Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: FTP server v terminalu  (Přečteno 4907 krát)

kuca_jirka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
FTP server v terminalu
« kdy: 14 Listopadu 2011, 19:54:02 »
dobry den, chtel bych se zeptat jaky a jak spravne nastavit ftp server v terminalu a jak se na nej pote pripojit z windows... a navic bych se jeste chtel zeptat jestli neexistuje nejaka terminalova aplikace pro rychlou a jednoduchou spravu uzivatelu...predem dekuji za odpovedi


kuca_jirka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:FTP server v terminalu
« Odpověď #2 kdy: 14 Listopadu 2011, 21:20:14 »
to jsem cetl a vim ze to tak jde...to ftp zkusim dekuji, ale ohledne tech uzivatelu jsem myslel jestli neexistuje nejaka aplikace ktera tohle resi? jako je v xkach, akorat ze pro terminal

kuca_jirka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:FTP server v terminalu
« Odpověď #3 kdy: 14 Listopadu 2011, 22:12:56 »
tak to ftp uz mam nastaveno, ale presto mam nekolik problemu, napriklad to, ze se k ftp nemuzu pripojit :( navic bych potreboval aby se vsichni uzivatele pripojovali do jegnoho adresare
« Poslední změna: 14 Listopadu 2011, 22:38:50 od kuca_jirka »

JS

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 250
Re:FTP server v terminalu
« Odpověď #4 kdy: 15 Listopadu 2011, 08:13:19 »
Pokud chces FTP server tak to jsem ted delal (pure-ftpd). Muzu ti dat komplet navod. Graficke rozhrani k tomu nepotrebujes a uzivatele ukladas do databaze MySQL. Na spravu uzivatelu je pohodlne web rozhrani. Muzes navolit i omezeni rychlosti, quotu i domovsky adresar. Mam to zprovoznene pres TLS/SSL sifrovani. Bezi mi to za NATem, takze musis v pasivu pouzit nejake porty.
Na pripojeni pouzivam klienta Filezilla a musis zvolit Vyžadovat explicitni FTP přes TLS. Klient je jak pro WIN tak i Linux.
Tady mas odkaz jak vypada ta sprava uzivatelu. http://machiel.generaal.net/index.php?subject=user_manager_pureftpd&button=screenshots
« Poslední změna: 15 Listopadu 2011, 08:18:35 od JS »

kuca_jirka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:FTP server v terminalu
« Odpověď #5 kdy: 15 Listopadu 2011, 22:34:17 »
no pokud posles navod budu rad a vyzkousim to i kdyz jsem si predstavoval neco trosku jineho.

JS

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 250
Re:FTP server v terminalu
« Odpověď #6 kdy: 16 Listopadu 2011, 14:04:26 »
Tak tady to mas. Pokud chces jeste neco vedet tak napis. Myslim jen ze body 7 a 8 jsou prehozene. Jestli to rozjedes a budes chtit sifrovani neni problem. Poslal bych ti navod jak to rozjet. Ja jsem s tim absolutne spokojen. Muzes samozrejme mit i unixove uzivatele, ale to ja nechtel.

