Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 64-bitova beta: potize pri instalaci, s Firefoxem a se zdroji  (Přečteno 1021 krát)

linuxlama

  • Host
Rekla jsem si, ze tyden pred vydanim toho instalaci bety moc nezkazim. Nevim, jestli je 64-bitova verze vyvijena nejakym jinym tempem nez 32-bitova, ale rozhodne mi to nejede tak v pohode jak jsem cekala.

1. Uz pri instalaci to na me hazelo nejake chyby. Nebyly k nalezeni jazykove balicky (nad tim jsem jeste mavla rukou) a pak jeste nejaky problem s nastavovanim HW ke konci instalace (zase se nejak neslo napojit na zdroj nebo co).
2. Trochu me zklamalo, ze i nove Ubuntu mi pri bootovani hlasi BIOS bug. Delala to i 7.04, ale 6.10 nikoliv. A to mam po reklamaci notebooku novou zakladni desku, tak se mi takova hlaska moc nezda. No, na beh systemu to nikdy vliv nemelo, takze o to se moc nestaram.
3. Po spusteni teprve prislo prekvapko. Napred zjisteni, ze nejede Firefox (a to ani kdyz se k nemu proklikam, jak to tady nekdo psal). Rekla jsem si, ze to snad spravi aktualizace zdroju. To jsem se spletla (nepomohlo ani apt-get clean nebo jak to bylo). Vzdy se nacte 22% nacez to vypise error (nelze pripojit atd.) a skonci kvuli vyprseni casu. Tak jsem zkusila jiny mirror - bezvysledne. Nehlede na to, ze nemuzu aktivovat napr. nesvobodne ovladace, protoze se system se zrcadly proste nebavi a zdroje nejdou ani povolit. Pripojeni ale mam (ping funguje).

Co z toho plyne? Bylo to poprve a asi naposedy, co jsem si nainstalovala betaverzi operacniho systemu (navic predtim odstranila tu predchozi  ;D ). Ten tyden uz to vydrzim, snad se to do te doby spravi. Ze to funguje nekomu druhemu zkratka neznamena, ze to bude fungovat mne. To mam za to  :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.