Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace UBUNTU 10.10  (Přečteno 2579 krát)

Grazl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Instalace UBUNTU 10.10
« kdy: 28 Prosince 2010, 15:38:08 »
Ahoj,
předem řikám, že jsem Linuxácká lama a přes Linux chci zkusit jen obnovit soubory na externím disku tak pokud se najde dobrá duše která by mi poradila tak prosím s "citem" :-)
O co jde. Přes aplikaci wubi jsem nainstaloval ubuntu z Windows 7. Instalace proběhla v pohodě, po restartu vyberu z nabídky Ubuntu a po chcvilce "chroupání" dostanu hlášku, že nelze najít kořenový adresář. A tim jsem skončil. kliknu na OK, hláška se po chvilce objeví znovu, do uživatelského rozhraní Ubuntu se tedy nedostanu. Udělal jsem něco špatně při instalaci nebo je zrada někde jinde?
Prosím o pomoc,
díky moc,
ahoj Jakub

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Instalace UBUNTU 10.10
« Odpověď #1 kdy: 28 Prosince 2010, 20:25:38 »
Upresni to.
Co som pochopil tak si nainstaloval ubuntu do w7 cez wubi a ubuntu nestartuje.
Co nechapem ake subory chces obnovovat na externom disku. Systemove ubuntu lebo si ubuntu disk vytvoril na externom disku, alebo dajake svoje data. Ak data tak si ubuntu nemusel instalovat ale stacilo ho spustit ako liveUSB.
Ak si dal pri instalacii instalovat ubuntu na ten externy disk tak sa stalo to ze v linuxe je oznacovanie pripojenych usb diskov ina ako vo w7 a teraz ho zavadzac nedokaze najst. V pripade ze sa nemozes dostat ani do w7(co asi nie) Skus obnovit zavadzac w7.
Viac az budeme vediet co presne chces.

P.s Teraz rozmyslam ze pri wubi sa tusim pouziva zavadzac w na zavedenie ubuntu cize w by malo startovat. S wubi tu ma malo ludi skusenost.
« Poslední změna: 28 Prosince 2010, 20:28:54 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Grazl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Instalace UBUNTU 10.10
« Odpověď #2 kdy: 28 Prosince 2010, 21:59:30 »
Pomíchal jsem víc věcí dohromady :-) na externím disku mam soubory, který chytrý Win přejmenovaly a různě rozházely...
A já chci zkusit jestli se k nim přes Linux nedostanu normálně. Tolik k vysvětlení proč Linuxi :-)
Ale můj problém je v tom, že Ubuntu přes Wubi v pohodě nainstaluju, ale jak jsem psal.. Po restartu by mi to mělo nabídnout ještě nějaký doplňující nastavení, ale mě to místo toho po chvilce napíše, že chybí kořenový adresář a dál se ani nehnu. Ubuntu mam norálně na C disku, na žádném pohyblivém médiu.
Nemůže být problém v kompatibilitě WIN 7 a Wubi? i na tomhle webu je doporučená konfigurace maximálně Win VISTA...
Už je to srozumitelnější?
Kuba

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Instalace UBUNTU 10.10
« Odpověď #3 kdy: 29 Prosince 2010, 09:47:30 »
Ano.
Co som tak hladal tak  sa odporucalo spustit wubi instalator v rezime kompatibility
(XP, VISTA). Co niekomu pomohlo niekomu nie. Niekde sa pisalo ze moze skodit pri instalacii antivir, ovsem nic konkretnejsie tam nebolo.  Potom som cital ze niekomu pomohol rucny prepis grub ovsem neviem ci sa az potial ty dostanes.
Ako som pisal s wubi tu pracuje malo ludi. Mozno poradi aj niekto iny.

Osobne si myslim ze na to co si pisal(kontrola externeho disku) staci livecd(liveusb). Ak si chces skusat ubuntu dalej, odporucam bud virtualbox alebo zvaz normalnu instalaciu.
Cize viac asi neporadim. :(
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Grazl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Instalace UBUNTU 10.10
« Odpověď #4 kdy: 29 Prosince 2010, 10:53:10 »
Dobře, di tak díky moc.. mohl by si mi opradit kde bych našel distribuci nabootovatelnou z USB (CDrom odešla do křemíkového nebe) takže to musim narvat přes USB.
Předpokládám tedy, že princip je takový, že stáhnu ditribuci pro tento účel, nahraju ji na flash disk a v BIOSu dám bootovat z tohoto média?
Ještě jednou díkes moc

Brouk Pitlík

  • Host
Re: Instalace UBUNTU 10.10
« Odpověď #5 kdy: 29 Prosince 2010, 10:59:23 »
Asi nejrychlejší a nejednoduší bude slax.cz

afixx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
  • Still learnin'
Re: Instalace UBUNTU 10.10
« Odpověď #6 kdy: 29 Prosince 2010, 10:59:38 »
Stačí stáhnout Ubuntu LiveCD a přes UNetbootin to nahrát na flash disk, pak se to bude tvářit jako bootovatelný usb.

Kód: [Vybrat]
http://unetbootin.sourceforge.net/
Lenny KDE 3.5.10

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Instalace UBUNTU 10.10
« Odpověď #7 kdy: 29 Prosince 2010, 21:08:47 »
Ubuntu bude pre teba najlepšia volba.Urob presne ako sa píše na do mnou alebo kukni na wiki.Ja tiež nosím so sebou LiveUSB pre každý prípad.Neviem teda ale jediný krát čo som inštaloval cez WUBI bolo práve na win7(zo zvedavosti) a problém nebol.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Octavianus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Instalace UBUNTU 10.10
« Odpověď #8 kdy: 02 Ledna 2011, 11:30:04 »
Čau, mám problém s instalace Ubuntu 10.10 Maveric instaloval jsem vše podle návodu a šlo to bez problémů až do kroku 7 (viz nápověda http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD  ), a to protože jsem musel od počítače nečekaně odejít a počítač zůstal přes noc běžet a když jsem k němu ráno vstal, že dokončím instalaci byl zamrznutý nijak nereagoval, tak jsem dal restart a teď se mi nenačte vůbec nic - je jen černá obrazovka, comp běží, ale obrazovka jakoby nedostávala žádné informace. Nemáte prosím nějaké nápady? ???

Brouk Pitlík

  • Host
Re: Instalace UBUNTU 10.10
« Odpověď #9 kdy: 02 Ledna 2011, 12:04:48 »
Černá obrazovka hned od zapnutí, ani biosovej test paměti a disky atd, případně nějakej splash výrobce desky?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Instalace UBUNTU 10.10
« Odpověď #10 kdy: 02 Ledna 2011, 12:10:48 »
IMHO stačí inštalovať znova.BIOSu by sa nič nemalo stať.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.