Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem s Wine  (Přečteno 2952 krát)

Horanus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Problem s Wine
« kdy: 16 Ledna 2010, 19:10:28 »
Dobrý den, takže snad nevadí že píši sem ,ale nemám kam jinam napsat ,protože žádné fórum na řešení problémů s wine neznám ,a tak to tu alespoň zkusím. Vlastně je to takový zvláštní problém. Jedné se o dvě konkrétní aplikace Format Factory a méně známá hra Tycoon city : New York. U obou je totožný problém ,nejdou spustit v tom smyslu že když ne ně kliknu tak vidím že CPU se trochu využije i disk a na panelu vidím program ,ale po chvíli to zmizí ,okno se ani nezobrazí. Format Factory nevím jestli fungoval ,ale Tycoon City : New York jsem dříve spustil. S ostatními aplikacemi takovýto problém nemám. Tak jsem alespoň zkoušel smazat celé wine i složku .wine ,ale to nepomohlo. Používám wine 1.2 a Ubuntu 9.10. Už mi to celkem vadí ,protože to už je snad jediná věc kvůli které musím chodit do windows. Na internetu jsem nic podobného nenašel ale už na dřívějším Ubuntu si pamatuji podobný problém ,potom jsem to Ubuntu staré ale mazal že se nechtělo spustit tak jsem to už neřešil. Děkuji za pomoc.

PS: Tady je výpis z terminálu při spuštění Format Factory
Kód: [Vybrat]
err:alsa:ALSA_CheckSetVolume Could not find 'PCM Playback Volume' element
fixme:mixer:ALSA_MixerInit No master control found on HDA ATI HDMI, disabling mixer
fixme:actctx:parse_depend_manifests Could not find dependent assembly L"Microsoft.VC80.MFCLOC" (8.0.50608.0)
err:module:attach_process_dlls "odbc32.dll" failed to initialize, aborting
err:module:LdrInitializeThunk Main exe initialization for L"C:\\Program Files\\FormatFactory\\FormatFactory.exe" failed, status c0000005
Tak jsem zkusil spustit Format Factory s právy root a už to jede sice s chybami výše ale jede. Tak se omlouvám za tak rychlou změnu.
Tycoon City : New York vypíše jen "Permission denied" a to i když jej spouštím jako root.
« Poslední změna: 16 Ledna 2010, 19:30:01 od Horanus »

manime

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re: Problem s Wine
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2010, 12:20:35 »
tu se řeší problémy s wine http://www.winehq.org/ ..teda bude Ti to k nečemu jen pokud umíš aspoň trochu anglicky :)

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re: Problem s Wine
« Odpověď #2 kdy: 17 Ledna 2010, 21:39:35 »
Wine standardně nespustí aplikaci nainstalovanou na Windowsech je to jasně napsané
ve FAQ na jejich stránkách, může se to povést jen u jednodušších programů.
Musíš spustit instalátor v Linuxu.

A pokud se nepletu tak u hry jako Tycoon je vyžadováno mít cd s s hrou v mechanice a
nebo ve virt.mechanice!?

Citace
New York vypíše jen "Permission denied" a to i když jej spouštím jako root
Na NTFS root práva neplatí, existuje v jádře podpora pro zápis ale většina distribucí to
nepoužívá, je to jen pro experimenty s omezenou funkčností.
« Poslední změna: 18 Ledna 2010, 01:52:03 od Daja51 »

Horanus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Problem s Wine
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2010, 08:29:27 »
Díky za rady ale stejně by mě zajímalo proč to nejde spustit když jsem to dříve v zapnul úplně normálně.

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re: Problem s Wine
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2010, 10:10:51 »
A máš pořád tu samou verzi wine jako předtím ?
spusť winecfg a vyzkoušej jinou verzi třeba
win2000, jinak v defaultu je winxp.
« Poslední změna: 19 Ledna 2010, 10:27:11 od Daja51 »

Horanus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Problem s Wine
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2010, 11:42:07 »
Verzi Wine jsem asi neměnil možná se sama stáhla přes správce aktualizací. Měnit verzi systému nepomáhá.

manime

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re: Problem s Wine
« Odpověď #6 kdy: 22 Ledna 2010, 13:50:23 »
ono, taky se mi stalo, že něco v starším winu jelo a v novějším to byla hrůza..záleží, jak moc jsou ony aplikace podporovány a jak na tom ti lidi ve wine group pracují, záleží esi jim tam taky posílají uživatelé ty chyby, aby to mohli opravit že,.. jednou jsem jim pomáhala testovat hru, někdy ty chyby odstraní, někdy, jako v mém případě, to nešlo

Horanus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Problem s Wine
« Odpověď #7 kdy: 24 Ledna 2010, 11:02:13 »
Tak děkuji za rady snad to někdy půjde. A pokud bych chtěl oznámit chybu kam bych to měl napsat ,a muselo by to být anglicky ?

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re: Problem s Wine
« Odpověď #8 kdy: 26 Ledna 2010, 16:53:16 »
asi se nebudou chtít učit česky ;)

a musím se opravit s tím Ntfs zápis je možný s ovladačem ntfs-3g


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.