Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Rozdělení: Zastaralá témata a aktuální  (Přečteno 11214 krát)

Matiseli

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Rozdělení: Zastaralá témata a aktuální
« kdy: 30 Června 2015, 09:44:39 »
Zdravím,
nedávno jsem hledal nějakou radu pro Ubuntu, když jsem měl problém s "automount". Několikrát jsem se zaradoval, že jsem našel řešení, jenže... Ty řešení se týkali nejvýše verze Ubuntu 8.0, čili naprosto nepoužitelné.

Proto si říkám, že když jsme tak aktivní komunita, neškodilo by u všech témat přidat tlačítko "upozornit na neaktuálnost" > "Zadejte, jaké verze se toto téma týká". Tím bychom vyčlenili aktuální návody od přestárlých. Například, jakmile by někdo navštívil staré téma, dostalo by se mu krátkého upozornění (třeba pod nadpisem). Nápad by šel rozvést i do takových rozměrů, že by vznikly hlavní sekce ve fóru, kde každá by se týkala jedné Ubuntu verze.

Samozřejmě, jde jen o hrubý návrh, v hlavě mám o tom o něco více nápadů, které vám ale mohu také sdělit.
Co vy na to?

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Rozdělení: Zastaralá témata a aktuální
« Odpověď #1 kdy: 30 Června 2015, 10:06:06 »
To, ze je nejaky navod napsany pro starsi verzi, neznamena, ze v nove nefunguje.

Pokud vidis nejaky navod na wiki a *vis* ze je to ted jinak, tak ti nic nebrani se zaregistrovat a stranku aktualizovat ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Rozdělení: Zastaralá témata a aktuální
« Odpověď #2 kdy: 30 Června 2015, 12:15:13 »
Pokud ti vadí, že vyhledáváš i starší témata, tak si dej  Vyhledávání a pak Pokročilé vyhledávání, zde si můžeš nastavit kolik dní mohou být staré nejstarší nalezené příspěvky.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Rozdělení: Zastaralá témata a aktuální
« Odpověď #3 kdy: 07 Července 2015, 10:18:42 »
Obávám se, že něco takového na systému našeho fóra nebude možné. Zkoušel jsem hledat nějaký plugin, ale je toho dost, co by bylo zapotřebí a bezpečnost fóra by šla do kopru. Něco podobného jsem zkoušel vytvořit na vBulletin fóru a nešlo to tak, aby to bylo bez problémů. Nakonec jsme skončili u klasických prefixů, které bylo nutno ke každému novému tématu přidat - bez přidání nebylo téma vytvořeno.

Samozřejmě dobrým nynějším vodítkem je datum vytvoření tématu. Cokoli před datem 2012 je velice zastaralé. V roce 2012 vyšlo Ubuntu 12.04 LTS, které je stále podporováno a dost věcí půjde i dnes vyřešit stejným způsobem jako tehdy.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.