Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Postfix - Unroutable email address [vyřešeno]  (Přečteno 12300 krát)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Postfix - Unroutable email address [ vyřešeno]
« Odpověď #25 kdy: 17 Února 2012, 16:37:46 »
Ještě je mi trošku záhadné, proč je to googlu jedno ..na gmail i centrum ty maily normálně chodily..Jestli teda nekontrolují tyto MX,A/AAAA a PTR záznamy, tak je mi to asi jasné

Každý proti spamu bojuje jinak a někdo nemusí mít tak přísnou politiku.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re:Postfix - Unroutable email address [vyřešeno]
« Odpověď #26 kdy: 17 Února 2012, 19:37:22 »
Pokud by to nevadilo, rád bych se vráti k tomu SPF. Rychle jsem to zkouknul a pokud tomu dobře rozumím tak v DNS záznamu vytvořím "pravidlo" které říká, který SMTP server je pověřený k odesílání zpráv pro doménu a pak spamassasin(třeba) zkontroluje odesílate s pravidlem a vyhodnotí jestli jde o podvrh nebo ne,... Jak mám řešit případy kdy lokální poskytovatel blokuje port pro SMTP a nutí uživatele používat jejich server? Přeci nebudu povolovat server kterému ani za mák nevěřím. Za předpokladu, že takovýchto lokálních ISP existuje víc je navíc neefektivní nastavovat pro všechny extra pravidla.
jabber: etnyx@jabbim.cz

jmp

  • Host
Re:Postfix - Unroutable email address [vyřešeno]
« Odpověď #27 kdy: 17 Února 2012, 19:50:33 »
pokud budete mit regulerni mailserver, tak nemaji objektivni duvod blokovat Vam port 25 (resp. pokud to ISP bezne blokuje, tak po dohode /upozorneni by to mel odblokovat)

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re:Postfix - Unroutable email address [vyřešeno]
« Odpověď #28 kdy: 17 Února 2012, 20:28:11 »
Už jsem na to poukazoval a žádal o změnu, bodužel mi bylo zdělěno, že v dohledné době k žádné zmněně nedojde.
jabber: etnyx@jabbim.cz

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Postfix - Unroutable email address [vyřešeno]
« Odpověď #29 kdy: 17 Února 2012, 20:32:28 »
Další možností je poskytovat vlastní SMTP server na zabezpečeném portu 465 (který povětšinou blokován není), nebo použít nestandardní port (pro některé klienty např. poskytujeme běžné SMTP s autentifikací na portu 2525), případně tuto komunikaci zabalit do VPN.

Toto samosebou řeší směr od klientského PC k SMTP serveru, pokud se má jednat o plnohodnotný SMTP, pak je otevřená 25 základ.
« Poslední změna: 17 Února 2012, 20:34:16 od Petr Merlin Vaněček »
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.