Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
World of Warcraft

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Autor Téma: Krok za krokem: Stahování videa z Youtube pouhým přetáhnutím ikonky myší  (Přečteno 9649 krát)

Jan Nekvasil

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
Tento návod krok za krokem ukazuje jak jednoduše stahovat videa z Youtube metodou táhni-a-pusť (drag-and-drop) přetáhnutím ikonky z adresního řádku prohlížeče na ikonu stahovače v panelu. Výhodou tohoto řešení je, že je na prohlížeči zcela nezávislé (je tedy imunní vůči jeho případnému pádu),  funguje se všemi v Linuxu běžně používanými prohlížeči (Firefox, Epiphany, Opera) a stahovat lze libovolné množství videí zároveň. Návod je určen i začátečníkům, předpokládá se pouze základní znalost práce v terminálu.

Nejdříve si stáhneme populární skript youtube-dl (autor Ricardo Garcia Gonzalez) a povolíme jeho spouštění:

Kód: [Vybrat]
sudo wget -O /usr/local/bin/youtube-dl http://www.arrakis.es/~rggi3/youtube-dl/youtube-dl
sudo chmod +x /usr/local/bin/youtube-dl

Dále si pro budoucí stahovač připravíme nějakou pěknou ikonku z Icon Archive:

wget -O ~/.local/share/icons/youtube.png http://www.iconarchive.com/icons/fasticon/web-2/Youtube-48x48.png
Nyní samotný stahovač – použijeme pro něj soubor ve standardu openDesktop.org. V oblíbeném textovém editoru (zde gedit) vytvořte soubor ~/.local/share/applications/youtube-downloader.desktop:

gedit ~/.local/share/applications/youtube-downloader.desktop
a zkopírujte do něj následující kód:

[Desktop Entry]
Version=1.0
Encoding=UTF-8
Name=Stáhnout video z Youtube
Exec=xterm -geometry 80x6 -T 'YouTube download' -e youtube-dl -l -b %U
Type=Application
Icon=youtube

Soubor uložte, otevřete ve správci souborů umístění ~/.local/share/applications/ a přetáhněte z něj soubor jménem Stáhnout video z Youtube na panel – nejlépe na ten horní, co nejblíže k místu, kde je v prohlížeči v adresním řádku umístěná ikonka.

Dále už stačí jen otevřít ve vašem oblíbeném prohlížeči stránku YouTube s videem, které si přejete stáhnout, a přetáhnout ikonku z adresního řádku na ikonu YouTube v panelu. Otevře se okno xtermu s informacemi o průběhu stahování, které se po jeho dokončení samo zavře. Videa jsou stahována v nejlepší dostupné kvalitě do vaší domovské složky.

Přeji příjemnou zábavu.

Vojtěch Trefný

• Zasloužilý Ubunťák
  • Guru
  • Don Quijote
    • Zobrazit profil
Nikdy jsem nepochopil, proč to všichni tak složitě vymýšlí... Já si to video přehraju, podívám do /tmp a mám staženo.

Jan Nekvasil

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
/tmp vs různé stahovače
« Odpověď #2 kdy: 11 Leden 2009, 14:25:47 »
@Vojtěch: To s tím /tmp jsem neznal, šikovné!

Můj návod je spíš pro případy, kdy člověk potřebuje stáhnout více videí zároveň a podívat se na ně až potom. Například když se chce večer se ženou dívat na další rozkouskovanou epizodu série Hell's Kitchen ve vysoké kvalitě a nestíhala by mu to linka. Nic neotráví příjemný konzumní večer více, než nutnost čekat až se nakešuje další část videa, o přepínání jednotlivých kousků nemluvě. Videa se navíc ukládají rovnou i rozumně pojmenovaná, např. Ennio Marchetto Theatre Trailer HD-sAFI1i5FIBc.mp4, to za to trochu prvotní námahy myslím stojí.

nic-nechci

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
    • Cyklo TJ Písečná
V složitosti je krása :D . já si na stahování z youtube nainstaloval clive
sudo apt-get install clive pak stačí do terminála zadat "clive URL" a enter. standartně ukládá jako *.flv do domovského adresářev:)
Cyklo TJ Písečná rulez :-) Linux (Ubuntu JJ + Fedora 11) + MSI EX600
Linux user since 18.9.2008.
Google je všemocný :-)

qUAKER

• Host
a PyTube je krásný GTK2 GUI

Chrizo

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
    • Nepsavec
jednoduše se to taky dá řešit pluginem do firefoxu  Příklad : Fast video download , Magic's video

sarka85

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
V složitosti je krása :D . já si na stahování z youtube nainstaloval clive
sudo apt-get install clive pak stačí do terminála zadat "clive URL" a enter. standartně ukládá jako *.flv do domovského adresářev:)

výborný návod, před pár měsíci jsem tak stáhla asi 40 videí.
ale když jsem právě chtěla něco stáhnout kámošce a horkotěžko si vzpomněla na "clive", tak to nejde :(
nerozumíte prosím tomu, proč?
(zkoušela jsem asi 4 náhodné videa, protože tenkrát z těch 40 mi taky asi dvě nešla...ale teď jakoby nejde nic)

sarka@sarka-laptop:~$ clive http://www.youtube.com/watch?v=aBxIbHIFmr0
/usr/lib/python2.6/dist-packages/clive/modules.py:114: DeprecationWarning: the md5 module is deprecated; use hashlib instead
  import md5
clive 1.0.2 20081014  [Linux]
/usr/lib/python2.6/dist-packages/clive/cache.py:183: DeprecationWarning: BaseException.message has been deprecated as of Python 2.6
  if 'table exists already' in err.message:
http://www.youtube.com/watch?v=aBxIbHIFmr0&fmt=18                       108.2KB
error: extraction url (&video_id) not found
error: Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/clive", line 29, in <module>
    Clive().main()
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/clive/main.py", line 49, in main
    Nomad().run(self._say)
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/clive/nomad.py", line 96, in run
    self._check_raw_urls(raw_urls)
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/clive/nomad.py", line 261, in _check_raw_urls
    self._show_queue(raw_urls)
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/clive/nomad.py", line 402, in _show_queue
    Progress(None)._byteshuman(total_bytes),
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/clive/progress.py", line 92, in _byteshuman
    i = int(math.floor(math.log(bytes,1024)))
ValueError: math domain error

sarka@sarka-laptop:~$

zirafacek

• Host
Nikdy jsem nepochopil, proč to všichni tak složitě vymýšlí... Já si to video přehraju, podívám do /tmp a mám staženo.

Tedy to je uzasne. Po nacteni v Gnome Commander s pravy root prekopiruji treba do videa :-)  lepsi jak ruzne stahovace do prohlozecu .  Diky za prima tip .

Galvall

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
Existují některé online služby pro stahování videí YouTube a také nemají žádné požadavky na instalaci. Používal jsem SaveVid ještě předtím, než je spadl. Tuto recenzi můžete zkontrolovat, abyste se o ní dozvěděli více: http://www.videoconverterfactory.com/tips/savevid-download.html
No, teď používám konvertor a nikdy nemám žádné problémy.

Milhouse

• Moderátor
  • Guru
    • Zobrazit profil

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

jezibabka87

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil