Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 284923 krát)

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #25 kdy: 08 Května 2006, 02:09:05 »
Niekedy sa dost cudujem, co vedie ludi odchadzat od systemu s ktorym su spokojni, trebars aj od Win. Ked som kedysi prechadzal na Linux, stari borci mi vraveli, pouzivaj to, co ti vyhovuje a ak ti to vyhovuje, je jedno co pouzivas. Zistil som, ze mi lepsie vyhovuje Linux, co bolo sposobene pravdepodobne tym, ze moj prvy operacny system na PC bol DOS, to boli oslavy, ked som v nom zpojazdnil graficke prostredie dost podobne QNX (uz si nepamatam na nazov tej grafickej nadstavby, ale tusim to robila nejaka ceska firma a bolo to tusim na 3 disketach), samozrejme este pred tym som skusal kodit v Basicu na ZX Spectre. Takze pre mna bol Windows 3.11, neskor 95 - XP uplna pohroma, co sa tyka stylu prace, ovladania atd. Akonahle som niekedy v roku 1999 zistil, ze existuje nieco ako Linux, bral som ho vsetkymi desiatimi, so vsetkymi neduhmi, ktore obsahoval.

Na zaver len taka perlicka pre tych, ktorym sa zdaju problemy s Linuxom nezdolatelne, jeden mudry clovek, na ktoreho nazory ohladne linuxu som vzdy dal povedal, ze posledna klasicka a cista distribucia Linuxu bol RedHat 5.1, odvtedy sa rozdiely medzi Win a Linuxom viac-menej stieraju...

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #26 kdy: 08 Května 2006, 10:37:19 »
Citace: Juraj
Niekedy sa dost cudujem, co vedie ludi odchadzat od systemu s ktorym su spokojni, trebars aj od Win. Ked som kedysi prechadzal na Linux, stari borci mi vraveli, pouzivaj to, co ti vyhovuje a ak ti to vyhovuje, je jedno co pouzivas. Zistil som, ze mi lepsie vyhovuje Linux, co bolo sposobene pravdepodobne tym, ze moj prvy operacny system na PC bol DOS, to boli oslavy, ked som v nom zpojazdnil graficke prostredie dost podobne QNX (uz si nepamatam na nazov tej grafickej nadstavby, ale tusim to robila nejaka ceska firma a bolo to tusim na 3 disketach), samozrejme este pred tym som skusal kodit v Basicu na ZX Spectre. Takze pre mna bol Windows 3.11, neskor 95 - XP uplna pohroma, co sa tyka stylu prace, ovladania atd. Akonahle som niekedy v roku 1999 zistil, ze existuje nieco ako Linux, bral som ho vsetkymi desiatimi, so vsetkymi neduhmi, ktore obsahoval.

Na zaver len taka perlicka pre tych, ktorym sa zdaju problemy s Linuxom nezdolatelne, jeden mudry clovek, na ktoreho nazory ohladne linuxu som vzdy dal povedal, ze posledna klasicka a cista distribucia Linuxu bol RedHat 5.1, odvtedy sa rozdiely medzi Win a Linuxom viac-menej stieraju...
Juraji, musim zareagovat na Tvou vetu o stirani rozdilu mezi Linux a Windows - bohuzel to tak je a mne to velmi desi. Proc? Nebudu se ted ani tak zaobirat Mandrivou s jejim super drakeconfem, ale...Za klasicky Linux dosadme treba Slackware, za takovy ten modernejsi klidne Ubuntu. A to tedy dluzno konstatovat ze proti nejakym Mandrivam a spol. je na tom Ubuntu velmi dobre...V Ubuntu jsem mel vzdycky velke problemy s kompilaci. Zkousel jsem udelat LFS a skoncil jsem u prvniho baliku (binutils). V repozitarich neni torsmo, je to par radku kodu, otazka 30 sekund, ale presto jsem to nezkompiloval. Ve Slackware s tim nejsou problemy - torsmo hned, v LFS jsem mel prvni problem asi ve dvanacte kompilaci, ale to bude asi tim, ze to neni tak uplne standardni pristup, normalni balicky mi nikdy nezahlasily error a ze jsem jich tam kompiloval desitky (co se da delat, kdyz jich to ma tak malo). Ano, Ubuntu ma obrovske kvantum repozitaru, ale kdyz uz se clovek dostane k te kompilaci, tak to je o nervy. Nemyslim tak ani doinstalovavani kdeceho, ale ruzne jine chyby, hlavne bych to asi vysvetloval tim, ze bude trochu pozmenene cosi na adresarove strukture nebo cim to muze byt, problemy s glibc (coz je docela podstatna knihovna ;-) ), a tak dale. Co si o tom myslis? Da se s tim neco rozumne delat? Docela by mne to zajimalo nebo alespon nejake rozumne vysvetleni...J

