Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: (NE) legálny Linux?  (Přečteno 31367 krát)

qUAKER

  • Host
(NE) legálny linux?
« Odpověď #50 kdy: 13 Července 2007, 11:55:42 »
jj :) moji rodice ho ale porad pomlouvaji..ze pry se to musi tyden nastavovat..a windows je do 3 hodin nainstalovany.. :) ja to sice nastavoval dlouho(mel sem to dualboot s windows) ale po nastaveni to jde skvele :) a mohl jsem klidne odinstalowat wokna..hry na tom rozjedu(mam koupenou cedegu) a programy mam alternativy..

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
(NE) legálny linux?
« Odpověď #51 kdy: 13 Července 2007, 12:02:47 »
Citace: Petr Tomeš
Podíl alternativních prohlížečů a systémů byl na W3C po několik let výrazně vyšší a jejich nástup (tzn. dosažení určitého podílu) byl mnohem rychlejší a ranější než u všech ostatních globálních a regionálních statistik.
A tudiz castecne odrazeji budouci vyvoj takovych cisel v globalnim meritku.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
(NE) legálny linux?
« Odpověď #52 kdy: 13 Července 2007, 12:04:48 »
qUAKER -> Jak se rika stareho psa novejm kouskum nenaucis.. jen prirovnani skeptickejm rodicum ale ne vzdy tomu tak je.. Jo Ja jsem si tedka taky s novou istalaci mazlil docela dlouho asi tak 5 hodin jenze mi to chodi tak jak chci, jen to co chci, a kdy chci. a hlavne mi to kazdej den 3 nespadne.. :-] Je to votom si to viladit na zacatku mozna to trva dele nez wokna ale zase mas na delsi chvili pokoj a neotravujou te dalsi blbosti a kdyz neco schanis tak to mas za 5 minut ne za dva dny...

a jak ti chodi ta codega?
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

qUAKER

  • Host
(NE) legálny linux?
« Odpověď #53 kdy: 13 Července 2007, 12:10:20 »
cedega mi chodi svele.doporucuju :) i kdyz to nema zadny winecfg,knihovny (native,builtin,so) se musi nastavovat v konfiguraku.rozjel jsem na tom daleko vic veci nez na wine(kvuli te podpore D3D,wine ma jen castecnou) ale na vetsinu veci stejne pouzivam wine,protoze se nemusi spoustet okno ve kterem vybiras,ale proste poklikas na exe a mas to :)

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
(NE) legálny linux?
« Odpověď #54 kdy: 13 Července 2007, 12:12:32 »
Pozivas Photoshop nebo jenom Gimp? jestli nahodou nejede pod cedega ps..?
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
(NE) legálny linux?
« Odpověď #55 kdy: 13 Července 2007, 12:15:14 »
2qUAKER: dobra, kdyz maji windows (vista je dobry kandidat) do 3 hodin nainstalovany a nastaveny (tak dlouho trva vybrat tapetu na pozadi?), tak at tam daji nejakeho lepsiho spravce oken a plochy, at kompletne odinstalujou Internet Explorer a pak se pokusi zaktualizovat system, at nastavi veskere ovladaci prvky a vzhled oken ve stylu Mac OS X a at nainstalujou veskere ovladace, vcetne tech, ktere jaksi vyrobce pozapomnel vyrobit. To bych byl sam zvedavy, jak dlouho to bude trvat.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

qUAKER

  • Host
(NE) legálny linux?
« Odpověď #56 kdy: 13 Července 2007, 12:18:28 »
to donny: souhlasim :)) s linuxem si muzu delat co chci,s windows ne :)

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
(NE) legálny linux?
« Odpověď #57 kdy: 13 Července 2007, 12:20:46 »
donny -> to chces nemozne veci...
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

qUAKER

  • Host
(NE) legálny linux?
« Odpověď #58 kdy: 13 Července 2007, 12:33:56 »
to jo,uz ta preinstalace spravce oken je nemozna,a na linuxu je to uplne jednoduche :)

