budoucna (jeden by řekl, že to je samozřejmost):

pokud používám Linux, tak vždycky před nákupem jakéhokoliv hardware zkoumám jeho kompatibilitu...

No a konkrétně: jestliže ji HPlip neumí (a podle https://developers.hp.com/hp-linux-imaging-and-printing/supported_devices/index umí jen model 410), tak holt asi nezbývá, než počkat a zároveň se připojit k té prosbě směrem k vývojářům...

Edit: tak jsem se koukal na ovladače pro widle a zdá se, že 410 i 415 mají tentýž driver (pravděpodobně 415 je člen řady 410). Což by napovídalo, že pokud novější HPlip (>=3.18.7) umí 410, tak by mohl umět i 415...
« Poslední změna: 03 Ledna 2019, 16:22:24 od JirkaZ »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.