1. Na serveru musí běžet Ubuntu (Linux), Apache, PHP, MySQL, dale jen LAMP.
2. Pokud chceme vlastni url vytvorime virtualni www server. Pokud virtual nepotrebujeme bude administratorske web rozhrani dostupne z http://mojeip/ftp/ ...viz dalsi navod.
3. V synaptiku nainstalujeme pure-ftpd-mysql.
4. Rozbalime zip s webrozhranim do /var/www/ftp
5. Do prohlizece napiseme http://mojeip(localhost)/ftp/install.php
6. Postupujeme dle pruvodce. Dulezite je znat rootovske heslo do mysql, aby instalator byl schpny vytvorit databazi a uzivatele. Pozor na doplneni IP adresy a moznost quoty a rychlostniho limitu. Nezapomenout stisknout Save.
7. Vygenerovany config zkopirujeme a vlozime do /etc/pure-ftpd/db/mysql.conf . Stavajici obsah prepiseme.
8. V dalsim kroku pruvodce vytvorime heslo webadministrace.
9. Vytvorime v systemu skupinu a uzivatele, na ktereho budeme ftp uzivatele mapovat. Pridelime mu prislusna opravneni na slozku s daty.
10. Vytvořte Chroot, který bude věznit virtuální uživatele v jejich domovském adresáři.
Vytvořte soubor /etc/pure-ftpd/conf/ChrootEveryone který bude obsahovat slovo yes :
1 <code>echo "yes" > /etc/pure-ftpd/conf/ChrootEveryone
2 </code>
Upravte soubor /etc/default/pure-ftpd-common:
1 <code>vim /etc/default/pure-ftpd-common
2 </code>
řádek VIRTUALCHROOT=false změnte na VIRTUALCHROOT=true
11. Provedte restart severu sudo /etc/init.d/pure-ftpd-mysql restart
Tímto je ftp vytvoren
12. Pro zadani noveho uzivatele je nutne mu vytvorit jeho adresar pro data. Pozor na prava.
13 Spustime prohlizec a napiseme [url][http//:mojeip(localhost)/ftp/url]
14. Prihlasime se do webadministrace a zadame noveho uzivatele. Mapujeme ho na uzivatele a skupinu, kterou jsme predtim vytvorili. Priradime jeho home adresar.
Hotovo. Nyni mame nainstalovany ftp server s databazi uzivatelu v MySQL.

kuca_jirka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:FTP server v terminalu
« Odpověď #7 kdy: 17 Listopadu 2011, 15:45:47 »
tak prvni problem je ze nemam sypnatik, takze jsem to nainstaloval pres apt-get....dalsi problem je ze nemam zadnej zip co bych mel rozbalit do apache serveru...

kuca_jirka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:FTP server v terminalu
« Odpověď #8 kdy: 17 Listopadu 2011, 16:27:15 »
takze problem s web rozhranim sem vyresil, az na tu instalaci v kroku 4 tam koncim, jelikoz krok 5 vypise
Kód: [Vybrat]
error:mysql server not found
Mysql error: acces denied for user 'ftp'@'localhost' (using passwor: YES)
tohle mi to vypise v kroku 4 uz pri save. pripadne pak v potvrzeni a postoupeni ke kroku 5

JS

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 250
Re:FTP server v terminalu
« Odpověď #9 kdy: 17 Listopadu 2011, 18:35:42 »
A mas tam ten mysql? Nebo mas ho spusteny?
Nainstaluj si webmina tam si pres web naklikas co chces. Pouzij rucni instalaci pro debian. Je funkcni i pod Ubuntu. V tom webminu je to vazne pohoda.
Ten navod asi neni dokonaly, ale mel by te urcite navest.

kuca_jirka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:FTP server v terminalu
« Odpověď #10 kdy: 17 Listopadu 2011, 18:48:34 »
jo mam to nainstalovany i spusteny, se normalne dostanu do phpmyadmin, tam vidim i tabulku ftpuser, ale proste se mi to nedari doinstalovat

JS

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 250
Re:FTP server v terminalu
« Odpověď #11 kdy: 17 Listopadu 2011, 18:57:34 »
Ja tu PHP instalaci ted nemam pred sebou, ale zadal jsi pro pro pristup do mysql uzivatele co mam pravo vytvaret dalsi veci (root).
« Poslední změna: 17 Listopadu 2011, 19:01:32 od JS »

JS

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 250
Re:FTP server v terminalu
« Odpověď #12 kdy: 30 Listopadu 2011, 13:15:23 »
jo mam to nainstalovany i spusteny, se normalne dostanu do phpmyadmin, tam vidim i tabulku ftpuser, ale proste se mi to nedari doinstalovat
Nevim jestli to mas jeste aktualni, ale chyba bude v te url co pises do prohlizece. http://mojeip(localhost)/ftp/install.php
Napsal jsi tam to install.php?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.