Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s postfixem - chybá hláška v syslogu  (Přečteno 1382 krát)

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
problém s postfixem - chybá hláška v syslogu
« kdy: 03 Března 2011, 15:12:41 »
Ahoj, na 10.4 mám divně nakonfigurovaný postfix, jednou jsem jej instaloval, ale nakonec jej nepoužívám a nebyl dotažený dokonce. Nikde pokud vím nemám v serveru nastavené nějaké odesílání (v tomto serveru:) ). Náhodně, někdy jednou za hodinu, někdy jednou za pár dní, někdy každou minutu se mi objevuje v syslogu hláška postfix/sendmail[14801]: fatal: open /etc/postfix/main.cf: No such file or directory

číslo se mění, můžete mne někdo nakopnout, já chápu, že problém je v neexistující konfiguraci, ale co se snaží postfix využít? to mne mate. Někdy je to v noci, někdy přes den, fakt různě. Myslel jsem si, že nějaká generovaná hláška z nějakého cronu, ale to by tomu neodpovídalo. je to jen můj domácí server, nikdo na něm další není. Díky.

Armus69

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
    • http://www.netlancers.cz
Re: problém s postfixem - chybá hláška v syslogu
« Odpověď #1 kdy: 03 Března 2011, 19:56:07 »
Píše ti zcela jasně že mu chybí konfigurační soubor.
jabber:  Armus69@jabber.cz

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re: problém s postfixem - chybá hláška v syslogu
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2011, 22:33:45 »
vždyť píšu, že to chápu, ale potřeboval bych nějak zjistit, co se snaží postfix vyvolávat.... (tedy kdo/co se snaží vyvolat postfix/sendmail, ne koho/co).

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: problém s postfixem - chybá hláška v syslogu
« Odpověď #3 kdy: 12 Března 2011, 07:43:46 »
Prvně bych se podíval, zda postfix běží
Kód: [Vybrat]
ps wax | grep postfix

Pokud ano, zkusil bych se na něj připojit
Kód: [Vybrat]
nc localhost 25

Pokud odpoví, pravděpodobně s chybou a pak bych tipoval na různé boty, pokud se jedná o veřejnou IP.

Pokud neodpoví, neběží atp. tipoval bych, že dochází k odpojování kabelu (resp. restartu sítě - bezdrát?) a s tím spojený pokus o restart postfixu (scripty v /etc/network/if-*), případně bych mrknul do crona etc.

Pokud postfix už nechceš používat, tak ho prostě odinstaluj a zmiznou i tyhle hlášky :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.