Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: běžící aplikace zobrazí druhou ikonu v launcheru  (Přečteno 2269 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
běžící aplikace zobrazí druhou ikonu v launcheru
« kdy: 06 Listopadu 2016, 22:27:59 »
mám problém

vytvořím si spouštěč aplikace (o tom, zda je to v Unity pohodlné pomlčím), aplikaci spouští, ale v launcheru se po spuštění zobrazí druhá ikona (šedá s otazníkem, nebo jiným obrázkem) a ikona původního spouštěče nesvítí, nemá značku, že běží.

blbne to u aplikaci java a wine, jiné jsem nezkoušel

jak na to?

také nerozumím tomu, proč si systém sám vytvořil spouštěč s nesmyslnou neexistující cestou, který ovšem funguje (ale taky dělá druhou ikonu v launcheru, jako můj vlastní)

Citace
/usr/local/crashplan/electron/crashplan

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jmp

  • Host
Re:běžící aplikace zobrazí druhou ikonu v launcheru
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2016, 06:45:33 »
jenže to jsou oba případy, kdy chcete po nějakém programu aby spouštěl něco dalšího, takže v tomto ohledu to patrně funguje správně...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:běžící aplikace zobrazí druhou ikonu v launcheru
« Odpověď #2 kdy: 07 Listopadu 2016, 09:13:38 »
jenže to jsou oba případy, kdy chcete po nějakém programu aby spouštěl něco dalšího, takže v tomto ohledu to patrně funguje správně...

ale na některém stroji spustí program druhou ikonu se správným popisem a obrázkem, jinde ne, někde se i u javy rozsvítí ta první ikona apod. prostě je v tom binec

nějak bych to editoval, ale když běží program, například crashplan java a já tu ikonu "přídám na launcher" tak nevím, kde ten záznam (*.desktop) hledal.
« Poslední změna: 07 Listopadu 2016, 09:15:30 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:běžící aplikace zobrazí druhou ikonu v launcheru
« Odpověď #3 kdy: 07 Listopadu 2016, 13:25:42 »
Obvykle spouštěče bývají v těchto adresářích:
Kód: [Vybrat]
/usr/share/applications/
~/.local/share/applications/
Tam dotyčné spouštěče nejsou?
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:běžící aplikace zobrazí druhou ikonu v launcheru
« Odpověď #4 kdy: 07 Listopadu 2016, 16:28:27 »
Obvykle spouštěče bývají v těchto adresářích:
Kód: [Vybrat]
/usr/share/applications/
~/.local/share/applications/
Tam dotyčné spouštěče nejsou?

nejsou. hlavně tam nejsou ty, které jsem vytvořil z běžící aplikace tak, že jsem na launcheru zvolil "přidat na panel"
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:běžící aplikace zobrazí druhou ikonu v launcheru
« Odpověď #5 kdy: 07 Listopadu 2016, 22:59:31 »
Nečetl jsem to celé, ale budeš muset vytvořit zástupce ručně. Tzn., editovat nabídku programů a zadat cestu k souboru a ikoně ručně.
Pak možná(spíš ne), půjde vytvořit po spuštění ona ikona na panelu.

Jinak pomůže nabídka "Rychlé spuštění", ale to nevím, jak v unity se dá zapnout.

Uvědom si, že Java i Wine nevytváří nativní zástupce. Jak říkali kluci, je to spouštěč pro prostředí, né pro konkrétní program. Prostě to bude trochu nepohodlné...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:běžící aplikace zobrazí druhou ikonu v launcheru
« Odpověď #6 kdy: 07 Listopadu 2016, 23:40:19 »

Uvědom si, že Java i Wine nevytváří nativní zástupce. Jak říkali kluci, je to spouštěč pro prostředí, né pro konkrétní program. Prostě to bude trochu nepohodlné...

Na jednom stroji s U1404 to funguje a na druhém se stejným os i zástupcem ne. Nechápu....
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:běžící aplikace zobrazí druhou ikonu v launcheru
« Odpověď #7 kdy: 08 Listopadu 2016, 18:50:35 »
Problém bývá v tom, že si Unity ne vždy spojí okno s patřičným spouštěčem, když okno běží v jiném procesu, než který spouštěl a cesta ke spouštěči ve vlastnostech okna chybí. Pokud nemáš ve spouštěči řádek:
Kód: [Vybrat]
StartupWMClass=CrashPlantak ho tam zkus přidat, tím by měla být identifikace jednoznačná. K obsahu za rovnítkem se dostaneš spuštěním příkazu
Kód: [Vybrat]
xprop WM_CLASS(kurzor myši se změní v kříž) a kliknutím do problémového okna.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:běžící aplikace zobrazí druhou ikonu v launcheru
« Odpověď #8 kdy: 09 Listopadu 2016, 11:25:20 »
tak jsem to udělal podle postupu, výsledek je tento spouštěč:

Citace
[Desktop Entry]
Name=PROFIT
Exec=env WINEPREFIX="/home/tomas/.wine" wine C:\\\\windows\\\\command\\\\start.exe /Unix /home/tomas/.wine/dosdevices/c:/users/Public/Start\\ Menu/PROFIT.lnk
Type=Application
StartupNotify=true
Path=/home/tomas/.wine/dosdevices/c:/Program Files/PROFIT
Icon=9998_profit.0
Name[cs]=PROFIT-v1.desktop
WM_CLASS(STRING) = "PROFIT.exe", "Wine"

Ale bohužel po spuštění vytvoří v launcheru druhou ikonu s vínem (běžící) a ikona PROFITu zůstane stejná (neběžící). Jestli není bordel v tom řádku na začátku... Ale pamatuji si, že Picasa se také spouštěl ve wine a rozsvítila se jeho ikona správně.
« Poslední změna: 09 Listopadu 2016, 14:30:12 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:běžící aplikace zobrazí druhou ikonu v launcheru
« Odpověď #9 kdy: 09 Listopadu 2016, 14:44:51 »
tak jsem trochu pročistil spouštěč, opravte, jestli je tam něco blbě, ale ikona v launcheru (rozsvítí se) funguje a ikona wine se nevytvoří

Citace
[Desktop Entry]
Name=PROFIT
Exec="/home/tomas/.wine/drive_c/Program Files/PROFIT/PROFIT.exe"
Type=Application
StartupNotify=true
Path=/home/tomas/.wine/drive_c/Program Files/PROFIT
Icon=9998_profit.0
StartupWMClass=PROFIT.exe

Upřímně, pro ty, kdo pamatují "Hlavní nabídku" ze starých verzí Ubuntu je dnešní práce se spouštěči pěknej voser.
« Poslední změna: 09 Listopadu 2016, 16:35:50 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.