Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Doporučte WiFi interface  (Přečteno 3432 krát)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Doporučte WiFi interface
« kdy: 17 Října 2007, 11:12:50 »
V rámci šíření Linuxu ;-) jsem instaloval už poměrně velké množství distribucí SUSE a nyní i Ubuntu. Zatím vše bylo na stolní PC, teď jsem instaloval poprvé Ubuntu i na notebooku (Toshiba Satellite L10).

Vše je až překvapivě bez problémů a uživatel by teď měl zájem notebook doplnit o WiFi interface (nativně tam není). V úvahu připadají buď PCMCIA karta, nebo USB. Hledal jsem poměrně dlouho chipset či přímo model s co nejlepší kompatibilitou, ale - jak je v Linuxu obvyklé - informace jsou jen o starších výrobcích a já potřebuju koupit něco nového...

Moje představa je tato: nejlépe přímá podpora chipsetu v jádře (tedy pokud možno ne Win ovladače s ndiswrapperem) + snadný a funkční management připojení přes nějakou klikací aplikaci. Uživatel je počítačový a tím spíš linuxový laik, bude přitom s notebookem cestovat a chce využívat WiFi v hotelích, na veletrzích apod. Potřebuje tedy něco, na co klikne, otevře se mu okno s nabídkou dostupných sítí a tam jen klikne na "připojit"...

Abych se vrátil víc k tématu: může někdo na základě vlastních či něčích zkušeností doporučit (nebo naopak NEdoporučit) něco ze stávající nabídky (třeba  zde nebo tady)? Ptát se prodejců nemá smysl (ověřeno), ohledně Linuxu jsou úplně mimo...

Díky za smysluplné rady.
« Poslední změna: 17 Října 2007, 12:06:35 od JirkaZ »

gargy2002

  • Host
Re: Doporučte WiFi interface
« Odpověď #1 kdy: 17 Října 2007, 14:10:18 »
V rámci šíření Linuxu ;-) jsem instaloval už poměrně velké množství distribucí SUSE a nyní i Ubuntu. Zatím vše bylo na stolní PC, teď jsem instaloval poprvé Ubuntu i na notebooku (Toshiba Satellite L10).

Vše je až překvapivě bez problémů a uživatel by teď měl zájem notebook doplnit o WiFi interface (nativně tam není). V úvahu připadají buď PCMCIA karta, nebo USB. Hledal jsem poměrně dlouho chipset či přímo model s co nejlepší kompatibilitou, ale - jak je v Linuxu obvyklé - informace jsou jen o starších výrobcích a já potřebuju koupit něco nového...

Moje představa je tato: nejlépe přímá podpora chipsetu v jádře (tedy pokud možno ne Win ovladače s ndiswrapperem) + snadný a funkční management připojení přes nějakou klikací aplikaci. Uživatel je počítačový a tím spíš linuxový laik, bude přitom s notebookem cestovat a chce využívat WiFi v hotelích, na veletrzích apod. Potřebuje tedy něco, na co klikne, otevře se mu okno s nabídkou dostupných sítí a tam jen klikne na "připojit"...

Abych se vrátil víc k tématu: může někdo na základě vlastních či něčích zkušeností doporučit (nebo naopak NEdoporučit) něco ze stávající nabídky (třeba  zde nebo tady)? Ptát se prodejců nemá smysl (ověřeno), ohledně Linuxu jsou úplně mimo...

Díky za smysluplné rady.
Doporucuju pcmcia kartu s chipsetem Intel, maji podporu v jadre a funguji hned po instalaci. Pokud se bude dodavat dodatecne, tak nevim, ale nemel by byt problem...

Mr.Sten

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re: Doporučte WiFi interface
« Odpověď #2 kdy: 19 Října 2007, 22:04:10 »
mám pcia kartu orinoco silver (doufam ze to je tak správné O:-) ) a šlape hned, bez problému

Vondrasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Doporučte WiFi interface
« Odpověď #3 kdy: 29 Prosince 2007, 22:08:28 »
V rámci šíření Linuxu mohu doporučit kartu TP-LINK TL-WN510G, v prodeji např. http://cybex.cz/Produkt.aspx?Type=S&Shortcut=MEY-LAKTL-WN510G
Používá ovladače madwifi, s Ubuntu FF bez problémů (uzavřené ovladače).
Karta je za dobrou cenu a má vynikající příjem signálu.

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
Re: Doporučte WiFi interface
« Odpověď #4 kdy: 24 Dubna 2008, 08:22:22 »
A co se týče klikání, tak to nejspiš bude u PCMCIA karty stejné jako u integrované. Na horní liště mám přímo ukazatel síly signálu, pokud jsem k nějaké bezdrátové síti připojený. Pokud ne, je tam jiný znáček... Stačí na něj kliknout a vybrat ze seznamu síť.
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

Alfox

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
EDIMAX EW-7108PCG PCMCIA funguje bez ovladačů
« Odpověď #5 kdy: 14 Srpna 2008, 09:57:38 »
EDIMAX EW-7108PCG - levná PCMCIA bezdrátová karta. Funguje bez dodatečné instalace ovladačů. Stačí zasunout do slotu, nastartovat počítač a karta funguje. Testováno v Ubuntu 8.04.

http://interlink.tsbohemia.cz/?cls=stoitem&stiid=41280
Každý večer, když jdu dát děti spát, přemýšlím, zda je mám Uložit nebo Uložit jako...

honorguard

  • Host
Re: Doporučte WiFi interface
« Odpověď #6 kdy: 14 Srpna 2008, 10:50:14 »
Ke klikání doporučuji aplikaci wlassistant. Je tedy prava že je z KDE, ale je opravdu jednoduchá. Stačí zapnout, a připojíte se na jedno kliknutí (pokud je tam šifrování tak samozřejmě na víc). Je tak jednoduchá že ji dokonce můžu používat i já...

Tonik25

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
    • Ebook forum
Re: Doporučte WiFi interface
« Odpověď #7 kdy: 14 Srpna 2008, 22:13:41 »
tl link wn510g, sám tu kartu používám a má opravdu parádní příjem signálu a funguje hned po spuštění (8.04)
„Zpětné testování“? A to je co? Pokud se to zkompilovalo, tak je to dobré a pokud to i nabootovalo, je to perfektní.
====================================================================
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.