Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace ubuntu  (Přečteno 684 krát)

Stokoruna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Instalace ubuntu
« kdy: 26 Července 2011, 15:08:58 »
Lidi, mám takový problém. Plánuju koupit noťas Acer eMachi​ne E527​-902G25MN. Má předinstalovaný systém Linux a píšou tam že je to Linux Linpus. Teď tu všude čtu že není zrovna oblíbený a chtěl bych si tam dát Ubuntu, při nejhorším XP.. jenomže tam píšou že aby se tam dal dát jiný systém tak pro XP nejsou ovladače což by byl asi menší problém, ty bych někde vygůglil, ale aby se tam dalo dat Ubuntu, tak to chce změnit povolení v BIOSe. Problém je v tom že by to byl můj první Linux takže s něčím takovým nemám vůbec zkušenosti. Nejlepší by byl asi nějaký kontakt někoho kdo s tim umí, protože když mi to sem takhle napíšete tak tam stejně budou určitě vedlejší věci které nebudu vědět.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Instalace ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 26 Července 2011, 15:28:19 »
Predpokladam ze to povolenie v BIOSe bude bootovanie z CD/USB a to budes musiet spravit aj pri instalacii XP.
« Poslední změna: 26 Července 2011, 15:39:09 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re: Instalace ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 26 Července 2011, 17:44:12 »
Moja teta ma emachines a ziadne povolovanie tam netrebalo, stacilo zmenit poradie bootovania(ako uz hovoril kolega), livecd nastartovalo a normal instalacia, cele to mas napisane zrozumitelne na wiki. Pochopi to z tade aj 10rocny chlapec(vtedy som zacal s ubuntu)  ;)
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.