Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 3D Akcelerace  (Přečteno 4010 krát)

Strangee

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
3D Akcelerace
« kdy: 24 Listopadu 2007, 21:17:55 »
Je mi lito esi to tu uz nekde je a ja to prehlidl ale porad nemuzu prijit na to jak pusti 3d akceleraci,
Zkousel sem to podle navodu na wiki pro Ati karty ale nefunguje to =(
Kartu mam  Radeon 9600xt, a z glxinfo | grep direct vyleze :
Xlib:  extension "XFree86-DRI" missing on display ":1.0".
direct rendering: No (If you want to find out why, try setting LIBGL_DEBUG=verbose)
 a v Xorg me to  u  Device a Monitoru pise Failsafe Device/Monitor
pri dalsim hledani sem nasel ze se to ma povolovat : sudo aticonfig --overlay-type=Xv
to mi ale zase hodi :
Warning: Could not find configuration file
Please copy configuration file template to /etc/X11
a necchapu jakej soubor to chce
dalsi poznatek, pri pokusu nainstalovat originalni ovladace me to napise ze musim byt super-user, coz je divny kdyz sem jedinej ( tudiz snad administrator ) na tomhle pc.
« Poslední změna: 24 Listopadu 2007, 21:52:04 od Strangee »

nerw

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: 3D Akcelerace
« Odpověď #1 kdy: 25 Listopadu 2007, 02:06:26 »
Tady je návod jak naistalovat ATI ovladače http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=15594.0

Strangee

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: 3D Akcelerace
« Odpověď #2 kdy: 26 Listopadu 2007, 09:50:57 »
takze po 2 dnech stresu a asi 4 reinstalech OS (nejdriv windowsu pak ubuntu jelikoz to moje cd neni samoinstalacni nebo co ) sem prisel na to ze to nerozchodim ale kdyz si necham XP a k tomu dam Ubuntu GG tak se natahujou ovladace z windowsu a funguje to jak ma.

ZERO55

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: 3D Akcelerace
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2008, 11:28:23 »
Ja mam ten isty problem mohol by si mi opisat ako si to spravil???
Prestigio Nobile 157 - ubuntu 10.04 + winxp
Asus eee 1005P - win xp + ubuntu 11.04

fenquick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
  • Professional llama
    • Linux User #487408
Re: 3D Akcelerace
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2008, 21:20:00 »
takze po 2 dnech stresu a asi 4 reinstalech OS (nejdriv windowsu pak ubuntu jelikoz to moje cd neni samoinstalacni nebo co ) sem prisel na to ze to nerozchodim ale kdyz si necham XP a k tomu dam Ubuntu GG tak se natahujou ovladace z windowsu a funguje to jak ma.
Proboha co je to za bláboly? Jak se ti můžou natahovat ovladače z windows? Co to je "samoinstalacni CD?"

Já mám tu samou grafiku a jede absolutně bez problémů jak na ATI tak na FGLRX ovladačích. Stačí dodržet postupy.

Pokud máš problém na GG, vidím podle tvého výpisu displej 1:0 - vyřešíš to jednoduše odinstalováním XGL.

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove xserver-xgl

a restart X serveru.

Celej problém je v tom, že se implicitně snaží naběhnout XGL na displeji 0:0 který je akcelerovaný. XGL nenaběhne, protože implicitně je nastaven ovladač ATI, který to neumí. Kopne tě to tedy na displej 1:0, který už ovšem akcelerovaný není. Odinstalováním Xserver-XGL se XGL nespouští a Xserver naběhne správně na akcelerovaném displeji 0:0

« Poslední změna: 08 Ledna 2008, 21:31:39 od fenquick »
******** Neděkujte mně! Poděkujte přitažlivé síle Měsíce! ********
.........................................................................................MacGyver

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.