Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Propojení nef. notebooku s PC  (Přečteno 2267 krát)

rimidalv

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 317
Propojení nef. notebooku s PC
« kdy: 25 Dubna 2014, 07:44:54 »
Mám nefunkční notebook ASUS K 50 AB, zřejme odešla grafika nebo základní deska, po spuštění je černá obrazovka, točí se akorát větrák.
Chtěl bych zkusit propojit kabelem s PC, místo  připojení (signálu) vlastního monitoru (PC) ho připojím do notebooku a ten bude již  zapnutý.  "Neodstřelím" si tím nějakou součástku ?

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Propojení nef. notebooku s PC
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2014, 10:49:21 »
Jako v čem bys měln odstřelit součástku, v tom monitoru? No to asi ne, ale nevím čeho chceš dosáhnout. Výsledek bude opět jen černá obrazovka. Jestli chceš vydolovat data, budeš muset vyndat hdd a přípojit si ho do pc.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

rimidalv

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 317
Re:Propojení nef. notebooku s PC
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2014, 11:15:06 »
Chtěl jsem jen zkusit jestli obrazovka notebooku je funkční.  Když bude vždy černá obrazovka tak to nemá cenu ani zkoušet.   

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Propojení nef. notebooku s PC
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2014, 14:47:08 »
Může to být "jen" podsvícením, poznáš to tak, že si něčím posvítíš na monitor a velice tmavě tam uvidíš obraz. Pokud tomu tak je pak je možnost použít externí monitor k notebooku a řešit co je třeba.
Ale, jestli tomu rozumím, chceš připojit monitor notebooku k jinému PC, aby jsi ho odzkoušel, to bohužel jednoduchou cestou nejde.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

rimidalv

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 317
Re:Propojení nef. notebooku s PC
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2014, 20:46:09 »
Podsvícením to není, zkoušel jsem i externí monitor - chybové hlášení - není signál a nakonec černá obrazovka.
Myslel jsem, že by to mohlo jít odzkoušet druhou cestou, signálem od PC, ale to není bez úprav jednoduché.
Za opravu či výměnu grafiky či desky chtějí 5000-6000 Kč, to se nevyplatí.  Vnučka ani ten notebook moc nepoužívala a vydržel 4,5 roku. Na internetu jsou s tím typem špatné zkušenosti - přehřívá se a na konec černá obrazovka. Tak z toho zbude disk a náhradní díly.   

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.