Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pomoc s openboxem  (Přečteno 1131 krát)

rumany

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Pomoc s openboxem
« kdy: 20 Října 2013, 11:27:45 »
Dobrý den. Jsem lama, ale i tak sem zkusil instalaci openboxu dle wiki ubuntu.cz. Jak se dalo čekat, vyskytl se problem. Dle návodu na root.cz sem chtěl zaeditovat soubor ~/.xsession (nainstaloval sem gdm, se slim to nemakalo). Ale ten soubor tam jaksi vůbec není, a proto, že jsem lama, tak to je pro mně konečná. Prosím poradí mi někdo jak ho vytvořit, nebo jak dál? Děkuji Ruda.

rumany

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re:Pomoc s openboxem
« Odpověď #1 kdy: 20 Října 2013, 13:20:06 »
Tak mírný pokrok, soubor .xsession už by byl, ale editování dle návodu nic neřeší. Pro začátek mi jde o spuštění lxpanelu při startu. Nedávno sem měl Kubuntu, a tam když sem nainstaloval openbox a v kdm ho vybral tak toto fungovalo. Tam totiž už v .xsession  něco bylo, a já tam pouze dopsal lxpanel a fungovalo to. Nyní je ale .xsession úplně prázdný, a tak se mi nedaří.

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Pomoc s openboxem
« Odpověď #2 kdy: 20 Října 2013, 20:01:44 »
Co takhle vyzkoušet rovnou LXDE? (jako WM používá právě Openbox)

rumany

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re:Pomoc s openboxem
« Odpověď #3 kdy: 21 Října 2013, 08:25:30 »
Ano, to jsem udělal, i když nerad. Chci co nejvíc čistý, stabilní a jednoduchý OS. Zatím sem dal lxde-core, a testuji co to dělá. Zdá se, že to funguje. Ale od začátku je tam drobný zádrhel. Když naběhne login je to celé rozsypané, chybí písmo, ale odhadem se zalogovat dá. Prostředí už naskočí v pořádku, ale když dám autologin tak naběhne přímo rozbitá plocha, což je na pytel. Instaloval jsem čistý ubuntu server 12.04.3 LTS, ovladače grafiky Intel, xorg a lxdm a lxde-core. Neví někdo, kde je chyba? Děkuji Ruda.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Pomoc s openboxem
« Odpověď #4 kdy: 21 Října 2013, 08:37:35 »
Pěkný návod sepsal Martin Šácha, zde, je to sice pro jiné prostředí, ale tak to se dá nahradit něčím jiným. Základ bude stejný.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

rumany

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re:Pomoc s openboxem
« Odpověď #5 kdy: 21 Října 2013, 20:32:54 »
Děkuji za odkaz, něco z toho se určitě hodí. Podařilo se mi vyřešit problém s rozsypanou grafikou. Mám starý PC, a tak mi napadlo, že si nerozumí s novým jádrem. Zaměnil sem ubuntu server 12.04.3 za 10.04 (nebotˇ sem nikde nenašel původní 12.04 s jádrem 3.2), a problémy s grafikou zmizely. Nyní jdu bádat nad zprovozněním zvuku(alsa).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.