Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Unhandled request return Internal Server Error - geomoose  (Přečteno 1621 krát)

tripin2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Unhandled request return Internal Server Error - geomoose
« kdy: 09 Listopadu 2010, 12:48:52 »
Zdarec. Mam server, na kterem bezi Ubuntu 10.04 server edition. Mam na nem tomcat6, ve ktereho webapps jsem rozbalil geoserver - web archive; to kvuli wms a wfs. Ten funguje fpohode. Dal jsem sprovoznil Apache 2.2, ktery jede taky fajn...Alespon kdyz si ve web browseri na klientovi zadam adresu serveru, zobrazi typickou stranku Apache "It works", takze asi tam problem nebude. Pak jsem si podle navodu dle geomoose.org sprovoznil na serveri tenhle softik - geomoose 2.2 abych si mohl hrat s mapami. Ale, kdyz do adresy zadam adresu serveru zobrazi se mi obrazek s chybou "Unhandled request return Internal Server Error", asi takhle:

Kód: [Vybrat]
http://2i.cz/2i/i/4cd82a96/abea76c72a36e025a9b37616071c91b8/551bc1eb38.f.jpg
nebo

Kód: [Vybrat]
http://www.freeimagehosting.net/image.php?218e302cb0.jpg
Netusim kde muze byt chyba, doma jsem to same rozchodil na mem nb a slape to v pohode s tim rozdilem, ze tam mam obycejne ubuntu 10.10 a venoval jsem tomu jenom par minut. A ta chybova hlaska mi nic nerika...
Nevite poradit jak zjistit kde je chyba? nebo jak to spravit? thx

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: Unhandled request return Internal Server Error - geomoose
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2010, 22:23:22 »
do /var/log/apache2/error.log pripadne do error logu vhostu (pokud to tak mas) si se dival?
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

tripin2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Unhandled request return Internal Server Error - geomoose
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2010, 11:14:29 »
Zdar...tak jsem to vyresil. Diky za tip, pak me to taky napadlo. V error.log bylo psano ze se nepovedlo naloadovat knihovnu gd.so a pak pri kazdem reloadu stranky tam byl zapsan PHP Fatal error... neco ve zmyslu "neznama funkce dl() na radku XY v config.php ve slozce /opt/geomoose2/htdocs/php/..."
ale spis byl problem s argumenty te funkce. Tu funkci jsem povolil v php.ini  myslim ve slozce /usr/lib/php5/apache2/
a pak byl problem s temi argumenty postupne: 1. php_gd & php_gd2, 2. php_curl, 3. php_mapscript, 4. php_dbase
pokazde to chtelo tu spravnou nebo i vice knihoven doinstalovat nebo nekde nastavit na On a tedy povolit..jenom ten mapscript jsem nevedel vyresit a tak jsem ho zakomentoval v tom souboru a zatim to jede, nehazi to chyby.. jen doufam, ze to pak bude i zobrazovat mapy a vrstvy az je tam pridam, protoze to tam zatim neni a ten mapscript s tim asi ma co delat...
kazdopadne diky moc, kdyby me nenapadlo mrknout do toho logu tak jsem asi porad v jednom kolecku a ted bych se pomalu zacal z toho hrabat...
diky moc

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: Unhandled request return Internal Server Error - geomoose
« Odpověď #3 kdy: 20 Listopadu 2010, 19:50:20 »
zkus si ten mod nainstlaovat na debianu je to balik php5-mapscript (predpokladam ze na ubuntu to bude to samy) http://packages.debian.org/squeeze/php5-mapscript
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.