Loro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
(NE) legálny linux?
« Odpověď #59 kdy: 13 Července 2007, 12:54:19 »
Momentálne mám ešte jeden problém. Mám íst ku tomu kamošovy dokončiť ten počítač. On chce mať v poriadku windows. Je tak trochu lama. Tak mu to nechcem veľmi zaťažovať s učením nových vecí na linuxu. Došť, že sa tak skoro naučil ovládať windows. Pc má asi len rok. Buď mu nahodím jeho original windows, alebo mu tam spravím dualboot, že bude mať aj win aj ubuntu. Viem, že do linuxu veľmi nebude chodiť. Lenže keď mu nahodím len okna, tak tým akoby som dal za pravdu tím technikom, a viem že bude mať ajtak zavirene za par mesiacov a zas budem musiet ísť to spraviť. Osobne najradšej by som len nahodil linux, keď tak rýchlo sa naučil na win robiť, myslim že by nemal byť problem sa naučiť tak rychlo na linuxe. Po tejto skúsenosti, sa tešim , čo povedia noví technici ,keď si odedlho budem chcieť zmeniť providera. Momentálne mám net cez T-mobile. Mením , len kôli tomu, že platím vysoke ceny, inac som bol spokojny.

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
(NE) legálny linux?
« Odpověď #60 kdy: 13 Července 2007, 13:12:31 »
Mozna se i ztrojnasobi... :-]
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Loro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
(NE) legálny linux?
« Odpověď #61 kdy: 13 Července 2007, 13:21:59 »
Nemyslim , ze moze byt viac ako 1200,- . Preto mam tak , lebo mam cez wifi

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
(NE) legálny linux?
« Odpověď #62 kdy: 13 Července 2007, 21:51:33 »
Loro: sestre jsem nainstaloval ubuntu bez jakyhokoliv ptani. Stacilo, ze si mi chvili stezovala na Windowsy. Nainstaloval jsem ji Operu (web i mail, oboji pouzivala jiz na win), nainstaloval jsem ji tiskarnu se scannerem, Licq (puvodne jsem ji tam dal Kubuntu,pote Ubuntu-kvuli narokum, na Licq si zvykla,tak ji zustal), dal jsem ji tam OpenOffice.org a zakazal zobrazovani dotazu na import fotek pri pripojeni fotaku (mass storage). Obcas ji nainstaluju automaticke aktualizace, i kdyz to by zvladla s klidem na dusi sama. Ona je prosty uzivatel, ktery nema potrebu (ani neumi) se jakkoli v systemu hrabat, proste pouziva to co ma. Zvykla si na to hned, hrozne se ji libilo, jak se da nastavit vzhled atd. Kdyz neco potrebuje zmenit (treba chce program, co umi tohle nebo tamto), tak projdeme balicky v synapticu, ukazu ji moznosti, a kdyz se ji neco libi, naucim ji s tim pracovat. Diky bohu,ze nepouziva ICQ5.1 k hrani her na Xtraz(nebo jak se to...)-to je treba duvod,proc jeste nema Ubuntu moje pritelkyne.
Kdyz nekdy segra na Linux nadava a rozciluje se, ze chce zpatky Windowsy, tak jen proto, ze neumi na urcite urovni pracovat s pocitacem, ale o tom OS nerozhoduje, ze?
Jenom tim chci rict, ze to jde velmi snadno. Kdyz neni problem s driverama k hardwaru. Treba tu tiskarnu/scanner jsem ji vybral sam podle jejich cenovych pozadavku a dostupnosti ovladacu pro linux. Davat dualboot je imho k nicemu,pokud o linux nema clovek zajem sam od sebe-treba se chce ucit nove veci a poznat system. Proste bud to,nebo to. Horsi je to s hrama, ale to ja jsem neresil (on Planetpenguin racer je taky docela roztomilej).
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
(NE) legálny linux?
« Odpověď #63 kdy: 13 Července 2007, 23:10:48 »
Jen tak pro zajímavost, o které firmy se jednalo, jejihž technici jsou tak zaostalí?
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Loro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
(NE) legálny linux?
« Odpověď #64 kdy: 13 Července 2007, 23:23:20 »
Islo o Cassovia Net.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
(NE) legálny linux?
« Odpověď #65 kdy: 13 Července 2007, 23:37:02 »
Citace: donny
Davat dualboot je imho k nicemu,pokud o linux nema clovek zajem sam od sebe-treba se chce ucit nove veci a poznat system. Proste bud to,nebo to.
Ale vždyť to není přece vůbec pravda. Já když napříkald potřebuju pracovat do školy, tak musím do Windows, protože ve Windows nemůžu a virtuální počítač nepovažuji za efektivní,  rychlé a spolehlivé řešení toho, co potřebuju.

