Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Problem s instalaciou
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 17:36:47 »
Z této stránky https://www.balena.io/etcher/ stáhneš Etcher pro linux (buď 64 nebo 32bit podle toho co máš za linux).
Je to archiv .zip
Ten archiv rozbalíš a uvnitř najdeš soubor "balena-etcher-electron-1.4.8-x86_64.AppImage"
Ten spustíš, to je vše (možná mu bude třeba nastavit spustitelnost)....
Nevím, proč zápasíš s takovou základní věcí...
2
« Poslední příspěvek od bob.saint-clare kdy Dnes v 17:20:48 »
juwa2

Ty etchery jsem stáhnul 2
Jeden je exe, čili asi pro Win?
Druhý je archiv zip s názvem linux, ale když ho rozbalím nic se nedeje. Co dělám špatně?
3
Podpora pro Ubuntu Server / Apache chyba
« Poslední příspěvek od Jameees kdy Dnes v 17:01:18 »
Dobrý den,
Nainstaloval jsem si na svoje VPS s linuxem php a apache2, vše funguje, ale když pustím apache, tak na port 80 už něco listenuje. A když dám do složky /var/www/html nějaký html tak na x.x.x.x:80 se to html zobrazí, ale php ne. To funguje pouze, když pustím apache, který jsem si nastavil na port 90 a to je pak na x.x.x.x:90. Jak docílím toho, abych měl html a apache s php na portu 80? Když to nastavím s apache, tak mi to hodí chybu apache 98, kde to teda nejde na 80, protože to už je listenutý.

Děkuji.
4
Internet a sítě / Nastavení apache
« Poslední příspěvek od Jameees kdy Dnes v 16:56:41 »
Dobrý den,
Nainstaloval jsem si na svoje VPS s linuxem php a apache2, vše funguje, ale když pustím apache, tak na port 80 už něco listenuje. A když dám do složky /var/www/html nějaký html tak na x.x.x.x:80 se to html zobrazí, ale php ne. To funguje pouze, když pustím apache, který jsem si nastavil na port 90 a to je pak na x.x.x.x:90. Jak docílím toho, abych měl html a apache s php na portu 80? Když to nastavím s apache, tak mi to hodí chybu apache 98, kde to teda nejde na 80, protože to už je listenutý.

Děkuji.
5
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 16:55:13 »
Tibor: Tuhle variantu bych zatím vyloučil. Celé moje přes rok trvající trápení slinuxem zapříčiňoval HDD. Když jsem PC zaměstnal, vypnul se. Po instalaci PSensor jsem zjistil, že se hřeje i na 120°C. Měnil jsem procesor, chladič, distra, protože se zde objevil i názor, že některé distra nejsou pro některé procesory. Pak jsem úplnou náhodou vyměnil disk za větší a problém se vypařil. Chvalabohu. Teď Mám Mate 18 a jede to. Má to mouchy, ale jede to. Ku příkladu v té tlapičce vlevo nahoru nemám všechny programy, které mám nainstalované, po probuzení z režimu spánku to mrzne a nechce to instalovat přes příkazy. Ale jede to. To jsem psal o stolním X264.
Na Asus EEE byl problém najít distro, které by zacentrovalo plochu na lcd, nikoli mimo. S připojeným externím monitorem na něm šlo všechno, přes LCD pouze Ubuntu 12, Lubuntu 14 a Xubuntu 16. Pak jsem zkusil Zorin 11 a ten jde nejlepe, avšak ve firefoxu mám řádek pro www bílým písmem na bílém pozadí, aškoli v nastavení mám černé na bílém. Příkazem to chromium nenainstaluje a jinak to neumím. Proto chci změnit distro. Avšak ani Zorin, ani Mate nedokáže vytvořit použitelnou boot flešku, juwa doporučuje Win, ten ale nemám.

