Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Proč nemáte ve firmě Ubuntu jako jediný OS?

hry
váš HW
oblíbený SW
experinentování
jiné

Autor Téma: Proč nemáte ve firmě Ubuntu jako jediný OS?  (Přečteno 8858 krát)

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re: Proč nemáte ve firmě Ubuntu jako jediný OS?
« Odpověď #25 kdy: 23 Ledna 2008, 16:06:24 »
je to škoda. Dlouhou dobu se škola mohla chlubit tím, že učí alternativní OS a přitahovalo to pozoronost. Když na dni otevřených dveří šuldové viděli Gentoo jak bootuje za pár sec s komplet načtením do KDE ... KDE v tmavém desingu včetně černých ikonek a sílu Gimpu, Blenderu apod. přitáhlo to jejich pozornost.

Dnes je to již jinak bohužel. Naneštěstí já musim teď taky používat Windows... protože inventor ani Solid Edge mi pod tučnákem neběhají :(
Acer Aspire 5101ANWLMi

Pavlinaxx

  • Host
Re: Proč nemáte ve firmě Ubuntu jako jediný OS?
« Odpověď #26 kdy: 24 Ledna 2008, 17:34:45 »
Bohužel u nás ve firmě se konečně vedení naučilo používat PC místo haldy papíru :-) No a co čert nechtěl a naopak Bill po tom toužil - sáhly při pořizování OS po jediné variantě, která se instalovala do koupených PC = Myšosoftu.
Pokouším se je ale pomaličku přesvědčovat o tom, že onen způsob opravy jakéhokoli problému .....nastup a vystup .....rozuměj Restart ...... opravdu není to pravé ořechové.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Proč nemáte ve firmě Ubuntu jako jediný OS?
« Odpověď #27 kdy: 11 Února 2008, 08:28:24 »
Chybí srovnatelná náhrada Remote Desktop z Windows.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Proč nemáte ve firmě Ubuntu jako jediný OS?
« Odpověď #28 kdy: 11 Února 2008, 10:17:56 »
Chybí srovnatelná náhrada Remote Desktop z Windows.

Tak zrovna toto je vec, ktera si myslim je presne naopak?
na session Linux -> Windows pouzivam rdesktop
na Linux -> Linux sshacko s forwardem Xek, nebo s uspechem XRDP ci FreeNX

Nebo jak jste to myslel?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Proč nemáte ve firmě Ubuntu jako jediný OS?
« Odpověď #29 kdy: 11 Února 2008, 10:34:02 »
Chybí srovnatelná náhrada Remote Desktop z Windows.

Tak zrovna toto je vec, ktera si myslim je presne naopak?
na session Linux -> Windows pouzivam rdesktop
na Linux -> Linux sshacko s forwardem Xek, nebo s uspechem XRDP ci FreeNX

Nebo jak jste to myslel?
Díky, myslel jsem to tak... Bohužel nemám čas vše vyzkoušet. Mají vámi nabízená řešení možnost připojení disků, sdílení tiskárny, přenosu zvuku, připojení se do "zalogovaného" PC i do PC před přihlášením?

Připojení Linux ->  Windows přes klienta z distribuce Ubuntu funguje hezky a spolehlivě, ale neumí připojit disky a tiskárnu :-(, takže ne napůl, ale tak na třičtvrtě cesty...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Proč nemáte ve firmě Ubuntu jako jediný OS?
« Odpověď #30 kdy: 11 Února 2008, 15:09:08 »
Co se tyce FreeNX, tak bych se na to musel jeste zpetne mrknout, ale zvuk sel urcite.

Citace
připojení se do "zalogovaného" PC i do PC před přihlášením?

Nejak nechapu, co tim myslite, ale na "serveru" se otevre nova session ke ktere se muzete dle potreby prihlasit a odhlasit, lokalne (ne)prihlaseni uzivatele (na "serveru") v tomto ohledu nijak neovlivnuji uzivatele vzdalene. Linux je delany jako multiuser system a z toho to jasne plyne (a je to overene).

Co se tyce tiskaren, tak si myslim, ze je to naopak jeste onacejsi, nez u woken, protoze v jejich rdesktopu je se spoustou tiskaren problem - tiskarny pripojene pres USB nebo LAN proste nefunguji a musi se premapovavat na lokalni LPT port, jen namatkou jsem ohledne freenx a tiskaren nasel toto:
Kód: [Vybrat]
http://mail.kde.org/pipermail/freenx-knx/2005-June/001416.html

    If the local NX client "sees" and has access to any printer (picked up
    via CUPS browsing or installed locally doesn't matter), the very
    same printers will appear in any NX session. (And there is no need
    to change anything in the NoMachine NX client either).

Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Proč nemáte ve firmě Ubuntu jako jediný OS?
« Odpověď #31 kdy: 11 Února 2008, 15:32:04 »
Myslel jsem, jestli se můžu vzdáleně (z domova), přihlásit do spuštěné session v kanclu... Ne jako jiný uživatel, ale zase já, ale z domova (a pokračovat v rozdělané práci na otevřených aplikacích)...

S tiskárnama jsem u RDP problém já neměl, protože byly vždy připojeny na LPT.

Naprosto geniální mi připadá služba LogMeIn (www.logmein.com) , která je nyní kromě starého OS i pro Mac, takže je podle mě otázkou času, kdy bude dostupná i pro Linux. Již více než rok takto "spravuji" cca 10 pc známých a příbuzných se starým OS a možnost přístupu z téměř libovolného počítače s prohlížečem je k nezaplacení a mnohokrát jsem jí využil (jednou jsem nastavoval kamarádce v Praze její starý OS v plavkách v rakouských alpách z aquaparku u bazénu, kde byl "vodotěsný" internet kiosek, a jediný problém byl zvyknout si na trackball...).
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Proč nemáte ve firmě Ubuntu jako jediný OS?
« Odpověď #32 kdy: 17 Dubna 2008, 09:32:55 »
 ;) Taky oživuju:

Stále stejná písnička:

krkolomná komunikace s eBankou (na Linux kašlou)
chybí automatickej soft pro skenování textů
méně pohodlná synchronizace Palmu
Skype se skupinami uživatelů (mám jich asi 1000 v různých skupinách)
některá písma zlobí ve Wine
chybí plnohodnotná alternativa k iTunes a WinAmpu

Ale zlepšila se dokumentace a návody Ubuntu...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Proč nemáte ve firmě Ubuntu jako jediný OS?
« Odpověď #33 kdy: 17 Dubna 2008, 11:54:59 »
U nás ve firmě běží Linux jen na serverech, zato celofiremně používáme OOo a všude je nainstalovaný Firefox, který ale moc lidí nepoužívá-bezproblémový provoz našich intranetových a administračních aplikací je garantován pouze na IE6. Co se týče mého pracovního počítače, nebyl by myslím až takový problém, aby mi byl nainstalován GNU/Linux, ovšem mám WinXP plný softwaru za několik desítek tisíc, což by muselo jít pryč, protože nejsou portované na Linux, jakákoli opensource alternativa většinou není nebo nepřipadá v úvahu (vyjma GIMPu, který jsem si vyžádal) a chod přes Wine mi nezaručuje 100% spolehlivost a funkčnost.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.