Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jabber nebo IRC na oficialni forum?  (Přečteno 46315 krát)

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #25 kdy: 15 Května 2006, 09:28:22 »
Citace: Petr Tomeš
Opravdu mě velmi zajímá, v čem konkrétně je pro vás e-mailová konference nepohodlná. Předem děkuji za odpověď.
No, ono to asi bude mou neznalostí. Prostě kdysi dávno jsem se k jedné konferenci Mandrake připojil. A najednou mi začaly chodit desítky mailů a já jednoduše nevěděl, co s tím, protože jsem byl začátečník. Navíc vše se asi muselo zadávat pomocí mailu, to pro mě není :-(. Asi je to škoda, občas čerpám z emailů na jyxu (ale přes web) :-), takže na tom asi něco bude...
Jinak proti emailu rozhodně nejsem - na osobní poštu je přímo úžasný... Nevím, jelikož zas nejsem s těmito věcmi dost zažitý, mám v tom pěkný zmatek - používal jsem jiné služby a hlavně jsem dost dlouho ztratil čas s Windows, kde se to moc nepoužívalo, tedy alespoň ne já. Ale člověk se má učit :-). Jsem nakloněn každé dobré novotě. I když tohle novota rozhodně není :-)
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Pavel Brandýský

Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #26 kdy: 15 Května 2006, 12:53:30 »
Jabber.

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #27 kdy: 15 Května 2006, 13:44:38 »
Citace: Petr Tomeš
......, už je velmi problmatické hýbat např. s úvodní stránkou Firefoxu v Ubuntu 6.06, kde jsou popsané komunikační zdroje - mj. na český IRC kanál. ......
A jak moc problematické?

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #28 kdy: 15 Května 2006, 14:48:25 »
Citace: Petr Tomeš
Citace: botanicus
Sim umi i jabber :-) Jabber je skvela vec, doporucuju se aspon podivat, o cem to je. Oproti mailum je hodne velky rozdil...J
Logicky nelze srovnávat program pro online komunikaci s e-mailem, protože jde zcela o dva jiné nástroje pro jiné účely. A o tom, že smysl e-mailové služby není vyčerpaný svědčí např. to, že jde snad o nejpoužívanější způsob komunikace po internetu a je prověřen a vylepšován již několik desítek let.
Vsak nerikam ze ne, myslel jsem tim jen tolik, ze je to neco uplne jineho, blbe jsem to napsal. J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #29 kdy: 15 Května 2006, 14:50:06 »
Citace: liborse
Citace: Petr Tomeš
Opravdu mě velmi zajímá, v čem konkrétně je pro vás e-mailová konference nepohodlná. Předem děkuji za odpověď.
No, ono to asi bude mou neznalostí. Prostě kdysi dávno jsem se k jedné konferenci Mandrake připojil. A najednou mi začaly chodit desítky mailů a já jednoduše nevěděl, co s tím, protože jsem byl začátečník. Navíc vše se asi muselo zadávat pomocí mailu, to pro mě není :-(. Asi je to škoda, občas čerpám z emailů na jyxu (ale přes web) :-), takže na tom asi něco bude...
Jinak proti emailu rozhodně nejsem - na osobní poštu je přímo úžasný... Nevím, jelikož zas nejsem s těmito věcmi dost zažitý, mám v tom pěkný zmatek - používal jsem jiné služby a hlavně jsem dost dlouho ztratil čas s Windows, kde se to moc nepoužívalo, tedy alespoň ne já. Ale člověk se má učit :-). Jsem nakloněn každé dobré novotě. I když tohle novota rozhodně není :-)
Zkratka a dobre to je individualni, mne osobne to take moc nevyhovuje...ale od toho jsou tu ty dalsi alternativy :-) J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #30 kdy: 15 Května 2006, 15:00:00 »
Citace: Petr Tomeš
Vůbec nechci nijak přehlížet názor této disksue, nicméně zrovnatak nelze přehlížet to, že úvodní příspěvek je mimořádně nevyvážený - a co je ještě důležitější, už je velmi problmatické hýbat např. s úvodní stránkou Firefoxu v Ubuntu 6.06, kde jsou popsané komunikační zdroje - mj. na český IRC kanál. A Ubuntu 6.06 je velmi odladěná distribuce s dlouhodobou podporou (3 roky) a neumím si představit zanášení zmatku novým uživatelům v tom, že by existovala možnost irc i jabberu najednou a z toho vyplývající problémy pro užiavtele, kteří by museli být na obou místech, resp. třeba jen na jednom z nich.

