Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalátor nevidí disk sda  (Přečteno 685 krát)

MPosp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Instalátor nevidí disk sda
« kdy: 30 Dubna 2010, 12:44:37 »
Instaluji nový 10.04 do PC, kde předtím byl už 9.04 a 9.10. Po problémech se zvukem v 9.10 nevyužívám upgrade, ale instaluji raději načisto. Instalátor z CD ubuntu-10.04-desktop-i386 však nenabídne v kroku 4 instalaci na disk sda (Seagate 200GB SATA), ale pouze na sdb či sdc (2x Seagate 1,5TB SATA), kde mám pole s daty a rozhodně sem žádný systém nechci. Dokonce píše "Tento počítač neobsahuje žádný operační systém" ač na sda je stále původní 9.10. :D
Přitom na tom LiveCD jakákoli jiná aplikace vč. GParted disk sda a jeho partitions normálně vidí a pracuje s nimi vč. mountu ... ale instalátor ho prostě nevidí! Nakopne mě někdo správným směrem?

MPosp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Instalátor nevidí disk sda
« Odpověď #1 kdy: 30 Dubna 2010, 16:04:19 »
Pročetl jsem starší vlákna věnující se podobnému problému - zkusil jsem tedy Alternate Install CD, situace stejná. Disk jsem tedy pomocí GParted vyprázdnil a znovu začal od vytvoření MS-DOS partiton table, oddíly jsem naformátoval ext3 (jiný nepoužívám) a opět bez výsledku.
Nezbylo mi než disk vyměnit za nový, zcela prázdný. Ten už se chytl.
Podotýkám, že jediný SW který s diskem odmítal pracovat byl instalátor Ubuntu 10.04. Všechny ostatní programy vč. původního instalátoru 9.04 či LiveCD SLAX (který mi korektně automaticky namapoval mimo disku sda i diskové pole na těch dalších a pohodlně jsem v MC přešoupal co jsem potřeboval) s diskem cvičí jak potřebují. Lituji ty, kteří narazí na podobný problém a nemají kam šáhnout pro jiný HDD ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.