* edit: no tak na Slackwaru problem dokonce vubec zadny, jen jsem nemel dostatek mista na partition :-)
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

zde..nek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #27 kdy: 08 Května 2006, 12:26:00 »
Citace: GlidingFLY
Obecně, pro zde..nek bude lepší zůstat u WinXP. Je to systém, který se naučil dobře administrovat. Na jiné OS už mu nezbývá kapacita. Je to přesně ten týpek, který bude hledat chyby jenom proto, aby nemusel přiznat vlastní nedostatky.
Nemá smysl se s tím zabývat a pojďme se věnovat odladění toho co smysl má a doporučil bych nepřipouštět si diskuse tohoto nebo podobného typu. To co tady předvádí zde..nek je celkem o dost vyspělejší způsob poškozování objektivně velmi příznivě vyvíjející se budoucnosti Ubuntu. A pročpak myslíte asi..!?
ano, to je pravda, ale nehledám záměrně chyby :-(
ale přece se zde nebudeme dohadovat, jestli ty jsi uměl ovládat ubuntu/linux během 2,5 měsíce, tak to klobouk dolů :-) ... zkouším to znova s čistou instalací Beta2, a abych to upřesnil, zdaleka nepatřím náctileté, jestli to tak vyznělo z toho Chameleona ;-) prostě je to moje zábava po 10-12 hodinách in work...

pro všechny: thanks za odpovědi, to se to tady pěkně rozjelo, časem snad najdu ten "svůj" SW, který jsem u Win hledal pár let, ale sorry programátor ze mě nikdy nebude, myslím, že by se tato diskuze měla už uzavřít, ale nechám to na Vás, třeba to nějakým zoufalcům pomůže a budou vědět, že mají kupovat HW designed by Linux
in vacuum veritas, registered #420910

petrme

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #28 kdy: 08 Května 2006, 13:54:46 »
Citace: zde..nek
...třeba to nějakým zoufalcům pomůže a budou vědět, že mají kupovat HW designed by Linux
Spíš hledat hardware, ke kterému výrobce zveřejní technickou specifikaci pro programátory.

Jinak vlastně jeho zakoupením souhlasíte s tím, že ho budete používat jen na operačním systému, který výrobce podporuje. Pokud taková specifikace neexistuje, je i nálepka "Designed by Linux" špatně.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #29 kdy: 08 Května 2006, 14:00:08 »
Citace: zde..nek
Citace: GlidingFLY
Obecně, pro zde..nek bude lepší zůstat u WinXP. Je to systém, který se naučil dobře administrovat. Na jiné OS už mu nezbývá kapacita. Je to přesně ten týpek, který bude hledat chyby jenom proto, aby nemusel přiznat vlastní nedostatky.
Nemá smysl se s tím zabývat a pojďme se věnovat odladění toho co smysl má a doporučil bych nepřipouštět si diskuse tohoto nebo podobného typu. To co tady předvádí zde..nek je celkem o dost vyspělejší způsob poškozování objektivně velmi příznivě vyvíjející se budoucnosti Ubuntu. A pročpak myslíte asi..!?
ano, to je pravda, ale nehledám záměrně chyby :-(
ale přece se zde nebudeme dohadovat, jestli ty jsi uměl ovládat ubuntu/linux během 2,5 měsíce, tak to klobouk dolů :-) ... zkouším to znova s čistou instalací Beta2, a abych to upřesnil, zdaleka nepatřím náctileté, jestli to tak vyznělo z toho Chameleona ;-) prostě je to moje zábava po 10-12 hodinách in work...

pro všechny: thanks za odpovědi, to se to tady pěkně rozjelo, časem snad najdu ten "svůj" SW, který jsem u Win hledal pár let, ale sorry programátor ze mě nikdy nebude, myslím, že by se tato diskuze měla už uzavřít, ale nechám to na Vás, třeba to nějakým zoufalcům pomůže a budou vědět, že mají kupovat HW designed by Linux
Pokud jedete na druhém betavydání Ubuntu 6.06, pak byste měl aktualizovat na aktuální verzi, příp. instalovat přímo Flight 7 (aktuálnější než 2. betavydání).