Hobit

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
(NE) legálny linux?
« Odpověď #66 kdy: 14 Července 2007, 02:38:24 »
Loro: pribeh nejen pro tebe ...

Kamarad po rocni pauze mel opet net a misto neverejne mel verejnou ip adresu. Po tydnu se ozval, ze jeho windows nejsou ve forme. Pomoh jsem, preinstaloval, doinstaloval firewall a trochu ho poucil. Behem mesice ten blb ty wokna 2x zrusil. Vetsinou vypl firewall, pac mu nejaka netova aplikace nejela. To, ze tam instaloval spoustu volovin, pomijim. Pri treti navsteve jsem mu do mechaniky strcil lajvcddaperdrejka a ze slovy: net ti jede, ozvi se po icq, sel dom. Za dva dny uz mi psal z woken. Jde videt, ze kdyz se dotycnym chce a aspon jednou tu instalaci videli, zvladnou to sami.

Od te doby o kom vim ze na to ma, to jednou nainstaluju. Priste uz jen livecd, aby jim jel net.
Pocitacovym analfabetum trvajicim na windowsech delam zalohu systemoveho disku na datovy. Pak je reinstal otazka chvilky + par minut na update.
Kradeny soft a hry, tj. i windows nepomaham rozchazet vubec. Totez p2p a torrent.

Lidi, co chteji se zapezpecenim kompu neco delat, odkazuji sem:
http://tutorialy.lupa.cz/jak-zabezpecit-pocitac-s-windows/
a dokud to neprelouska, tak se nemame o cem bavit.

Je pravda, ze se mi posledni dobou nikdo neozyva, ze chce pomoct. ;o)
Ubuntu Dapper Drake > Debian Etch > uvidime jake bude Ubuntu Gutsy Gibbon

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
(NE) legálny linux?
« Odpověď #67 kdy: 14 Července 2007, 13:51:03 »
Petr Tomes: prectete si to po me (staci ten uryvek) jeste jednou...
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

anicka

  • Host
(NE) legálny linux?
« Odpověď #68 kdy: 14 Července 2007, 14:13:37 »
Citace: donny
Loro: sestre jsem nainstaloval ubuntu bez jakyhokoliv ptani. Stacilo, ze si mi chvili stezovala na Windowsy. Nainstaloval jsem ji Operu (web i mail, oboji pouzivala jiz na win), nainstaloval jsem ji tiskarnu se scannerem, Licq (puvodne jsem ji tam dal Kubuntu,pote Ubuntu-kvuli narokum, na Licq si zvykla,tak ji zustal), dal jsem ji tam OpenOffice.org a zakazal zobrazovani dotazu na import fotek pri pripojeni fotaku (mass storage). Obcas ji nainstaluju automaticke aktualizace, i kdyz to by zvladla s klidem na dusi sama. Ona je prosty uzivatel, ktery nema potrebu (ani neumi) se jakkoli v systemu hrabat, proste pouziva to co ma. Zvykla si na to hned, hrozne se ji libilo, jak se da nastavit vzhled atd. Kdyz neco potrebuje zmenit (treba chce program, co umi tohle nebo tamto), tak projdeme balicky v synapticu, ukazu ji moznosti, a kdyz se ji neco libi, naucim ji s tim pracovat. Diky bohu,ze nepouziva ICQ5.1 k hrani her na Xtraz(nebo jak se to...)-to je treba duvod,proc jeste nema Ubuntu moje pritelkyne.
Kdyz nekdy segra na Linux nadava a rozciluje se, ze chce zpatky Windowsy, tak jen proto, ze neumi na urcite urovni pracovat s pocitacem, ale o tom OS nerozhoduje, ze?
Jenom tim chci rict, ze to jde velmi snadno. Kdyz neni problem s driverama k hardwaru. Treba tu tiskarnu/scanner jsem ji vybral sam podle jejich cenovych pozadavku a dostupnosti ovladacu pro linux. Davat dualboot je imho k nicemu,pokud o linux nema clovek zajem sam od sebe-treba se chce ucit nove veci a poznat system. Proste bud to,nebo to. Horsi je to s hrama, ale to ja jsem neresil (on Planetpenguin racer je taky docela roztomilej).
:-) Máš pravdu, donny, přesně tak! 8-)