Už jsi zkoušel ten Etcher? Tím by to mělo jít...
6
« Poslední příspěvek od bob.saint-clare kdy Dnes v 16:12:13 »
Tibor: Tuhle variantu bych zatím vyloučil. Celé moje přes rok trvající trápení slinuxem zapříčiňoval HDD. Když jsem PC zaměstnal, vypnul se. Po instalaci PSensor jsem zjistil, že se hřeje i na 120°C. Měnil jsem procesor, chladič, distra, protože se zde objevil i názor, že některé distra nejsou pro některé procesory. Pak jsem úplnou náhodou vyměnil disk za větší a problém se vypařil. Chvalabohu. Teď Mám Mate 18 a jede to. Má to mouchy, ale jede to. Ku příkladu v té tlapičce vlevo nahoru nemám všechny programy, které mám nainstalované, po probuzení z režimu spánku to mrzne a nechce to instalovat přes příkazy. Ale jede to. To jsem psal o stolním X264.
Na Asus EEE byl problém najít distro, které by zacentrovalo plochu na lcd, nikoli mimo. S připojeným externím monitorem na něm šlo všechno, přes LCD pouze Ubuntu 12, Lubuntu 14 a Xubuntu 16. Pak jsem zkusil Zorin 11 a ten jde nejlepe, avšak ve firefoxu mám řádek pro www bílým písmem na bílém pozadí, aškoli v nastavení mám černé na bílém. Příkazem to chromium nenainstaluje a jinak to neumím. Proto chci změnit distro. Avšak ani Zorin, ani Mate nedokáže vytvořit použitelnou boot flešku, juwa doporučuje Win, ten ale nemám.
7
« Poslední příspěvek od vxmery kdy Dnes v 16:08:58 »
Ahoj,
Citace
Nezrušila sa nedávno podpora pre staršie stroje?
Mám HP Compaq nc 6320 z roku 2005, chodil na ňom MX17, teraz mám nainštalované Xubuntu 18.04 32b a všetko chodí ako má. Vycvičiť však vedia nové stroje s Uefi, tam väčšinou čerstvý inštalatér rovno z Win nemá šancu.
8
Obecná podpora / Re:Lubuntu 18.04 tlačítko vypínání
« Poslední příspěvek od Gmisiycs kdy Dnes v 13:01:28 »
Tak tímhle bych se zrovna neřídil. Ano, tímto se vám podaří vypnout každý ntb....Jedná se o tzv. "vynucené vypnutí" - "force shutdown" - ale rozhodně se tím korektně nevypne OS.

Mám-li nastaveno "Stisknutí = Uspat/Hibernovat", vždy to u mne vynutí Uspání/Hibernaci.
Já mám ovšem na většině NTB nastaveno VYPNOUT, právě kvůli VYNUCENÍ vypnutí, a je to z důvodu bezpečnosti obsahu NTB.

Případně mne opravte. Je možné, že se různé distribubuce chovají různě. Teď jsem to testl na Ubuntu 16 s gnome-panel, Ubuntu 18 Budgie + Ubuntu 18 Budgie s přepnutím na Plasma (tedy tentýž NTB), Debian s Plasma. Ostatní distribuce a prostředí kvůli tomu nebudu instalovat. U mne to prostě funguje. Možná i proto, že nemám nikde SWAP jednotku, všude používám program swapspace. To ale nevím.
Anebo jsem největší blázen a proto mám největší štěstí ;-)
9
« Poslední příspěvek od TIBOR kdy Dnes v 09:09:07 »
Nezrusila sa nedavno podpora pre starsie stroje? Neviem presne co ale tusim ze nove ubuntu a jeho odvodeniny potrebuju pre chod SSE2 alebo SSE1. Nepamata si to niekto? Nieje ten atom v tom EEE tak osekany ze sa pre system javy ako stary nepodporovany procesor, aj ked v tom pripade by som cakal jasnu hlasku o tomto fakte.
10
« Poslední příspěvek od bob.saint-clare kdy Včera v 23:40:19 »
Ten, kdo někdy zkoušel tvořit bootflešky (zvláště na dualboot win10/linux) a pro mašinu která má UEFI, ví, že to není zdaleka tak triviální jak se to může někomu (kdo to v životě nedělal) jevit.
A takoví jedinci mají právě tendenci plácat a plácat..... :-\
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tuhle smutnou skutečnost bohužel dokresluje (dodnes - 12/2018) neexistence kloudného návodu na instalaci (Ubuntu/uefi/secureboot/gpt) a to nejen na českých, ale ani na anglických fórech!
Pak se ani nelze divit novým zájemcům o linux (kteří vzhledem k situaci s W10 valem přibývají), že jsou z toho (právem) roztrpčeni - když všude čtou (pravda, v článcích cca 10 let starých), jak je ten linux uživatelsky přívětivý, že stačí nabootovat instalačku a zvolit "nainstalovat vedle windows". Ale pokud to takto udělají, čeká je zpravidla poměrně drsné "probuzení".
Mají li náhodou na blízku kámoše který linuxu rozumí, tak jim s tím pomůže - ale jinak budou na linux do konce života pouze nadávat. Jako na podvod. Bohužel je to tak....

Tohle není můj případ. Já mám na obou strojích pouze Linux. Akorát na tom Eee mi nejde vyměnit neaktuální ač dobře pracující Zorin za Xubuntu.
Stran: [1] 2 3 ... 10