Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
World of Warcraft

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecná podpora / Re:clamav - scanned files:0
« Poslední příspěvek od Petr Merlin Vaněček kdy Dnes v 17:42:15 »
Nemá chudák z čeho brát - má prázdné virové definice (databáze).
zkus a mrkni do /var/log/clamav/freshclam.log
Kód: [Vybrat]
sudo freshclam

2
Obecná podpora / clamav - scanned files:0
« Poslední příspěvek od dredata_zizalka kdy Dnes v 16:17:53 »
Pro klid duše jsem si chtěla zkusit oskenovat pc na viry (vím, že by tedy neměli na linuxu jít a tak... ale i tak jsem to chtěla zkusit, kvůli podivným emailům co mi chodí)

Jenže sken mi nefunguje, respektive - skenováno 0
Copak dělám špatně?

LibClamAV Error: cli_loaddbdir(): No supported database files found in /var/lib/clamav
ERROR: Can't open file or directory

----------- SCAN SUMMARY -----------
Known viruses: 0
Engine version: 0.100.1
Scanned directories: 0
Scanned files: 0
Infected files: 0
Data scanned: 0.00 MB
Data read: 0.00 MB (ratio 0.00:1)
Time: 0.004 sec (0 m 0 s)
zizalka@zizalka-pc:~$
3
Internet a sítě / Re:Nefunguje mi internet
« Poslední příspěvek od Jan06 kdy Dnes v 13:10:06 »
nabootoval jsem z flešky, ale pořád internet nefunguje.
Zajimavé je, že jsem testoval na jiném místě a připojení přes wifi funguje.
4
Podpora pro pracovní prostředí / Blokování klávesy Caps Lock s 16.04
« Poslední příspěvek od regine kdy Dnes v 11:29:05 »
JEN POPIS MÉHO STAVU. Mám Ubuntu 16.04 LTS na třech kompech. Na dvou CapsLock lze nastavit jakkoliv. U jednoho mi příkaz:
setxkbmap -option ctrl:nocapsjen nahodile vypínal CapsLock. Asi jeden z deseti startů mi vypnul CapsLock.  U něj mám namapováno:
xmodmap -e "keycode 66 = Shift_L NoSymbol Shift_L"
exit 0
které je zcela bezproblémové. A při řešení problému, jsem kdysi na netu zjistil, že nejsem sám. Mám tím klid na duši.  ;)
5
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:XMPP nebo Telegram
« Poslední příspěvek od HonzaD kdy Dnes v 10:56:35 »
Telegram nema svobodny server.
To radeji z xmpp prejit na ring nebo tox? :)
6
Podpora pro pracovní prostředí / Re:Výpadek grafického systému Lubuntu
« Poslední příspěvek od Janslav kdy Dnes v 09:05:05 »
OK, to je ono.
7
Obecná podpora / Re:Nespouštění progamů_NetBeans_Squeak
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 01:22:38 »
No a já dodám, že v *buntu lze mít zároveň víc verzí i původů Javy, přičemž se pak mezi nimi dá přepínat příkazem
sudo update-alternatives --config java
Jako už tradičně není třeba si to pamatovat a psát ručně do konzole, ale stačí si někam (třeba na plochu) umístit spouštěč s tímto obsahem.

Hodí se to pak při problémech s různými Java aplikacemi...

Ano, verzí lze mít víc současně (i když je to celkem zbytečné a navíc to zabírá místo). Dále není třeba mít JDK, pro běh aplikací stačí JRE. Ale v tom případě je nutno každé aplikaci (při spuštění) "říct" kterou verzi má použít nebo pořád dokola přepínat výchozí. Lepší je dát tam JRE8 a je pokoj....
8
Obecná podpora / Re:Nespouštění progamů_NetBeans_Squeak
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy Včera v 22:19:30 »
No a já dodám, že v *buntu lze mít zároveň víc verzí i původů Javy, přičemž se pak mezi nimi dá přepínat příkazem
sudo update-alternatives --config java
Jako už tradičně není třeba si to pamatovat a psát ručně do konzole, ale stačí si někam (třeba na plochu) umístit spouštěč s tímto obsahem.

Hodí se to pak při problémech s různými Java aplikacemi...
9
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Včera v 19:43:01 »
Dík za pomoc.
Ale já jsem to měl zálohováno Timeshiftem. Bohužel když jsem pomocí tohoto z terminalu udělal Restore, tak to nepomohlo a grafika po rebootu opět nenaskočila (opravdu nevím proč).

Ale já to vím - v nastavení Timeshiftu si musíš totiž nastavit co se má zálohovat/obnovovat.
Ve výchozím stavu je ze zálohy vyloučena celá domovská složka (/home).
A právě nastavení na uživatelské úrovni (kam patří i autospouštění určitých věcí) do ní spadá. Bývá to ve složce
~/.config/autostart
Takže v případě obnovy se to tím pádem pochopitelně neobnovilo.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Doporučuji ti proto nastavit Timeshift tak, aby záloha zahrnovala skryté soubory/složky (to jsou ty s tečkou na začátku názvu) ze složky /home. A z nich dále vyluč (ve Filtrech) pouze ty objemné (profily prohlížečů atd.) kvůli úspoře místa.
Obnovu prováděj z live systému do kterého nejprve nainstaluješ Timeshift. Pak už se nikdy nestane, že se neobnoví tvoje nastavení.
10
« Poslední příspěvek od Janslav kdy Včera v 18:55:06 »
Dík za pomoc.
Ale já jsem to měl zálohováno Timeshiftem. Bohužel když jsem pomocí tohoto z terminalu udělal Restore, tak to nepomohlo a grafika po rebootu opět nenaskočila (opravdu nevím proč).
Naštěstí se mi pak z terminalu podařilo spustit samostatně panel, v něm se mi podařilo najít "Nastavení pro Lxsession" a v nich nahodit Automatické spuštění "on". Takže po rebootu ta grafika opět funguje normálně.

Stejně by mne ale zajímalo, který z těch mála zatržených programů v Automatickém spouštění tohle způsobil ?  Možná snad Lxinput ?

Grafický sever se mi hlásí "lightdm", naopak lxdm systém nezná.
Stran: [1] 2 3 ... 10