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #30 kdy: 08 Května 2006, 14:02:55 »
Citace: zde..nek
pro Botanicus: já jsem se nikdy nesetkal z nefunkčním HW ve Windows, možná je to tím, že používáme pouze XP, mimochodem - po vydání SP2 a zkombinování s NOD32 není problém ani s viry apod... nepamatuji už 1,5 roku žádné zavirované PC ani jiné problémy, pouze Thunderbird zlobí uživatele 4x do roka.

pro jojko - jaký by jsi doporučil ? evolution-u trvá běžně i 5 vteřin, než po označení zobrazí html zprávu, thunderbird 6x do roka ve Win krach...nechci, Sylpheed neumí html, Mutt také ne (tedy umí pomocí elinks, ale všeobecně je to nepřehledné), dále XFMail neumí češtinu, html taky ne navíc fonty GUI jsou jaksi mimo. Následující mi nejdou vůbec: XCMail, elmo, Pine (jde mi v WinXP...), dál už nevím.
Čím zlobí Thunderbird 4x do roka?

Jinak psát o 6 pádech Thunderbirdu ve Windows během 1 roku je neseriozní a nerelevantní argument pro jeho nepoužívání v Ubuntu, protože:
1. linuxové verze jsou odlišné
2. v prosinci vyšel Thunderbid 1.5 řešící řadu problémů verzí 1.x a již nyní je k dispozici ještě stabilnější aktualizace 1.5.0.2.

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #31 kdy: 08 Května 2006, 14:07:23 »
Botanicus, ja si na Ubuntu kompilujem iba veci, ktore nie su v repozitaroch a zatial som problemy nemal, co som sa dost divil - myslim v pozitivnom smere. Pouzivam vsak Breezyho kvoli jeho odladenosti. A tu bude asi ten kamen urazu. Ak vela kompilujes, je asi lepsie pouzivat odladene distra, kde su uz nejake chybycky vychytane. Osobne davam prednost stabilite pred novinkami. Aj rozhladenejsi ludia tvrdia, ze na serioznu pracu pouzivaju tak 9 mesiacov stary system. RC a Bety su urcene predovsetkym na testovanie, nie na bezne nasadenie, preto sa vela krat divim, ked aj tu vo fore su newbies doporucovane najnovsie vydania Ubuntu a potom s tym maju take problemy ako trebars popisuje Zdenek vyssie. Ono ak nieco neklape na nizsej verzii softu, nie je zarucene, ze vo vyssej verzii to fungovat bude, skor naopak, je dost mozne, ze v tej nizsej verzii bol problem uz casom odstraneny....

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #32 kdy: 08 Května 2006, 14:11:34 »
Citace: Juraj
Botanicus, ja si na Ubuntu kompilujem iba veci, ktore nie su v repozitaroch a zatial som problemy nemal, co som sa dost divil - myslim v pozitivnom smere. Pouzivam vsak Breezyho kvoli jeho odladenosti. A tu bude asi ten kamen urazu. Ak vela kompilujes, je asi lepsie pouzivat odladene distra, kde su uz nejake chybycky vychytane. Osobne davam prednost stabilite pred novinkami. Aj rozhladenejsi ludia tvrdia, ze na serioznu pracu pouzivaju tak 9 mesiacov stary system. RC a Bety su urcene predovsetkym na testovanie, nie na bezne nasadenie, preto sa vela krat divim, ked aj tu vo fore su newbies doporucovane najnovsie vydania Ubuntu a potom s tym maju take problemy ako trebars popisuje Zdenek vyssie. Ono ak nieco neklape na nizsej verzii softu, nie je zarucene, ze vo vyssej verzii to fungovat bude, skor naopak, je dost mozne, ze v tej nizsej verzii bol problem uz casom odstraneny....
A naopak - v novějších verzích tisíců balíků softwaru jsou opravené tisíce chyb předchozích verzí. Současné vývojové verze *Ubuntu svou kvalitou, odladěností a stabilitou ve většině případů výrazně předčí vydání 5.10.

