Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Špatné řazení složek v PCManFM  (Přečteno 1839 krát)

vojtam

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Špatné řazení složek v PCManFM
« kdy: 17 Září 2010, 07:53:29 »
Ahoj,
řekl bych o sobě, že jsem poměrně zkušený uživatel, ale mám problém s kterým si nevím rady.
Používám fluxbox (na čemž si ale myslím že zase tolik nezáleží) a v něm používám správce souborů PCManFM v. 0.9.7 ve kterém se mi neznámo proč začali složky řadit podle čísel a hned potom až od písmena G v abecedě, jakmile dojde na Z řazení dále pokračuje písmenem A. (snad se to dá pochopit, prostě se mi řadí špatně řadí složky)
Samozřejmně jsem zkoušel změnit řazení i vymazat soubory v /home uživatele které by souviseli s správcem, ale zatím se mi nepodařilo to opravit.
Nemáte někdo radu??
Není boží spravedlnosti, jedinou spravedlností, jsou fyzikální zákony řízené statistyckym principem, a 10% z nás má více štěstí než ostatní.
(Že by to bylo zhruba těch 10% co používá linux ??)

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Špatné řazení složek v PCManFM
« Odpověď #1 kdy: 17 Září 2010, 08:22:08 »
mne sa aj zdalo ze mi to ten pcmanfm radi dako divne, a teraz som si vsimol ze je to presne to iste :) tiez v0.9.7 na debian testing/lxde..nasiel som pad podobnych problemov ale ziadne funkcne riesenie [az na downgrade na pcmanfm 0.5.x ale to som neskusal]
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

vojtam

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re: Špatné řazení složek v PCManFM
« Odpověď #2 kdy: 17 Září 2010, 08:39:32 »
Aha  já to mám na debianu 10.10 (zatím nějaká alfa X) možná už i beta ale je možné že to bude tím, ale přísahal bych že se to dřív řadilo správně, ale i když vytvořím nového uživatele řazení je stejně špatné, takže je to doopravdy asi vlastnost PCManFM ...
asi se vrátím k ROXFilerovi :)
« Poslední změna: 17 Září 2010, 08:42:01 od vojtam »
Není boží spravedlnosti, jedinou spravedlností, jsou fyzikální zákony řízené statistyckym principem, a 10% z nás má více štěstí než ostatní.
(Že by to bylo zhruba těch 10% co používá linux ??)

Tomtom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 84
Re: Špatné řazení složek v PCManFM
« Odpověď #3 kdy: 11 Ledna 2011, 19:55:47 »
Právě jsem instaloval na crunchbang statler(squeeze s openboxem):
pcmanfm_0.5.2+svn20091029-1ubuntu3.1_i386.deb
a je to ok.

Kdežto:
pcmanfm_0.9.7-1(default) a
pcmanfm2_0.9.5-0ubuntu1~ppa1_i386
a myslím, že mi to dělal i pcmanfm-mod-1.1.1 což je nějaká upravená verze

řadí špatně :( takže je to v novějších verzích.(zkoušel jsem i na ubuntu 10.10 čerstvé instalaci)

Snad to spraví. Ale na druhou stranu, novější verze má jinačí klávesové zkratky (třeba alt+enter nefunguje a kontextové menu není popsané ...) a některé souborové operace jsou stejně nestabilní (určité případy přepisování, otevření flashky s poškozenými soubory apod.) Takže to nějak asi přežiju ;D
Debian

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Špatné řazení složek v PCManFM
« Odpověď #4 kdy: 21 Února 2011, 02:15:12 »
<i>...některé souborové operace jsou stejně nestabilní...</i>

Autor na netu tvrdil, že celý PCManFM přepsal. Poslední stará verze je tuším 0.52. Ale zdá se, že problémy v novějších "přepsaných verzích", jako je zmiňovaná verze 0.97, pořád nejsou odstraněné. 
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Tomtom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 84
Re:Špatné řazení složek v PCManFM
« Odpověď #5 kdy: 02 Dubna 2012, 15:39:07 »
Jj, přepsal. V těch starších verzích se to právě nedělo (řazení) a byly mnohem funkčnější. Proto stále ještě používám 0.52 :) Ale teď jsem zaznamenal fork SpaceFM, který vypadá už jen ze screenshotů více než zajímavě  http://ignorantguru.github.com/spacefm/
Nechcete někdo vyzkoušet, jestli problém s řazením přetrvává i tady? (Nemám splněné závislosti a nechci si to tu rozšťourat...)
Debian

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.