Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 2. disk s Kubuntu 10.04 nová instalace - jak je to s grubem?  (Přečteno 697 krát)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Narazil jsem na takovou věc - včera jsem si do počítače přidal disk a na něj nainstaloval Kubuntu.

Na SATA disku mám "domovský systém" a při instalaci na přidaný PATA disk jsem v instalátoru záměrně nenainstaloval zavaděč - grub je tedy pouze na tom SATA disku. Po instalaci jsem nabootoval Ubuntu a spustil update-grub, disk s Kubuntu se našel, no tak jsem hurá restartoval a těšil se na nový systém. Při volbě spuštění Kubuntu bootoval v textovém režimu a skončil v busy boxu. No tak jsem nabootoval livecd a po chvíli hledání jsem se zbaběle uchýlil k editaci /boot/grub/grub.cfg na svém hlavním disku.

Místo root=/dev/sdb5 jsem znovu dopsal UUID a pár parametrů, které používám, pak už se nabootovat podařilo.

Po update-grub
Kód: [Vybrat]
### BEGIN /etc/grub.d/30_os-prober ###
menuentry "Ubuntu 10.04.3 LTS (10.04) (on /dev/sdb5)" {
insmod ext2
set root='(hd1,5)'
search --no-floppy --fs-uuid --set 5b40f639-5315-46de-a53b-3deee0c51c64
linux   /boot/vmlinuz-2.6.32-33-generic root=/dev/sdb5
initrd  /boot/initrd.img-2.6.32-33-generic
}
### END /etc/grub.d/30_os-prober ###

Po mém "update"
Kód: [Vybrat]
### BEGIN /etc/grub.d/30_os-prober ###
menuentry "Ubuntu 10.04.3 LTS (10.04) (on /dev/sdb5)" {
insmod ext2
set root='(hd1,5)'
search --no-floppy --fs-uuid --set 5b40f639-5315-46de-a53b-3deee0c51c64
linux   /boot/vmlinuz-2.6.32-33-generic root=UUID=5b40f639-5315-46de-a53b-3deee0c51c64 ro   acpi_enforce_resources=lax quiet splash vga=795
initrd  /boot/initrd.img-2.6.32-33-generic
}
### END /etc/grub.d/30_os-prober ###

Když jsem to stvořil, uvědomil jsem si, že budu muset stejně grub nainstalovat i na ten druhý disk, není-liž? Jo a ještě jedna věc, když jsem ve starém Ubuntu, vidí SATA disk jako sda a ten PATA disk s Kubuntu jako sdb. Nekontroloval jsem to, když se mi pak podařilo nabootovat, ale  instalátor Kubuntu ty disky viděl samozřejmě naopak, či-li Kubuntu jsem instaloval na PATA jako sda....
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.