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #33 kdy: 08 Května 2006, 14:14:58 »
No tady bych se také hádal za 5.10 a za to, že beta je beta.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #34 kdy: 08 Května 2006, 14:23:04 »
Citace: mibo
No tady bych se také hádal za 5.10 a za to, že beta je beta.
A já se s váma hádat nehodlám. Prostě konstatuji, že Ubuntu 6.06 staví na 3 předchozích vydáních (2 letech vývoje) a v tuto dobu již téměř o 3 týdny delšímu vývojovému cyklu než měly předchozí verze a obsahuje řadu novějších verzí softwaru opravující chyby předchozích verzí, z nichž většina se do vydání 5.10 již nedostane.

Flight 7 je již vysloveně určeno pro široké testování veřejností:
https://wiki.ubuntu.com/DapperFlight7#head-e92f49e6d408b30341fe6136e81560bbcaa19862

Navíc samotné číslování nijak přesně nepředznamenává stabilitu a odladěnost softwaru. Tak jako jsou některé programy ve verzi 0.1 mnohem použitelnější než jiné ve verzi 6.x, tak je i linuxová distribuce, jejíž alfaverze bývají mnohem lépe použitelné a odladěnější než RC verze jiné distribuce.

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #35 kdy: 08 Května 2006, 14:23:12 »
Petr Tomes, mate zcasti pravdu, ale napriek tomu Ubuntu 5.10 s najnovsimi aktualizaciami uz nie je totozny s Ubuntu 5.10 v case jeho vydania, prace na tejto vetve totiz pokracuju.

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #36 kdy: 08 Května 2006, 14:30:52 »
Asi tak 5.10 je mnohem opravenejsi nez byla pri vydani, odzkousena velkou vrstvou uzivatelu, kdezto u 6.06 se mnohe chyby teprv nachazeji a od toho je tu prave to rozdeleni na verzy stabilni a vyvojovou tvrdit ze vyvojova je stabilnejsi je nesmyslne uz jenom z toho duvodu, ze ji proste nepouziva tolik uzivatelu, ackoliv samozrejme v teto chvili je jich uz mozna vice nez na 5.10, ale prave proto je vyhodne pockat pro bezneho uzivatele a uz ani omylem bych naupgradoval server.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #37 kdy: 08 Května 2006, 14:53:38 »
Citace: mibo
Asi tak 5.10 je mnohem opravenejsi nez byla pri vydani, odzkousena velkou vrstvou uzivatelu, kdezto u 6.06 se mnohe chyby teprv nachazeji a od toho je tu prave to rozdeleni na verzy stabilni a vyvojovou tvrdit ze vyvojova je stabilnejsi je nesmyslne uz jenom z toho duvodu, ze ji proste nepouziva tolik uzivatelu, ackoliv samozrejme v teto chvili je jich uz mozna vice nez na 5.10, ale prave proto je vyhodne pockat pro bezneho uzivatele a uz ani omylem bych naupgradoval server.
O serveru jsem nic nepsal. Vycházel jsem především z vlastních zkušeností a z faktů. Pokud s nimi chcete polemizovat, uveďte prosím jak konkrétně souvisí počet uživatelů vydání 5.10 a 6.06 (a odkud ta čísla vlastně čerpáte) s jejich stabilitou a odladěností. Díky.

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #38 kdy: 08 Května 2006, 15:37:41 »
Souhlasim s Petrem. Jednak jsou tam opravene ruzne problemy a i na zaklade subjektivniho pocitu mi prijde Dapper lepsi i co se te stability tyce.
Mibo a Juraj: a zkouseli jste to? J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #39 kdy: 08 Května 2006, 15:58:51 »
Citace: botanicus
Souhlasim s Petrem. Jednak jsou tam opravene ruzne problemy a i na zaklade subjektivniho pocitu mi prijde Dapper lepsi i co se te stability tyce.
Mibo a Juraj: a zkouseli jste to? J
No kedze pouzivam Ubuntu ako hlavny system a verziu 5.10 mam vyladenu k vlastnej spokojnosti s najnovsim KDE, nevidim dovod k momentalnemu upgrade a rozhodol som sa prechadzat az na kazdu druhu verziu, teda teraz na verziu 6.10.

