Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Neco jako Dash pod Gnome?  (Přečteno 972 krát)

asiJa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Neco jako Dash pod Gnome?
« kdy: 10 Listopadu 2012, 12:30:07 »
Ahoj,
Skousel jsem Unity, a jako takove mi osobne naprosto nevyhovuje
ale co se mi tam velice libilo je "Dash" (snad to nazyvam sprave)
vyhledavaci pruh ktery najde aplikace i kdyz jejich jmeno napisu nepresne, nebo jen cast jmena - podobne jako hledani prez google )

Existuje neco podobneho jako Unity-Dash pro Gnome? (myslim tim ciste puvodni 2D gnome, ne gnome shell). Resp. neni mozne nejak pouzivat primo Unity-Dash ze vnitr Gnome aniz bych musel spoustet Unity (nainstalovane mam oboji)?

ja totiz jinak, kdyz nainstaluju nejakou aplikaci a nepamatuju si poradne jmeno, ani nevim kde ji najit (prohrabavat se celou nabidkou "Applications" je dost pracne a clovek to prehledne)
 

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Neco jako Dash pod Gnome?
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2012, 13:39:00 »
gnome-do
kupfer

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re:Neco jako Dash pod Gnome?
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2012, 13:40:58 »
Podobně se chová Centrum softwaru pro Ubuntu. :) Začneš psát, co hledáš a ono to selektuje... Když navíc potřebuješ zjistit, kam se nainstaloval třeba inkscape, vyhledáš ho tam, rozklikneš a zjistíš, že "Naleznete v nabídce: Aplikace → Grafika → Inkscape"... :)

A s dokumenty by to mohlo umět GNOME Documents. Nevím, nezkoušel jsem...

asiJa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Neco jako Dash pod Gnome?
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2012, 14:47:42 »
Diky,
skusil jsem to Gnome-Do ... a je to presne co sem potreboval

teda - tesne po nainstalovani jsem nejak nechapal,
ale kdyz sem se podival na tohle video
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=C2GYyCICvgc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=C2GYyCICvgc</a>
zjistil jsem ze je to dobra vec, i kdyz musim rict ze Dash v unity mi prijde precijen vyreseny lepe

akorat jsou trochu matouci nektere veci
- clovek nevidi co pise (klasicky textovy inputbox jako v Dashi by byl uzitecny)
- v preferencich by mohly byt defaultne zaskrtnute "Start Gnome do at login", "Hide window on first launch" a "Show notification icon"... protoze jinak clovek ( ja :) ) na prvni pohled nechape ze se to da takhle pouzit
« Poslední změna: 10 Listopadu 2012, 14:49:43 od asiJa »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.