Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prostory pro pořádání akcí  (Přečteno 42474 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Prostory pro pořádání akcí
« kdy: 12 Září 2009, 13:12:05 »
Naše komunita má za sebou už nějakých pár akcí a většina z nich se odehrávala porůznu po restauracích - občas bychom ale taky chtěli uspořádat akci, na kterou by hospoda nestačila - pravou "geekovskou" party s počítači s Ubuntu, technickou přednášku nebo třeba nějaký ten Jam. Není potřeba moc - stačila by nějaká místnost, kam se dá pohodlně nacpat pět až deset lidí (čím více, tím lépe) s počítači (tzn. s elektřinou a přípojkou na net). Jelikož tu máme sdružení, které má k dispozici nějaké ty finance, jsme schopni za nějaké vhodné prostory zaplatit nějakou přiměřenou cenu (za přiměřenou cenu ovšem nepovažuji 700Kč/hodinu, což je zjevně běžná taxa za pronájem učeben a podobných věcí v Praze).

Protože mé vlastní hledání zcela selhalo, rád bych se obrátil na vás, jestli o něčem nevíte, nemáte nějaké nápady nebo tak -- nehledám nic na žádný konkrétní termín, protože žádnou podobnou akci zatím neplánuji, ale chci mít přehled o možnostech až se pro něco podobného rozhodneme.
« Poslední změna: 12 Září 2009, 13:42:21 od Vojtěch Trefný »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2009, 13:39:22 »
Only Prag republic?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #2 kdy: 12 Září 2009, 13:46:42 »
Only Prag republic?

Slovo Praha je tam jen jednou a to ve stížnosti na příšerné ceny za "oficiální" pronájmy, takže prosím z pragocentrismu neobviňovat :)

Stále ale platí, že já jsem Pražák a tedy je pro mě mnohem jednodušší organizovat nějaké akce v Praze než v jiných městech (nechcete-li Prahu -- snažte se ve svém regionu :)).

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #3 kdy: 14 Září 2009, 19:45:05 »
Nemusí to být hned supermoderní počítačová učebna -- stačí, když se najde nějaký odvážlivec, který si pustí bandu linuxáků do bytu -- do menšího obýváku se na sedačku, křesla a zem pár linuxáků taky nějak naskládá :)

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #4 kdy: 14 Září 2009, 20:37:09 »
...stačí, když se najde nějaký odvážlivec, který si pustí bandu linuxáků do bytu...
Nééééé ;D Jinak,přibližně kolik?
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #5 kdy: 14 Září 2009, 21:05:31 »
Kolik nevím, ale docela pěknou představu si můžeš udělat z tématu o Jamu, kde diskutuje přesně nula lidí :) Jinak můj odhad je, že minimálně při nějakých prvních akcích se nenajde víc jak deset lidí, spíš tak okolo pěti.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #6 kdy: 14 Září 2009, 22:35:18 »
Tak já bych se toho s radostí zůčastnil, ale jsem naprostá lama, která stále raději pracuje s grafickou nástavbou než s terminálem, i přestože ví, že je to mnohem rychlejší a lepší. /Nějaká snaha v podobě knih u Linuxu tu je, ale .../ Takže bych se zůčastnil spíše nějakého překladatelského Jamu nebo bych jen přihlížel a učil se /nikdy jsem vlastně nepochopil, cože to to MOTU je a jakže to funguje/.

A k těm prostorám, napadla mě třeba nějaká knihovna v Praze. /Jsem taky pražák./ Na většině už mají místo starý Fedory Ubuntu 8.10, jen je osekaný. Na Smíchově /jsem i smíchovák/ mají i malou místnost, kde pořádají pro čtenáře kurzy. Tam jsem nikdy nebyl /jediný kurz o který jsem měl zájem byl Pražská e-knihovna, ale to mi knihovnice vymluvila a dala odkaz :-)/, takže nevím, co tam je za OS. Přec Fedorou /před 5 lety, jsem pamětník knihovny/ měli na všech PC MS Windows 2000, tak nevím, jestli to v učebně kvůli lidem nenechali. Takže pokud by byl zájem, jsem schopen se zeptat, kolik by to tak stálo. Knihovníky tam znám, nemusel by to být zas takový problém.
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #7 kdy: 15 Září 2009, 13:11:47 »
Takže pokud by byl zájem, jsem schopen se zeptat, kolik by to tak stálo. Knihovníky tam znám, nemusel by to být zas takový problém.

