Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?  (Přečteno 10727 krát)

Pavelp

  • Host
Re: Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #25 kdy: 22 Října 2007, 20:28:14 »
Napsat o operacnim systemu privlastek, ze je "komunisticky" (equinox) vyzaduje znacnou davku fantazie (nebo THC?)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #26 kdy: 22 Října 2007, 21:15:40 »
Napsat o operacnim systemu privlastek, ze je "komunisticky" (equinox) vyzaduje znacnou davku fantazie (nebo THC?)


Ty, ani nie...Samozrejme sa musime oprostit od toho, aby sme si pod tym vyrazom komunisticky, predstavili nejaku nasu byvalu garnituru, ci justicne zlociny 50 rokov. Ide zu o pristup k veci ako takej - a tam ta podobnost s komun. ideou je. Znovu pripominam IDEOU - nie realitou.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavelp

  • Host
Re: Nemáte někdo chuť psát o Linuxu?
« Odpověď #27 kdy: 22 Října 2007, 21:36:53 »
Ale ja tu nechci filosofovat. Mne pripadlo, ze autor na konci toho clanku chtel nazancit, ze linux, protoze je zadarmo, je ee. A nenapadlo ho nic jineho, nez napsat, ze je komunisticky.  Ve sve praxi jsem se setkal s radou programu, ktere byly zadarmo a skvele, jine placene (draze) a staly za starou backoru, a naopak. Prece to, ze je neco zadarmo neni automaticky oznacenim nizke kvality onoho produktu, byt to tak casto byva. Takovy Apache,  Postgres, Postfix nebo trebas ntp a velka rada dalsich jsou podle mne naprosto spickove programy a tezko hledaji konkurenty.  A byly uvolneny k volnemu pouziti proto, aby pomahaly lidem a uzivatelum. A vznikly na zapadnich, tvrde kapitalistickych univerzitach, tak proc ten odsudek ? Nebo jsem ten zaver clanku nepochopil.


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.