Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jednotná forma prezentace sdružení  (Přečteno 16792 krát)

Dancer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • .
Jednotná forma prezentace sdružení
« kdy: 03 Února 2008, 23:30:32 »
Na ustavující schůzi jsem "dal do placu" návrh na jednotné provedení prezentace sdružení - abychom se nedostali do situace, kdy při jakémkoliv veřejném vyjádření (písemném), žádosti apod. budou písemnosti "každý pes, jiná ves".
Nejsem pravda z nejaktivnějších, ale vzhledem k tichu po pěšině bych tuto záležitost možná mohl rozhýbat.

Můj návrh je následující - vytvořím prvotní nástřel s popisem (grafika, s popisem velikosti loga, použitého písma - font, velikost atd.) a ten bude sloužit jako impuls pro veřejnou rozpravu s cíle nějakého konečného návrhu, který by se k veřejné prezentaci používal.
Pro začátek by šlo o sadu "hlavičkový papír" (šablona OO.org textového dokumentu) a OO.org prezentace.

Co na to ostatní- souhlas?
これはなんですか。 Ubuntu です。

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Jednotná forma prezentace sdružení
« Odpověď #1 kdy: 04 Února 2008, 14:29:31 »
Dobrý nápad. Jsem radši pro nějaký střízlivý až nudný design.

Jako logo navrhuji použít ubuntí logo s vlaječkou uvnitř (jako je na http://wiki.ubuntu.cz/). Nevím ale, zda to nebude chtít nějaký souhlas od Canonicalů.

Bohužel já začnu fungovat nejdřív za měsíc, rád se pak ale zapojím. (O zkouškovém zkrátka po pěšině bývá ticho.:))
« Poslední změna: 04 Února 2008, 15:00:36 od Anna Taliánová »
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Jednotná forma prezentace sdružení
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2008, 12:46:46 »
Nejvíce "prezentace" sdružení se bude odehrávat na webu a tam je vzhled jasný - bude stejný jako stránky ubuntu.cz...

Co se týče písemností, tak si je třeba uvědomit, že až tolik jich nebude...
Vzhledem k tomu, že všechny tyto věci se budou psát v LaTeXu (minimálně do té doby dokud budu předseda), tak je celkem dobře zajištěna typografická kvalita (nejsem žádný TeX-guru, ale myslím, že na jednoduchých věcech se nedá nic moc zkazit).
Současná hlavička vypadá standardně - v horním rohu název, adresa, kontakt a IČO. Dalo by se uvažovat o přidání loga (standardního s nápisem ubuntu, souhlas máme), ale nemusí se to nijak přehánět... (méně je lepší než více).

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Jednotná forma prezentace sdružení
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2008, 13:27:14 »
Co se týče písemností, tak si je třeba uvědomit, že až tolik jich nebude...

Jasně, ale pro jednání s různými organizacemi a firmami (třeba ohledně sponzoringu) je vždy vhodnější zaslat oficiální, tištěný dopis s hlavičkou než třeba email s hlavičkou. Ten papír osloví více - mám s tím zkušenosti...
To logo s českou vlaječkou je tedy schválené používat? Myslím tím pro OS?
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Jednotná forma prezentace sdružení
« Odpověď #4 kdy: 05 Února 2008, 13:46:39 »
To logo s českou vlaječkou je tedy schválené používat? Myslím tím pro OS?

Máme povoleno používat název i logo... Logo s vlaječkou je náš výtvor (a je povolené), takže snad bez problémů...

Kingskid

  • Host
Re: Jednotná forma prezentace sdružení
« Odpověď #5 kdy: 14 Února 2008, 10:41:48 »
Souhlasím s myšlenkou, že "méně je někdy více". Hlavičkový papír by měl být decentní. Působí to profesionálněji. Určitě si vybavíte grafická díla člověka, který poprvé použil Corel Draw a narval do obrázku všechny efekty s pocitem, že teď je to "bomba".
Možná by bylo zajímavé, kdyby text na hlavičkovém papíře byl Ubuntu fontem, co myslíte?

Dancer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • .
Re: Jednotná forma prezentace sdružení
« Odpověď #6 kdy: 28 Února 2008, 23:26:57 »
Ano, někdy je méně více a proto bych u textů zůstal u klasických fontů pro text - buď nějaký patkový (Times), nebo bezpatkový (Arial, Verdana, Tahoma).
Ale nejsem profi grafik, takže jde jen o subjektivní názor bez odborného argumentu.
これはなんですか。 Ubuntu です。

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.