Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prosím PDFguru o rady...  (Přečteno 2826 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Prosím PDFguru o rady...
« kdy: 16 Září 2015, 10:37:24 »
Mám prosbu.

Mám dva PDF soubory a potřebuji z nich vytvořit jeden tak, aby na 1. straně výsledného souboru3 byla zmenšená 1. strana souboru1 a 1. strana souboru2 vedle sebe.

Dále potřebuji převést PDF na obrázky jednotlivých stran (soubory png, jpg). Umím to GIMPem, ale musím to ukládat po jedné straně.

Potřebuji uložit PDF tak, aby byly dvě zmenšené strany na jedné A4 naležato, případně něco jako je ve Wordu brožura, aby se dalo PDF vytisknout a udělat z něj brožuru.

Díky za tipy, jak na to, nebo kde to najít.

Nekamenujte mě, prosím, že to není přímo o Ubuntu. Díky. :-)


Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Prosím PDFguru o rady...
« Odpověď #1 kdy: 16 Září 2015, 10:56:07 »
Google nic?

Co se tyka toho tisku, tak to by mel resit spis driver tiskarny nebo primo program, ve kterem to budete tisknout.

na prevod se muze hodit utilitka `convert` z baliku imagemagick
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prosím PDFguru o rady...
« Odpověď #2 kdy: 16 Září 2015, 13:55:45 »
Mám cups-pdf, ale přes všechna nastavení neumí vytisknout dvě zmenšené A4 nastojato na jednu A4 naležato.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Prosím PDFguru o rady...
« Odpověď #3 kdy: 16 Září 2015, 14:41:10 »
A co Master PDF Editor? Ten jsi nezkoušel?
https://code-industry.net/free-pdf-editor/
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Prosím PDFguru o rady...
« Odpověď #4 kdy: 16 Září 2015, 14:55:49 »
Ještě mrkni na PDF-Shuffler

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prosím PDFguru o rady...
« Odpověď #5 kdy: 16 Září 2015, 15:15:25 »
Úplně by mi stačilo, kdybyste mi poradili, jak vytisknout na cups-pdf dokument, který je A4 naležato.

Prostě PDF otočit o 90% a uložit jako PDF.

Ať dělám co dělám, vždy je to A4 nastojato... Na nastavení nereaguje, ani v nastavení tisku z Adobe, ani na nastavení tisku z prohlížeče dokumentů, ani na otočení zobrazení a tisk, ani na nastavení formátu ve vlastnostech cups-PDF tiskárny.

Nic.

Potom taky velké PDF zmenšit. Mám po všech převodech 7 stran a má to 27MB.

Díky.

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prosím PDFguru o rady...
« Odpověď #6 kdy: 16 Září 2015, 15:41:23 »
A co Master PDF Editor? Ten jsi nezkoušel?
https://code-industry.net/free-pdf-editor/

Díky dobrej tip. Neumí setřídit stránky (1234, 1234, na 11, 22, 33, 44) a zmenšit soubor (změnit komprimaci obrázků). Ale jinak je dobrej...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re:Prosím PDFguru o rady...
« Odpověď #7 kdy: 16 Září 2015, 19:23:09 »
Evince má v nabídce tisku do souboru na kartě vzhled stránky volbu "stránek na stranu papíru". Při zvolení 2 se to automaticky otočí.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Prosím PDFguru o rady...
« Odpověď #8 kdy: 16 Září 2015, 21:45:06 »
Evince má v nabídce tisku do souboru na kartě vzhled stránky volbu "stránek na stranu papíru". Při zvolení 2 se to automaticky otočí.
To ale Compaq nehodlá hledat přeci  ;) ono to je i totiž v nastavení tiskárny > tisk na A4 na výšku nebo na šířku. A protože je línej to hledat, tak se ptá...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prosím PDFguru o rady...
« Odpověď #9 kdy: 21 Září 2015, 11:46:55 »
Evince má v nabídce tisku do souboru na kartě vzhled stránky volbu "stránek na stranu papíru". Při zvolení 2 se to automaticky otočí.
To ale Compaq nehodlá hledat přeci  ;) ono to je i totiž v nastavení tiskárny > tisk na A4 na výšku nebo na šířku. A protože je línej to hledat, tak se ptá...

Kdybyste četli, tak byste se dočetli, že všechny tyhle volby znám a zkoušel jsem je... Udělal jsem si tabulku 16 kombinací nastavení. V nastavení úlohy, tiskárny i tisku z aplikace. Ani jedno nevytiskne správně. Možná za to může tiskárna a dělá si tam nějaký AUTO sama:

Magicolor 2550
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Prosím PDFguru o rady...
« Odpověď #10 kdy: 21 Září 2015, 14:15:16 »
Asi to bude v nastavení tý tiskárny, a když koukám na návod http://printer.konicaminolta.net/drivers/manuals/2550/user_cz.pdf na stránce 33 je Karta Papír a dle toho by to mělo jít. Záleží ovšem na proprietálním ovladači pro tuto tiskárnu, jestli je k dispozici pro Linux a umožňuje toto nastavení. Pokud se tiskárna nainstalovala v Linuxu s nějakým svobodným ovladačem automaticky, tak umožní jen to, co ten ovladač zvládá.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prosím PDFguru o rady...
« Odpověď #11 kdy: 21 Září 2015, 14:23:56 »
Ovladač pro Linux jsem je na CD od tiskárny. Volby znám nazpaměť. Viz obr.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Prosím PDFguru o rady...
« Odpověď #12 kdy: 21 Září 2015, 14:43:04 »
Tak nedávat Automatická rotace, ale zadávat to ručně, ne?
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prosím PDFguru o rady...
« Odpověď #13 kdy: 22 Září 2015, 09:11:28 »
Tak nedávat Automatická rotace, ale zadávat to ručně, ne?

To jsem zkoušel. Byly to myslím 4 z těch 16 variant.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.