Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu  (Přečteno 3867 krát)

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« kdy: 01 Června 2016, 17:31:50 »
Všechny stránky integrované, jako webapps fungují dokonale, až do chvíle, kdy chci spustit samotný Browser (ten co je standatní výbavou Ubuntu Touch). Prohlížeš se zobrazí a celé okno je vyplněné bílou barvou, a dole jsou vidět jen zašedlé šipky "back" a "forward". Používám ho, když chci na něco rychle kouknout a nechci spouštěť ty žrouty paměti jako je firefox s chromem. Toto je výstup z terminálu:

Kód: [Vybrat]
webbrowser-app
[0601/172644:ERROR:browser_gpu_channel_host_factory.cc(120)] Failed to launch GPU process.
OxideQQuickWebView: loadingChanged is deprecated. Please connect loadEvent if you want load event notifications, or loadingStateChanged if you want to detect changes to the loading property
OxideQQuickWebContext: userAgentOverrideDelegate is deprecated. Please use userAgentOverrides instead
Loaded 1 UA override(s) from file:///usr/lib/x86_64-linux-gnu/qt5/qml/Ubuntu/Components/Extras/Browser/ua-overrides-desktop.js
[0601/172645:ERROR:zygote_host_impl_linux.cc(162)] Failed to adjust OOM score of renderer with pid 10170: Operace zamítnuta

Poradíte mi někdo prosím, co s tím ?

Ubuntu 14.04.3 LTS

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2016, 18:22:06 »
Všechny stránky integrované, jako webapps fungují dokonale, až do chvíle, kdy chci spustit samotný Browser (ten co je standatní výbavou Ubuntu Touch). Prohlížeš se zobrazí a celé okno je vyplněné bílou barvou, a dole jsou vidět jen zašedlé šipky "back" a "forward". Používám ho, když chci na něco rychle kouknout a nechci spouštěť ty žrouty paměti jako je firefox s chromem. Toto je výstup z terminálu:

Kód: [Vybrat]
webbrowser-app
[0601/172644:ERROR:browser_gpu_channel_host_factory.cc(120)] Failed to launch GPU process.
OxideQQuickWebView: loadingChanged is deprecated. Please connect loadEvent if you want load event notifications, or loadingStateChanged if you want to detect changes to the loading property
OxideQQuickWebContext: userAgentOverrideDelegate is deprecated. Please use userAgentOverrides instead
Loaded 1 UA override(s) from file:///usr/lib/x86_64-linux-gnu/qt5/qml/Ubuntu/Components/Extras/Browser/ua-overrides-desktop.js
[0601/172645:ERROR:zygote_host_impl_linux.cc(162)] Failed to adjust OOM score of renderer with pid 10170: Operace zamítnuta

Poradíte mi někdo prosím, co s tím ?

Ubuntu 14.04.3 LTS
Myslím, že jako nativní prohlížeč je v Ubuntu nastavený právě Firefox. Onen Browser je podle mě jen experimentální věc, která se bude ještě asi hodně ladit.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2016, 18:26:56 »
Mě to funguje, ale výstup mám stejný.

Zkus reinstal. Ale patří to holt na mobilní zařízení, ne na PC.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2016, 18:27:21 »
No mě jen štve že celou dobu fungoval a teď nic. Firefox je pouze výchozím prohlížečem, ale ten Browser je přímo "výrobkem" Cannonicalu. Byl hodně ryclý a načetl se okamžitě, proto jsem ho zbožňoval .... Bohužel teď se děje tohle no.

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2016, 18:31:57 »
No bohužel reinstal dává stejný výstup v terminálu i v omkně.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 01 Června 2016, 18:32:41 »
No mě jen štve že celou dobu fungoval a teď nic. Firefox je pouze výchozím prohlížečem, ale ten Browser je přímo "výrobkem" Cannonicalu. Byl hodně ryclý a načetl se okamžitě, proto jsem ho zbožňoval .... Bohužel teď se děje tohle no.
No, jak už psal martyj - jde o výchozí prohlížeč pro mobilní zařízení, ale pokud vím, tak verze Unity 8, která bude určena pro ostrý provoz jak na mobilních telefonech a tabletech, tak i na PC a kde je onen Browser jako defaultní prohlížeč, je teprve v přípravné verzi a postupně se ladí. Jestli bude v Ubuntu 16.10, tak to je ve hvězdách...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 01 Června 2016, 18:36:49 »
No to Unity 8 mi nejde ani zprovoznit a aktualizace na 16.04 dopadla katastrofálně ... To bych mohl založit spoustu témat na mé problémy ... Nejvíc mě štve asi problém s Nvidií, které prostě od doby co mám disk rozdělený na / a /home přestal absolutně fungovat na proprietálních ovladačích. Jsem jak blbec na otevřených ovladačích a můj počítač dává pořádný záhul. Nekomentuji ani fakt, jak pomalé je všechno co dělám díky vyřazenému ovladači od Nvidie.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 01 Června 2016, 18:55:56 »
No to Unity 8 mi nejde ani zprovoznit a aktualizace na 16.04 dopadla katastrofálně ... To bych mohl založit spoustu témat na mé problémy ... Nejvíc mě štve asi problém s Nvidií, které prostě od doby co mám disk rozdělený na / a /home přestal absolutně fungovat na proprietálních ovladačích. Jsem jak blbec na otevřených ovladačích a můj počítač dává pořádný záhul. Nekomentuji ani fakt, jak pomalé je všechno co dělám díky vyřazenému ovladači od Nvidie.
Nvidia ovladače by měly být většinou OK, narozdíl od AMD ovladačů. Ovladače od Intelu jsou vždy v pořádku. Ale obojí (Nvidia a AMD) dělá v Ubuntu (a nejenom v Ubuntu) většinou největší paseku. Není to chyba Ubuntu, ale vždy chyba na straně výrobce grafických karet. Tento problém s grafickými ovladači (a někdy i s ovladači wifi karty) se táhnou neskutečně dlouhá léta.
Nelze to nikdy plně podchytit, protože s ovladači GK jsou problémy i u majoritních Windows. Prostě výrobce udělá kartu, udělá ovladače (pro zrovna aktuální OS > jak majoritní, tak minoritní), ale nesleduje vývoj operačních systémů, který jde rychleji a nebo i někdy pomaleji.  Tohle téma: Grafické ovladače a operační systém (jakýkoliv) je na samostatný článek, který by byl i docela obsáhlý...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 01 Června 2016, 19:00:44 »
No já bych rád přešel na 16.04 a chtěl vyzkoušet jestli to bude lepší. Bohužel se mi furt objevuje chyba, díky které aktualizace nejde dokončit. Týká se to balíčků nainstalovaných z třetích stran a já nevím, co mám udělat proto, aby tyhle nesmysly ta aktualizace ignorovala. Nechci si ovšem kvůli tomu zničit závislosti.

