Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Soubory napadené virem - jak na ně?  (Přečteno 12446 krát)

Bari

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Soubory napadené virem - jak na ně?
« Odpověď #50 kdy: 05 Prosince 2009, 00:13:20 »
Používám FTP zabezpečené pomocí SSL, které pro připojení vyžaduji. Nepoužívám standardní port 21, ale používám mnou nadefinovaný port 1989. Na jiném portu nebo s jiným zabezpečením se nelze na FTP připojit. FTP zabezpečené pomocí SSL používám i při komunikaci s placenými webhostingy. Nemyslím si, že by to bylo nějak špatné.

Nejspíš jsem ale odhalil původ problému - bylo to špatným zabezpečením samby. I když mě se nedaří spojit se sambou z internetu, asi je to pouze mou neschopností, ale ve skutečnosti to nejspíš nějak půjde. Chyba byla v tom, že jsem nevyžadoval (neověřoval) připojení na sambu unixovými účty. Tím jsem snad problém vyřešil. Sice to v tuto chvíli po mě vždy vyžaduje zadání hesla pro přístup na síťový disk z WIN Vista, ale to je problém Vist, ne problém linuxu nebo serveru jako takového. Na W7 je to v pořádku a přihlášení zůstane uloženo.

Kdyby se mi na serveru znova objevil vir (což pevně věřím, že už se nestane, samba by měla být zabezpečena, FTP také), tak bych nainstaloval nový antivir od ESETu i s rezidentní ochranou pro Linux.

Armus69

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
    • http://www.netlancers.cz
Re: Soubory napadené virem - jak na ně?
« Odpověď #51 kdy: 05 Prosince 2009, 08:51:04 »
Za nepřesnost v trerminologii FTP, SFTP, FTPs, a FTPES  se omlouvám.
jabber:  Armus69@jabber.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.