Tato diskuse bohužel měla přijít nejpozději tak před 3 týdny.
Nevyvazeny - napsal jsem ho tak, jak jsme se shodli na forum, ze nevyvazeny, to asi ano, ale ja bych z toho nedelal zadne drama a oficiality bych sem netahal - mne osobne nebavi. Jiste, mas pravdu, no ale tak co? Kazdemu vyhovuje neco jineho, ja zase nesnasim strohe a striktne vecne.
ad tezke hybat se strankou: zaprve by mne zajimalo jak moc, mozna mi neni znamo vse, ale mne to (z toho cos uvedl) zas tak desne nepripada, no a drobne stournuti, proc se nas taky nikdo nezeptal? Myslim, ze jako komunita do toho mame co mluvit...V cem je problem? Prepsat to? Vzdyt toho nemuze byt zas tolik, ne? Ostatne na ceske wiki to mibo psal, jak na to...
ad zmatek: ale kdeze, ten prave chceme regulovat.
Prakticky vzato, kdyz jsou vsichni na jabberu, na IRC jen nekolik lidi (co je beztak zaroven i na jabberu), tak myslim, ze to by udelalo mnohem vice skod, pokud dotycnemu zrovna nikdo neporadi, protoze tam zrovna nebude ani noha. J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Ondřej Surý

  • Host
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #31 kdy: 15 Května 2006, 22:12:04 »
Citace: botanicus
Myslim, ze jako komunita do toho mame co mluvit...
Kdyby komunita nespala na vavřínech a taky se zapojila do lokalizace a lokalizační konference, tak by o tom jistě věděla a neprudila by, že se jich na to nikdo nezeptal.

Vojtin

  • Host
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #32 kdy: 15 Května 2006, 22:13:58 »
Citace: Ondřej Surý
Citace: botanicus
Myslim, ze jako komunita do toho mame co mluvit...
Kdyby komunita nespala na vavřínech a taky se zapojila do lokalizace a lokalizační konference, tak by o tom jistě věděla a neprudila by, že se jich na to nikdo nezeptal.
Moc pěkně napsaný

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #33 kdy: 15 Května 2006, 22:27:21 »
Citace: Ondřej Surý
Citace: botanicus
Myslim, ze jako komunita do toho mame co mluvit...
Kdyby komunita nespala na vavřínech a taky se zapojila do lokalizace a lokalizační konference, tak by o tom jistě věděla a neprudila by, že se jich na to nikdo nezeptal.
Co se tyce lokalisace, rikal jsem tu jiz mnohokrat, ze s moji anglictinou fakt ne...Mne nevadi prilozit ruku k dilu, ostatne forum je toho dokladem, na vavrinech opravdu nespim.
Dobre tedy, no ale neprekladajici se to nedozvedeli...Neber si to zle, pokud to vyznelo jako prudeni, tak se omlouvam. J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #34 kdy: 15 Května 2006, 22:29:37 »
Citace: Ondřej Surý
Citace: botanicus
Myslim, ze jako komunita do toho mame co mluvit...
Kdyby komunita nespala na vavřínech a taky se zapojila do lokalizace a lokalizační konference, tak by o tom jistě věděla a neprudila by, že se jich na to nikdo nezeptal.
Ja jsem sice pro jabber, ale je mi to celkem jedno a tak nejak bych to az tak neresil kdy kdo a co, ale jen pro informaci monitoruji ubuntu konferenci nikoli lokalizacni kdyz nevladzam anglictinou natolik abych prekladal, takze kdo by cekal, ze mam monitorovat lokalizacni, ktera je uz v popisu http://lists.ubuntu.cz/mailman/listinfo popsana anglicky a tak jsem ji pochopil jako v hatmatilce.

Ondřej Surý

  • Host
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #35 kdy: 15 Května 2006, 22:32:31 »
Citace: mibo
... popsana anglicky a tak jsem ji pochopil jako v hatmatilce.
Dobrá připomínka... plácnul jsem tam český název...

joska

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #36 kdy: 15 Května 2006, 22:50:43 »
Citace: Vojtin
myslim, že bude lepší zůstat u řešení problémů na tomto foru, tady ty dotazy zůstanou, pokud se spousta lidí přesune na jabber nebo irc, je výhoda přenášení zkušeností fuč. A co se týče obecnýho tlachání, tak je mi jedno jestli jabber nebo irc.
Určitě je dobré řešit problémy na tomto fóru, protože řešení zde zůstávají a dají se snadno vyhledat. V případě kdy by někomu dobrá rada na jabberu pomohla vyřešit problém, který by mohl zajímat i ostatní nic nebrání dotyčnému věnovat chvilku psaní třeba do Tipů na tomto fóru a tím pomoci dalším.
Dapper 6.06 LTS PIII/1Ghz i815EP (MS-6337) 512Mb ram FX5200 Hdd 80Gb Realtek RTL8139 PCI SB128pci

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #37 kdy: 15 Května 2006, 22:51:55 »
Som za jabber aj ked tieto kecatka moc nemam v oblube, mailova konferencia sa mi tiez zda dost malo vyuzivana, napriek tomu ze je to vyborna vec.

