Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: písanie diakritiky  (Přečteno 2111 krát)

Maculko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
písanie diakritiky
« kdy: 01 Ledna 2008, 15:15:04 »
caves lidi nainstaloval som si ubuntu 7.10 potom som na to cez virtualbox dal xp cko a tam som si nahodil SK klavesnicu.... a neviem pisat dlzene a makcene.... jedine s pomocou tych predvolenych co su miesto cisel ak ma chapete....
neviete kde mam chybu??? uz som v linuxe skusal nastavit vseliaku klavesnicu a nic... jednoducho ked vo windowse stlacim klavesu pre vytvorenie dlzna a potom konkretne pismeno napise mi len to pismeno.... neda sa to nejak vyriesit.????

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: písanie diakritiky
« Odpověď #1 kdy: 02 Ledna 2008, 21:28:08 »
1)Zkoušel jste ve win nastavit třeba českou klávecnici, jestli na ní háčky/čárky fungují?
2)kontrola správného pochopení problému: Ubuntu 7.10 funguje ok, v něm virtualizovaná winXP ve kterých nefunguje háček a čárka...?
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Maculko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: písanie diakritiky
« Odpověď #2 kdy: 02 Ledna 2008, 22:21:35 »
presne.... akurat funguju predpripravene pismena hore ako ľščťžýáíé.... ale nefunguju samotne hačky čarky ako hovoris... teda'ˇ... teraz to pisem cez linux v ktorom ide vse oki...

Maculko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: písanie diakritiky
« Odpověď #3 kdy: 02 Ledna 2008, 22:24:07 »
nie nejde to ani s ceskou klaveskou... skusim reinstalnut virtualny win lebo uz mi vela ludi povedalo ze to nejde iba mne...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.