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk


martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 01 Června 2016, 19:03:55 »
Tak udělej čistou instalaci. Pomocí Aptiku si zazálohuj zdroje, nastavení apod. udělěj zálohu dat a budeš mít systém jako předtím.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 01 Června 2016, 19:10:36 »
V tom je další problém  :D
Z nějakých mě neznámých důvodů přestala základní deska spouštět instalaci z CD/DVD a z USB flash disku :D
Asi budu muset povýšit železo, protože jinak to asi nebudu mít v pohodě nikdy.
« Poslední změna: 01 Června 2016, 19:13:59 od Aranor »

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 01 Června 2016, 19:19:04 »
To by vyřešila frugal instalace.

Bez záruky.  Ale třeba puppy linux takhle lítá normálně.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1801434
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 01 Června 2016, 19:21:42 »
To bude zase experimentální noc :D

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk


Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 01 Června 2016, 19:29:22 »
No a tohle je ta hláška

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #14 kdy: 01 Června 2016, 20:00:27 »
No a tohle je ta hláška
To je problém právě se zdroji třetích stran a zejména se zdroji PPA. Nejjednodušší je pro jistotu zazálohovat /home a systém zcela přeinstalovat pomocí volby v instalátoru "Něco jiného", kde ručně zformátuješ oddíl / a /home formátovat nebudeš. Ještě před tím v live režimu smažeš v původní složce /home skryté soubory (zobrazíš pomocí ctrl+h) a necháš jen základní složky s daty. Takhle to dělám už několik let a funguje to na 100%. Uživatelské soubory zůstanou na místě.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 01 Června 2016, 22:54:24 »
Má tu někdo na půjčení USB externí hard disk o hodnotě aspoň 250GB ?  :D
Jinak nemám kam zálohovat a budu muset důvěřovat tomu, že vše dopadne dobře :D

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #16 kdy: 01 Června 2016, 23:01:51 »
Až z toho vybereš, co nepotřebuješ, zbyde ti tak 50 GB a ty můžeš zatím hodit třeba na MEGA.

Neříkej mi, že máš 250 GB dat, která jsou nějak unikátní. Pokud to ovšem nejsou fotky.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #17 kdy: 01 Června 2016, 23:24:35 »
No Nepotřebné tvoří 100GB zbytek jsou věci, které už nikdy nikdo v životě nikde nezíská, a i mě dělalo problémy ty věci vůbec najít (TrueCrypt před posledním auditem jako balíček deb aj.). Fotky moc neřeším a videa bohužel řešit musím, protože se opět jedná o videa, která se nedají opět stáhnout díky pádu megauploadu.

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk


martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #18 kdy: 01 Června 2016, 23:53:48 »
Tak si na MEGA udělej dva účty a hoď to tam.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #19 kdy: 02 Června 2016, 00:44:07 »
Nebo půjdu ohnout Mařenu od vedle za exterňák :D S tím Mega to bude asi nejlepší, takhle chytím maximálně malware :D

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk


Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #20 kdy: 02 Června 2016, 08:13:39 »
Nebo půjdu ohnout Mařenu od vedle za exterňák :D S tím Mega to bude asi nejlepší, takhle chytím maximálně malware :D

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk
Ohni Mařenu  :D Spojíš tak příjemné s užitečným!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Aranor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
Re:Nejde mi nativní webový prohlížeč Ubuntu
« Odpověď #21 kdy: 02 Června 2016, 14:18:22 »
Nejlepší pomoc při hledání pomoci na ubuntu fórum :D Zvyšuji hned karmu :D

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.