Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace na Toshiba Satellite L50-B-2D4  (Přečteno 810 krát)

Kattienika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Instalace na Toshiba Satellite L50-B-2D4
« kdy: 14 Března 2018, 17:36:11 »
Ahoj,

Ráda bych požádala o názor. Mám notebook Toshiba Satellite L50-B-2D4 a ráda bych na něm rozjela operační systém Linux Mint. Jde mi ale o to, že s drahou polovičkou na notebookách hrajeme společně i nějaké ty hry. Převážně World of Warcraft Cataclysm, Titan Quest a Heroes of Might and Magic 3. Otázkou je to, zda ty hry zvládneme rozchodit. Kdysi dávno jsem měla jiný notebook od stejné firmy a byla tam dosti potíž s grafikou Intel HD.

Našla by se tu prosím dobrá duše, která by mi poradila nebo mi prozradila své zkušenosti?

Moc děkuji :)
« Poslední změna: 14 Března 2018, 17:38:20 od Kattienika »

milano-m2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re:Instalace na Toshiba Satellite L50-B-2D4
« Odpověď #1 kdy: 14 Března 2018, 19:04:36 »
WOW a Titan Quest jsem rozběhl nedávno i na Intel 4500 MHD se svobodným ovladačem, ale byla to bída. Záleží na tom jaká intel grafika to je. Nejsou to herní grafiky a je to buď a nebo. Chce to vyzkoušet.
Výkon grafiky se zlepší s nesvobodným ovladačem, pokud se vám ho podaří nainstalovat. Mně se to od předposlední verze Ubuntu 16.04 nepodařilo.

Kattienika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:Instalace na Toshiba Satellite L50-B-2D4
« Odpověď #2 kdy: 14 Března 2018, 20:59:02 »
Ahoj,

Děkuji za odpověď. V tomhle notebooku je konkrétně grafika Intel® HD Graphics 5500. Není to žádná krása, na Windows 7 zvládá WoW na 1/2 detaily s fps kolem 60 s občasným propadem na 30, ale zvládám hrát i s horšími detaily. Vím, že na starší od Intelu jsem nakonec WoW rozchodila, ale pod DirectX a ten výkon nebyl nic moc. Tehdy tam byl problém, že OpenGL nezobrazovalo správně textury. Někdo mi tehdy vysvětloval, že je to problém grafik od Intelu. Ale je to už nějaký ten pátek zpátky.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.