Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: práce s GPS daty v ubuntu  (Přečteno 1605 krát)

Kaktus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 150
práce s GPS daty v ubuntu
« kdy: 04 Května 2013, 08:04:46 »
Ahoj,
potřeboval bych poradit nějaký software pro ubuntu, který je schopen zobrazovat již exportované mapy v png souboru a dále s nimi pracovat - kreslit si trasy, body, zobrazovat nad openstreetmapou (offline/online). Toto umí například OZIexplorer, ale není zdarma ani nativní. Mám nainstalovánu řadu programů (Merkaator, Qlandkarte, Viking, Gosmore), ale ani jeden z nich, či dokonce kombinace všech, mi požadované neumožní (z různých důvodů).

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re:práce s GPS daty v ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2013, 09:23:12 »
čiastočne hádam prune, zobrazuje OSM (a iné) mapy, na ne Ti premietne GPX track, ktorý si potom môžeš editovať.

Kaktus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 150
Re:práce s GPS daty v ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 07 Května 2013, 13:26:51 »
No, ono mi fakticky nejde ani tak o to samotné zobrazování tras. Já už mám program, který vše zobrazí, jenom to neumím exportovat z PNG formátu do nějakého formátu, který by bylo možné používat přímo v přístrojích Garmin, jako samostatnou vrstvu, nebo v rámci nějaké mapy. Problém spočívá v tom, že PNG je rastrový formát, zatímco IMG formát používaný v Garminech je vektorový. Jak to teda poladit, když program, který mi dělá vrstvu neumí jiný export než PNG a do Garminu zase nejde nic jiného než vektor?

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:práce s GPS daty v ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 07 Května 2013, 13:43:39 »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Kaktus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 150
Re:práce s GPS daty v ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 07 Května 2013, 13:56:57 »
No nepomůže  ;D
Toto fórum jsem četl a SW Moagu je pouze omezené demo (stejně jako ten OZI). To že je problém převod PNG na IMG vím, ale Linux je přece lepší OS než Win, takže to určitě nějak půjde, ne?  ;)

JS

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 250
Re:práce s GPS daty v ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 28 Května 2013, 08:09:30 »
Nevim jak moc umis pracovat z gisem, ale muzu ti jen doporucit QuantumGIS. Je zadarmo, multiplatformní a v češtině. Má modul pro práci z GPS. A je tam i spoluprace primo z Garminem. Pravdou je ze tento modul nepouzivam tak nemohu slouzit. Jinak nacitani jakehokoliv rastru neni problem vcetne png. Pokud k tomu mas georeferencni soubor tak ti to hodi primo na souradnice. Nebo muzes vyuzit i georeferencovaciho modulu.
Je to opravdu poradny kus dobreho softu. Vyzkousej.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.