Zeptej se, za to nic nedáme.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #8 kdy: 02 Října 2009, 21:05:31 »
Nemusí to být hned supermoderní počítačová učebna -- stačí, když se najde nějaký odvážlivec, který si pustí bandu linuxáků do bytu -- do menšího obýváku se na sedačku, křesla a zem pár linuxáků taky nějak naskládá :)

Když bude nejhůř, tak se můžeme domluvit, ta moje to přežije, nebo ji vyexpeduji za maminkou  ;D ... no bydlím teďka teda se čtyřma babama... 8)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Miloslav Škrha

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
  • Hus na pravdu brus!
    • Sedačky rychle
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #9 kdy: 19 Října 2009, 13:32:39 »
No kdyby se Vám chtělo do Pardubic, na Waldorfské základce jsem nainstaloval do učebny na 10 PC Ubuntu (resp. LinuxMint) a můžu se pokusit něco domluvit s panem ředitelem Chvojkou.
Asi by nebyl problém tam dát Ubuntu, pokud by se přenesly profily. Resp. využít nové vydání 9.10 a zároveň upgradovat. Počítače jsou Atomy, 2GB Ram, 22" LCD. Místnost cca 8x5m.
 ;D

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #10 kdy: 21 Listopadu 2009, 17:51:57 »
Takže pokud by byl zájem, jsem schopen se zeptat, kolik by to tak stálo. Knihovníky tam znám, nemusel by to být zas takový problém.

Zeptej se, za to nic nedáme.

Pokud jde o knihovnu Smíchov, tak není problém se domluvit, v knihovně je snad i projektor. Nahoře, na galerii se dost často konají různé akce, myslím že jde o nějaké autorské čtení sci-fi, takže by bylo možné si jedno odpoledne zamluvit. Je tam wifi připojení pro veřejnost a několik zásuvek...

Má otázka je, o co máme zájem? O nějakou přednášku pro veřejnost? Nebo třeba jen o nějaký "linuxácký pokec"? Já bych se totiž v knihovně poptal rád, jen nevím, na co...:-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

bisik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #11 kdy: 21 Listopadu 2009, 18:55:25 »
Ahoj,
pokud by se Vám chtělo mimo /dost mimo-150km/Prahu, nabízím prosotr na zámečku Skály-Bischofstein /www.bisik.cz/v Teplicko-Adršpašských skalách. Prostor je, projektor taky, wifi taky - pokud by byl zájem tak se klidně ozvěte na info@bisik.cz. Pavel

Rudolf Dvořák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #12 kdy: 22 Listopadu 2009, 20:58:57 »
Ahoj,
pokud by se Vám chtělo mimo /dost mimo-150km/Prahu, nabízím prosotr na zámečku Skály-Bischofstein /www.bisik.cz/v Teplicko-Adršpašských skalách. Prostor je, projektor taky, wifi taky - pokud by byl zájem tak se klidně ozvěte na info@bisik.cz. Pavel

ja si myslim ze toto je nadherne misto...
"Čeština je freeware ne open-source, takže ji můžete šířit i používat, ale ne modifikovat!"

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #13 kdy: 22 Listopadu 2009, 21:02:36 »
Pro bandu geeku kteri to neoceni az moc :P
(Cest vyjimkam :))
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Rudolf Dvořák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #14 kdy: 22 Listopadu 2009, 21:03:40 »
Pro bandu geeku kteri to neoceni az moc :P
(Cest vyjimkam :))

ja myslim ze tohle je uplne idealni, ale kdyz to budete delat tak bych pro vikend ale to asi vsichni

//edit: zatim jsou 2 navrhy + jeden takovy napul... jenom se jeste zeptam? kdo to bude poradat? a jestli uz se neco planuje?
« Poslední změna: 22 Listopadu 2009, 21:08:21 od snopec »
"Čeština je freeware ne open-source, takže ji můžete šířit i používat, ale ne modifikovat!"

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #15 kdy: 29 Listopadu 2009, 15:42:37 »
Má otázka je, o co máme zájem? O nějakou přednášku pro veřejnost? Nebo třeba jen o nějaký "linuxácký pokec"? Já bych se totiž v knihovně poptal rád, jen nevím, na co...:-)

Jak jsem psal na začátku -- neptám se kvůli nějaké konkrétní akci, ale především tak obecně... Na "linuxácký pokec" to není -- na to stačí hospoda :) Mělo by to být spíš pro "formálnější" věci -- Jam, "technické" přednášky, workshopy atp. -- to jsou prostě věci, které v hospodě neuděláme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #16 kdy: 02 Prosince 2009, 22:18:47 »
Pro bandu geeku kteri to neoceni az moc :P
(Cest vyjimkam :))

Kdyby se to protáhlo, je tam aspoň hodně placu kam to hodit. ;D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Miroslav Marcišin

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
  • když to nejde, použij silnější nukleární hlavici
    • osobní blog
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #17 kdy: 17 Prosince 2009, 14:03:28 »
možná bych věděl o jednom místě v praze, na jiřího z poděbrad, je to sice podnik, ale mám tam známé (včetně majitele) už sem tam pár přednášek pořádal, prostory tam na to jsou, tak pro cca 15 lidí, bohužel tam není projektor, takže kdyby se někdo obětoval a dotáhl ho :-)

jinak je tam wifi, zásuvek dosti :-)