Petr Tomeš: OS Windows fakt vůbec nepotřebuji :-) na grafiku mně osobně úplně stačí GIMP (případně Inkscape), na web Bluefish (FTP ve Firefoxu doplňkem FireFTP) a místo stálého vypalování dat na CD (like Back Up) - to byla otrava :-( pořád přidávat new session v Neru! - si dávám data jen na USB Flash Disc :-D a pokud jde o slovníky, osobně preferuji raději tištěnou podobu slovníku :-) nad programem či aplikací (kromě webu slovnik.cz). Tolik má odpověď na téma "nikdy neříkej nikdy" :-) ...
« Poslední změna: 15 Října 2007, 22:43:35 od Anna Taliánová »

pavolzetor

  • Host
(NE) legálny linux?
« Odpověď #69 kdy: 14 Července 2007, 14:32:29 »
ja mam tiez wokna ale len kvoli hre hard truck 18 wheels of steel ale inac ucim sa robit pod GImp-om a web = bluefish

ja nehovorim ze su wokna zle (za tych par rokov nieco dosiahli :lol:)

"Naco pouzivat neco ked mozem pouzivat neco lepsie." JA

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
(NE) legálny linux?
« Odpověď #70 kdy: 16 Července 2007, 09:24:09 »
Ka4er jednalo se o pracovniky O2...
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
(NE) legálny linux?
« Odpověď #71 kdy: 16 Července 2007, 09:26:28 »
Citace: anicka
Petr Tomeš: OS Windows fakt vůbec nepotřebuji :) na grafiku mně osobně úplně stačí GIMP (případně Inkscape), na web Bluefish (FTP ve Firefoxu doplňkem FireFTP) a místo stálého vypalování dat na CD (like Back Up) - to byla otrava :( pořád přidávat new session v Neru! - si dávám data jen na USB Flash Disc :D a pokud jde o slovníky, osobně preferuji raději tištěnou podobu slovníku :) nad programem či aplikací (kromě webu slovnik.cz). Tolik má odpověď na téma "nikdy neříkej nikdy" :) ...
Nepsal jsem, že to potřebujete. Pokud ne, tak je to výhoda, že si můžete vybrat systém. Kdybych měl vše heldat v tištěnýh slvnících, tak se zblázním, nejsme v pravěku a v jeskyních, ale v roce 2007... Je zapotebí pracovat a učit se rychle a efektivně. :)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
(NE) legálny linux?
« Odpověď #72 kdy: 16 Července 2007, 09:28:18 »
Citace: Volis
Ka4er jednalo se o pracovniky O2...
jasne Telefonica....
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
(NE) legálny linux?
« Odpověď #73 kdy: 16 Července 2007, 09:31:09 »
hase-> taky zkusenost?
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
(NE) legálny linux?
« Odpověď #74 kdy: 16 Července 2007, 09:50:46 »
Citace: Volis
hase-> taky zkusenost?
zkusenost spusty cechoslovakov zijucich na spanielskej strane(ja zijem na hranici fr a sp, takze pouzivam fr. providra) Ale co som tak pocul konkretne staznosti, tak je to snad jeden nejneserioznejsi a najzlodejskejsi provider o akom som pocul
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.