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #38 kdy: 15 Května 2006, 22:53:13 »
Citace: joska
............V případě kdy by někomu dobrá rada na jabberu pomohla vyřešit problém, který by mohl zajímat i ostatní nic nebrání dotyčnému věnovat chvilku psaní třeba do Tipů na tomto fóru a tím pomoci dalším.
Ať to raději napíše přímo do wiki na http://wiki.ubuntu.cz

andrej

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 110
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #39 kdy: 16 Května 2006, 03:53:47 »
ci uz zapise alebo nezapise, ta konferencia je skvele miesto na urgentne riesenie problemov. vzdy je tam niekto aktivny a ochotny pomoct. ja sam som tam par problemov vyriesil, na ktore som nenasiel odpovede ani na ubuntuforums.org, co povazujem za jeden z najkvalitnejsich zdrojov informacii o ubuntu. nejaky komunikacny kanal, ktory funguje v realnom case je podla mna prospesna vec a ked to prirodzene vzniklo a funguje na jabberi, tak nech je to tam, neviem preco vystupovat proti tomu, skor to je dovod na radost
Desktop: Athlon X2 3800+, Nvidia 6200, Asus M2N-E, 3GB, Ubuntu 8.04
Notebook: IBM X31, Centrino 1.4, ATI Radeon Mobility, 512MB, Ubuntu 7.10, WinXP
Gateway: AMD Duron 1.6, 256MB, Ubuntu 6.06

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #40 kdy: 16 Května 2006, 07:38:51 »
Citace: andrej
ked to prirodzene vzniklo a funguje na jabberi, tak nech je to tam, neviem preco vystupovat proti tomu, skor to je dovod na radost
Přirozeně a dříve to vzniklo na IRC, tak jak to mají desítky dalších zemí/jazyků a nemají s tím žádný problém. Pokud proti tomu chtěl někdo z české komunity vystupovat, měl tak učinit před 3 týdny, nyní tato diskuse prakticky nic neřeší.

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #41 kdy: 16 Května 2006, 07:43:29 »
Citace: Petr Tomeš
Citace: andrej
ked to prirodzene vzniklo a funguje na jabberi, tak nech je to tam, neviem preco vystupovat proti tomu, skor to je dovod na radost
Přirozeně a dříve to vzniklo na IRC, tak jak to mají desítky dalších zemí/jazyků a nemají s tím žádný problém. Pokud proti tomu chtěl někdo z české komunity vystupovat, měl tak učinit před 3 týdny, nyní tato diskuse prakticky nic neřeší.
Muze to resit prinejmensim pro dalsi verzi, takze to neni nevyznamne. No ale ze by u nas to vzniklo prirozene na IRC, to se mi tedy opravdu nezda...kdyby jo, tak tam take jsou lide :-) J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #42 kdy: 16 Května 2006, 09:33:32 »
Citace: botanicus
Citace: Petr Tomeš
Citace: andrej
ked to prirodzene vzniklo a funguje na jabberi, tak nech je to tam, neviem preco vystupovat proti tomu, skor to je dovod na radost
Přirozeně a dříve to vzniklo na IRC, tak jak to mají desítky dalších zemí/jazyků a nemají s tím žádný problém. Pokud proti tomu chtěl někdo z české komunity vystupovat, měl tak učinit před 3 týdny, nyní tato diskuse prakticky nic neřeší.
Muze to resit prinejmensim pro dalsi verzi, takze to neni nevyznamne. No ale ze by u nas to vzniklo prirozene na IRC, to se mi tedy opravdu nezda...kdyby jo, tak tam take jsou lide :-) J
Lidé tam budou, až to bude známější díky dokumentaci. A nyní jich tam mohlo být více, nebýt této propagandy na jabber :)

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #43 kdy: 16 Května 2006, 10:33:06 »
Citace: Petr Tomeš
Lidé tam budou, až to bude známější díky dokumentaci. A nyní jich tam mohlo být více, nebýt této propagandy na jabber :)
No nevím nikdo tu za tím za irc nemluvil a to ani z lidí co zároveň používají irc, takže upřímně pozice však oni přijdou není zrovna nejlepší, prostě pokud se nedohodnem bude víc lidí na jabberu dicky, protože mi s propagací nepřestanem, dokud budou zájmci o to být na jabberu.

Ondřej Surý

  • Host
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #44 kdy: 16 Května 2006, 11:08:36 »
Všichni se zastavte a zhluboka se nadýchněte...  Měnit teď startovací stránku u Firefoxe už nechci.  Ve čtvrtek je deadline překladů a kvůli drobnosti, která se dá napsat do fóra nebo na stránky, bych nerad dělal změny narychlo.