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #40 kdy: 08 Května 2006, 16:00:17 »
Jo zkousel problemy se siti sem mel zrovna vcera s dhcpkem, ale uz se to zas chova ok. Pak mam stale chybovou hlasku pri startu kernelu, sic zrejme nicemu nevadi a tipuji ze ma souvislost se cteckou karet, ktera nevypada ze nikdy pujde v lnuxu vubec. Jinak to jen sem tam testnu, nepouzivam neco na praci, co kazdy den vymeni velkou cast baliku, tzn meni se to pod rukama, ale jinak jo je to hezke a hlavne X117.0 verzy si fakt v 5.10 kompilovat nebudu a dalsi moderní novinky, avsak co se stability tyce mne 5.10 prijde stabilni, paklize se bavime o funkcich tak je jasne ze zde (ted jsem zrovna v dapperu) toho je vic, avsak bez tak trvam na tom, paklize mate funkcni prostredi pockal bych alespon do oficialniho vydani a nebo si to nainstaloval na druhou partisnu. Avsak paklize bych instaloval ted ubuntu nove tak bych asi sel do dappera (uz jen kuli podpore noveho hardwaru) a jen v pripade problemu bych sel do 5.10.

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #41 kdy: 08 Května 2006, 16:06:19 »
A hlavne zalezi na co ten system pouzivate jestli na hrani (pak mozna jsou i lepsi distra pro chronicke ladice), jestli na testovani a pisete o tom do lunchpadu a pomahate vyvoji a nebo na praci.

Jendall

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #42 kdy: 08 Května 2006, 16:41:11 »
Ja jsem byl tedy skepticky prechazet ted na dapper drake beta .... ale neodolal jsem a co jsem zkousel, vse funguje tak jak ma ...tedy po ciste instalaci druhe bety ubuntu jsem dal aktualizovat a stahlo se asi 150MB updatu :) ... zatim jsem se nesetkal s nejakymi problemy, ze by neco nechodilo tak jako v breezy ....nainstaloval jsem cistou instalaci na new partition ve verzi Xubuntu..

Pitris

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 224
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #43 kdy: 08 Května 2006, 17:25:35 »
Citace: botanicus
Juraji, musim zareagovat na Tvou vetu o stirani rozdilu mezi Linux a Windows - bohuzel to tak je a mne to velmi desi. Proc? Nebudu se ted ani tak zaobirat Mandrivou s jejim super drakeconfem, ale...
Me by to treba zajimalo, proc Vas to desi. Nejlepsi obrana proti Windows style je CRTL+Alt+F1 ;)
Me nedesi nic. Barevne KDE nepouzivam, pokud potrebuji vykon na Xkach trak se loguji do Blackboxu. Pokud existuje klikaci udelatko na nastaveni cehosi, tak je to dobre, protoze to tak nekomu vyhovuje. Me treba ne. Ale jinak je fajn, ze mnohe ovladani je podobne jako na Win (MAC). Alespon to nebude nove uzivatele tak desit. RH6.2 pred mnoha lety. To byl mazec! :D

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #44 kdy: 08 Května 2006, 17:49:24 »
Citace: Pitris
RH6.2 pred mnoha lety. To byl mazec! :D
jj, stale mam odlozene original CD aj s brozurou :)) KDE startovalo rychlejsie ako Fluxbox v Ubuntu :) Prvy krat som ho instaloval na PC IBM 486 s SCSI HDD, hromzil som ako fras. Potom som si zohnal novsie PCecko s Celeronom a po nainstalovani som cumel na svoj 1. Linux, o nete som mohol len snivat....

