Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: root filesystem mounted in read-only mode  (Přečteno 1023 krát)

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
root filesystem mounted in read-only mode
« kdy: 18 Října 2007, 13:01:52 »
mam filesytem na /dev/sda5
  na oddil /dev/sda8 jsem rozbalil image jineho fs - obsahuje pravdepodobne errory, ale s mym rootem na sda5 neni, krome zaznamu ve fstab na primountovani, nijak dale propojena, presto kvuli tomuto nedulezitemu oddilu system vubec nenabehne ?

primonti / jako ro, pise attemt to start maintanace shell failed, kde nepustim ani vi na odstraneni mount pointu z fstab, stejne by to ani neslo kvuli filesystemu ro a pri pristim restartu zase znova a sem teoreticky nahranej ?


da se muzu nabootovat z CD a opravit, ale proc mi v pripade chybi na jine partisne odpoji / ?! s error=remount-ro by se melo tyka  pouze konkretniho disku


Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re: root filesystem mounted in read-only mode
« Odpověď #2 kdy: 19 Října 2007, 13:33:37 »
hmm, to jo, akorat ani jedno nejde - jak jsem psal cely / je read only a remount pouze restartuje pocitac, aby se zas vratil ve smycce k tomu samemu ...

uz jsem to vyresil preformatovani oddilu s chybami z CD, spis mi zarazi ta nedokonalost, ze ubuntu se proste takhle blokne kvuli chybe na systemove nepodstatnem oddilu Smutek

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: root filesystem mounted in read-only mode
« Odpověď #3 kdy: 19 Října 2007, 16:18:18 »
Ono to totiz predpoklada, ze pokud jsou chyby na jednom oddile, pravdepodobne odchazi disk. A v tuto chvili uzamkne disk proti zapisu - znemozni dalsi poskozovani disku pripadne zapis na poskozena mista. To co nazyvate nedokonalost uz mi u zakazniku a na serverech mnohokrate zachranilo zadek ;)

Po remountu nesmite opustit busybox, ale provest opravu systemu, bud pres fsck nebo prave tim formatem poskozene partition (pokud jste si jist, ze se jedna jen o ten jeden oddil a opravdu nekolabuje disk). Teprve pak jej muzete oputit pres CTRL+D. Pripadne nabootovat z LiveCD, nebo jineho disku.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.