Komunita se vyvíjí a ani není jisté, že se za rok nějaký jabber bude používat a nebude nahrazený něčím více kewl :), proto je zbytečné se teď hádat o tom jestli Jabber nebo ICQ.

Místo toho navrhuju všem, aby se v Dapperovi zaměřili na to, co je potřeba ještě poladit v překladech a pomohli. TranslationDeadline je za týden a dva dni.

O.

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #45 kdy: 16 Května 2006, 11:14:01 »
Citace: Ondřej Surý
Všichni se zastavte a zhluboka se nadýchněte...  Měnit teď startovací stránku u Firefoxe už nechci.  Ve čtvrtek je deadline překladů a kvůli drobnosti, která se dá napsat do fóra nebo na stránky, bych nerad dělal změny narychlo.

Komunita se vyvíjí a ani není jisté, že se za rok nějaký jabber bude používat a nebude nahrazený něčím více kewl :), proto je zbytečné se teď hádat o tom jestli Jabber nebo ICQ.

Místo toho navrhuju všem, aby se v Dapperovi zaměřili na to, co je potřeba ještě poladit v překladech a pomohli. StringFreeze je za týden a dva dni.

O.
No popravde receno, myslim, ze jabber ma vsechny predpoklady...a jeho popularita pekne roste.
S preklady se omlouvam, ale s mou AJ ne, a navic od zitrka tu nejsem, a nedostanu se ani k netu, a to az do nedele, cili ja nemohu, nezlob se. J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Ondřej Surý

  • Host
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #46 kdy: 16 Května 2006, 11:24:10 »
Mimochodem, pro zapojení se do lokalizace systému není zapotřebí umět anglicky. Je potřeba také vylepšovat kvalitu překladu, hledat chyby, nedopřeložená místa atp...

To jen tak na okraj...

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #47 kdy: 16 Května 2006, 11:38:05 »
Citace: Ondřej Surý
Všichni se zastavte a zhluboka se nadýchněte...  Měnit teď startovací stránku u Firefoxe už nechci.  Ve čtvrtek je deadline překladů a kvůli drobnosti, která se dá napsat do fóra nebo na stránky, bych nerad dělal změny narychlo.
Jasně tu první stranu chápu. Jinak v tom případě prosím o zanesení na tuto stranu http://www.ubuntu.cz/ubuntu a ono jde spíš o to se dohodnout a třeba i jabber zrušit a nebo třeba dát na kanál irc #ubuntu-cz do topicu odkaz na jabber a opustit irc.
Citace: Ondřej Surý
Komunita se vyvíjí a ani není jisté, že se za rok nějaký jabber bude používat a nebude nahrazený něčím více kewl :), proto je zbytečné se teď hádat o tom jestli Jabber nebo ICQ.
No Jabber nebo ICQ mám jasno Jabber, ale spíše jde o to jestli jabber nebo IRC. A co se týká toho co bude za rok tak všechno je možné, avšak to platí o všem i o Jabberu, Linuxu, Windows etc.
Citace: Ondřej Surý
Místo toho navrhuju všem, aby se v Dapperovi zaměřili na to, co je potřeba ještě poladit v překladech a pomohli. StringFreeze je za týden a dva dni.

O.
Tak jasně, ale jestli je ve čtvrtek deadline překladů no tak asi už taky trochu nadbytečná věta a StringFreeze už bylo ne přeci dle https://wiki.ubuntu.com/DapperReleaseSchedule .

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #48 kdy: 16 Května 2006, 11:42:54 »
Citace: Ondřej Surý
Mimochodem, pro zapojení se do lokalizace systému není zapotřebí umět anglicky. Je potřeba také vylepšovat kvalitu překladu, hledat chyby, nedopřeložená místa atp...

To jen tak na okraj...
...no budiz. Za predpokladu, ze vecer...hmmm, takze tak kolem prve, druhe v noci, budu mit jeste chvilku, tak aspon na neco vlitnu...Prosim nejaky link kde zacit nebo jak na to? Jeste jsem to nedelal...J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Robert

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 512
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #49 kdy: 16 Května 2006, 11:52:00 »
co nějakej tunel irc <-> jabber to nefunguje? že by v chatu na jabberu bylo vidět co se děje na #ubuntu-cz   jinak považuju IM za debatní kroužek  pro obecné plkání o ubuntu, linuxu a řešení ad-hoc problémů. fórum/wiki je o několik řádů mocnější a flexibilnější nástroj pro uživatelskou podporu než IM, který by mělo sloužit k tomu, aby pokud se to nedá vyřešit  "instantně" jednim linkem nebo pár větama, byl uživatel naveden buď k dokumentaci/wiki nebo k založení threadu ve fóru.

jinak je mi srdečně jestli jabber irc nebo jinej bábel. já stejně tak jako ostatní budou chodit tam kde budou lidé a kde bude možno očekávat radu, nebo aspoň hovor k věci.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.