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #45 kdy: 08 Května 2006, 18:14:36 »
Citace: Pitris
Citace: botanicus
Juraji, musim zareagovat na Tvou vetu o stirani rozdilu mezi Linux a Windows - bohuzel to tak je a mne to velmi desi. Proc? Nebudu se ted ani tak zaobirat Mandrivou s jejim super drakeconfem, ale...
Me by to treba zajimalo, proc Vas to desi. Nejlepsi obrana proti Windows style je CRTL+Alt+F1 ;)
Me nedesi nic. Barevne KDE nepouzivam, pokud potrebuji vykon na Xkach trak se loguji do Blackboxu. Pokud existuje klikaci udelatko na nastaveni cehosi, tak je to dobre, protoze to tak nekomu vyhovuje. Me treba ne. Ale jinak je fajn, ze mnohe ovladani je podobne jako na Win (MAC). Alespon to nebude nove uzivatele tak desit. RH6.2 pred mnoha lety. To byl mazec! :D
Proč? Ne že by mne to děsilo samo o sobě, samo o sobě to zlé určitě není, ale ty průvodní jevy, jako nižší a nižší transparentnost systému a v té horší verzi (Mandriva a spol.) přepisování konfiguráků, a tedy totální neschopnost pracovat plnohodnotně se systémem, když si dělá co chce. Sice se nás to teď netýká, ale není dobré to podceňovat, to si myslím já...Jinak barvičky samy o sobě, to je jen dobře :-) J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Ondřej Surý

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #46 kdy: 08 Května 2006, 20:55:04 »
Citace: petrme
Citace: zde..nek
...třeba to nějakým zoufalcům pomůže a budou vědět, že mají kupovat HW designed by Linux
Spíš hledat hardware, ke kterému výrobce zveřejní technickou specifikaci pro programátory.
Co se týče tiskáren, tak na to je dobré se kouknout na linuxprinting.org.

Přiznám se, že jsem sám udělal tu samou chybu a koupil jsem si Canon PIXMA iP5200. Prolezl jsem všechny možné stránky s recenzemi tiskáren a nad tím jestli je podporovaná v linuxu už jsem se nezamyslel...  No nic poučení pro příště.

O.

Ondřej Surý

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #47 kdy: 08 Května 2006, 20:59:49 »
Citace: botanicus
Souhlasim s Petrem. Jednak jsou tam opravene ruzne problemy a i na zaklade subjektivniho pocitu mi prijde Dapper lepsi i co se te stability tyce.
Mibo a Juraj: a zkouseli jste to? J
Já myslím, že je potřeba rozlišovat...  není vývojová verze jako vývojová verze.  6.06 je použitelná na běžnou práci už nějakou dobu, ale dřív než to odzkouším na sobě, bych to nezkušenému uživateli neinstaloval.  Kdybych nebyl notebookář, který potřebuje funkční NetworkManager, tak bych asi na 6.06tku zatím nepřecházel...

O.

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #48 kdy: 08 Května 2006, 21:55:55 »
Citace: Ondřej Surý
Citace: botanicus
Souhlasim s Petrem. Jednak jsou tam opravene ruzne problemy a i na zaklade subjektivniho pocitu mi prijde Dapper lepsi i co se te stability tyce.
Mibo a Juraj: a zkouseli jste to? J
Já myslím, že je potřeba rozlišovat...  není vývojová verze jako vývojová verze.  6.06 je použitelná na běžnou práci už nějakou dobu, ale dřív než to odzkouším na sobě, bych to nezkušenému uživateli neinstaloval.  Kdybych nebyl notebookář, který potřebuje funkční NetworkManager, tak bych asi na 6.06tku zatím nepřecházel...

O.
Mas pravdu, jen aby to nevypadalo - odzkouseno mam, od Flight2 (tu jsem jeste nikomu nedoporucoval ;-) ), od Flight 3 to uz bylo docela OK, a ty dalsi verze uz jsem explicitne doporucoval :-) No kazdopadne ted uz to je, myslim, docela jasne...Tedy na jednu stranu proc si nepockat, na druhou stranu, kdyz chce nekdo ted ubuntu, tak proc Breezy, kdyz by za chvili musel aktualisovat. J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Ondřej Surý

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #49 kdy: 08 Května 2006, 22:53:50 »
Citace: botanicus
Mas pravdu, jen aby to nevypadalo - odzkouseno mam, od Flight2 (tu jsem jeste nikomu nedoporucoval ;-) ), od Flight 3 to uz bylo docela OK, a ty dalsi verze uz jsem explicitne doporucoval :-) No kazdopadne ted uz to je, myslim, docela jasne...Tedy na jednu stranu proc si nepockat, na druhou stranu, kdyz chce nekdo ted ubuntu, tak proc Breezy, kdyz by za chvili musel aktualisovat. J
Ano, ale to je přesně ta informace, která tady nebyla řečena...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.