Další problém je, že by si každý musel přinést svůj ntb, což nepředpokládám jako problém, i to sem tam již jednou organizoval :-)
http://h00ked.cz
PC: Ubuntu 10.10 32bit | Linux 2.6.39.4-candela
AMD Athlon 64 X2 @2785,765MHz | 2x 2GB DDR2 800MHz PC6400 CL5, ZEPPELIN | 120GB sys HDD, 250GB mirror HDD, 2TB Seagate external data storage NTB: HP probook 4525s, Ubuntu 10.10 x64

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #18 kdy: 17 Prosince 2009, 19:10:46 »
možná bych věděl o jednom místě v praze, na jiřího z poděbrad, je to sice podnik, ale mám tam známé (včetně majitele) už sem tam pár přednášek pořádal, prostory tam na to jsou, tak pro cca 15 lidí, bohužel tam není projektor, takže kdyby se někdo obětoval a dotáhl ho :-)

jinak je tam wifi, zásuvek dosti :-)

Další problém je, že by si každý musel přinést svůj ntb, což nepředpokládám jako problém, i to sem tam již jednou organizoval :-)

To zní moc pěkně. Projektor ani počítače nejsou problém (projektor se dá půjčit a notebooky se taky seženou -- hodně lidí je má a někdo má i nějaký ten starší kousek navíc na půjčení :)).

Miroslav Marcišin

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
  • když to nejde, použij silnější nukleární hlavici
    • osobní blog
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #19 kdy: 17 Prosince 2009, 19:25:57 »
To zní moc pěkně. Projektor ani počítače nejsou problém (projektor se dá půjčit a notebooky se taky seženou -- hodně lidí je má a někdo má i nějaký ten starší kousek navíc na půjčení :)).

Já bych taky mohl jeden ntb navíc zařídit, ale byl by to dualboot ubuntu/win XP :D
http://h00ked.cz
PC: Ubuntu 10.10 32bit | Linux 2.6.39.4-candela
AMD Athlon 64 X2 @2785,765MHz | 2x 2GB DDR2 800MHz PC6400 CL5, ZEPPELIN | 120GB sys HDD, 250GB mirror HDD, 2TB Seagate external data storage NTB: HP probook 4525s, Ubuntu 10.10 x64

Rudolf Dvořák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #20 kdy: 23 Prosince 2009, 23:03:23 »
projektor neni problem, zaridim
"Čeština je freeware ne open-source, takže ji můžete šířit i používat, ale ne modifikovat!"

Miroslav Marcišin

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
  • když to nejde, použij silnější nukleární hlavici
    • osobní blog
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #21 kdy: 23 Prosince 2009, 23:32:25 »
takže už se jenom domluvit kdy, nějaký program a je to :-)
http://h00ked.cz
PC: Ubuntu 10.10 32bit | Linux 2.6.39.4-candela
AMD Athlon 64 X2 @2785,765MHz | 2x 2GB DDR2 800MHz PC6400 CL5, ZEPPELIN | 120GB sys HDD, 250GB mirror HDD, 2TB Seagate external data storage NTB: HP probook 4525s, Ubuntu 10.10 x64

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #22 kdy: 24 Prosince 2009, 10:54:33 »
takže už se jenom domluvit kdy, nějaký program a je to :-)

Což bývá nejhorší.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Miroslav Marcišin

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
  • když to nejde, použij silnější nukleární hlavici
    • osobní blog
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #23 kdy: 24 Prosince 2009, 12:41:32 »
No já už si pomalu začínám připravovat prezentaci na téma Sítě, tak snad se mi to nějak povede :-) Vždycky sem prezentoval jen pro lidi, kteří ubuntu/linux skoro neznali a bylo to spíš takové.. lehké seznámení s linuxem :D
http://h00ked.cz
PC: Ubuntu 10.10 32bit | Linux 2.6.39.4-candela
AMD Athlon 64 X2 @2785,765MHz | 2x 2GB DDR2 800MHz PC6400 CL5, ZEPPELIN | 120GB sys HDD, 250GB mirror HDD, 2TB Seagate external data storage NTB: HP probook 4525s, Ubuntu 10.10 x64

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Prostory pro pořádání akcí
« Odpověď #24 kdy: 09 Května 2011, 09:29:23 »
Při vhodné konstalaci hvězd (když moja bude s malým pryč, takže to chce ten správný termín :) ) by to šlo i u nás ..Já myslím, že nějakých 5-10 by se nás tam nějak poskládalo, nabídnout můžu i cca 4 PC s Ubuntu desktop + jeden starší třeba na server.. Jen se teda jedná o Zlín, ale už nám tady vede dálnice :-D ...a přespání samozřejmě by šlo při té vhodné konstalaci opět u nás..
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.