Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Moh' bych požádat o novou podkategorii/přípíchnutý téma? Otázky na testery.  (Přečteno 8787 krát)

Soyin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Důvod je snad jasný. Při přestupu na Nattyho a Unity se všichni zděsili, což by možná nebylo tak zlé, kdyby se měli uživatelé kde zeptat BetaTestrů, jak co vypadá, jak se co ovládá, v jakým stavu co je.... A co s čím funguje, a podobně.... A protože BFU už hold nejsou na lurkmoar jak by si představoval ntz, tak jim to musíte usnadnit, vysvětlovat klidně jak blbejm.... Prostě to, co wiki nezaštítuje  ;3

Konkrétně já bych se rád zeptal, jak vypadá Unity@GNOM3 (leet byl pro skrácení Gnome 3, a i z důvodu lepšího odlišení od Gnome 2) , minule když jsem se ptal, tak prej nepoužitený, ale proč nebo co, jaká část nebo jestli celý, to jsem se nedozvědel. Takže se znovu nějaké dobré duše ptám, Co teď ve Alfa 3? A jde naistalovat zároveň I GNOM3 SH3LL? (SH3LL, protože GNOM3....) A už někdo dělá na forku panelu do GTK3, nebo je použitelný panel nativně i v GNOM3? Toť vše. Děkuji :3

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
nejsem proti otazkam na testery...

jenom neni pravda, ze se vsichni zdesili. to jen par kriklounu (lidi pisicich na forum prispevky typu fuj, hnus, hruza apod.) dela ten dojem. vetsina si nove ubuntu proste vyzkousi, a kdyz se jim zalibi, tak ho pouzivaji, a kdyz ne, tak zustanou na starem nebo prejdou na neco jineho.

a mark pise o 11.04 jako o zatim nejuspesnejsim vydani: most users have come around to the view that this is the best free desktop option. 11.04 was the fastest-adopted release of Ubuntu ever (the percentage of upgrades, which we can judge quite accurately from wikipedia log analysis, was faster to 11.04 than any previous release).

opravdu zdeseny je jenom jiri eischmann  ;D
http://www.linuxexpres.cz/blog/peklo-zamrza

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Důvod je snad jasný. Při přestupu na Nattyho a Unity se všichni zděsili, což by možná nebylo tak zlé, kdyby se měli uživatelé kde zeptat BetaTestrů, jak co vypadá, jak se co ovládá, v jakým stavu co je.... A co s čím funguje, a podobně.... A protože BFU už hold nejsou na lurkmoar jak by si představoval ntz, tak jim to musíte usnadnit, vysvětlovat klidně jak blbejm.... Prostě to, co wiki nezaštítuje  ;3

Konkrétně já bych se rád zeptal, jak vypadá Unity@GNOM3 (leet byl pro skrácení Gnome 3, a i z důvodu lepšího odlišení od Gnome 2) , minule když jsem se ptal, tak prej nepoužitený, ale proč nebo co, jaká část nebo jestli celý, to jsem se nedozvědel. Takže se znovu nějaké dobré duše ptám, Co teď ve Alfa 3? A jde naistalovat zároveň I GNOM3 SH3LL? (SH3LL, protože GNOM3....) A už někdo dělá na forku panelu do GTK3, nebo je použitelný panel nativně i v GNOM3? Toť vše. Děkuji :3
Nejsem tester ale pokud tě zajímá názor obyčejnýho joudy tak Unity v Natty je prostě jenom slabý odvar děsu který je v OO. To spojení Unity a Gnome3 je opravdu děs a připadá mi že Mark začal dělat Ubuntu jenom a pouze pro chytré mobilní telefony. Gnome-shell lze v OO normálně vybrat při přihlášení ??? ???

Soyin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
nejsem proti otazkam na testery...

jenom neni pravda, ze se vsichni zdesili. to jen par kriklounu (lidi pisicich na forum prispevky typu fuj, hnus, hruza apod.) dela ten dojem. vetsina si nove ubuntu proste vyzkousi, a kdyz se jim zalibi, tak ho pouzivaji, a kdyz ne, tak zustanou na starem nebo prejdou na neco jineho.

a mark pise o 11.04 jako o zatim nejuspesnejsim vydani: most users have come around to the view that this is the best free desktop option. 11.04 was the fastest-adopted release of Ubuntu ever (the percentage of upgrades, which we can judge quite accurately from wikipedia log analysis, was faster to 11.04 than any previous release).

opravdu zdeseny je jenom jiri eischmann  ;D
http://www.linuxexpres.cz/blog/peklo-zamrza

Dikec   ;D

Jak říkáš, možná jen dojem.... Ale koukni dolů, a uvidíš, co to znamená budit dojem  ;)

Mno.... Jen aby Mark měl podklad, a aby to nebyla reklama typu "stáhněte si [prohlížeč, nejhorší je v tomhle ohledu plex chrome....] nejrychlejší prohlížeč", i když bych taky rád aby ten cíl že za málo let hodně uživatelů byl trochu reálnější  ;)  Ale to by museli být na to i PC, protože smartfóny a tablety rozbily trh, a vytrácí se opravdovej HW....

Důvod je snad jasný. Při přestupu na Nattyho a Unity se všichni zděsili, což by možná nebylo tak zlé, kdyby se měli uživatelé kde zeptat BetaTestrů, jak co vypadá, jak se co ovládá, v jakým stavu co je.... A co s čím funguje, a podobně.... A protože BFU už hold nejsou na lurkmoar jak by si představoval ntz, tak jim to musíte usnadnit, vysvětlovat klidně jak blbejm.... Prostě to, co wiki nezaštítuje  ;3

Konkrétně já bych se rád zeptal, jak vypadá Unity@GNOM3 (leet byl pro skrácení Gnome 3, a i z důvodu lepšího odlišení od Gnome 2) , minule když jsem se ptal, tak prej nepoužitený, ale proč nebo co, jaká část nebo jestli celý, to jsem se nedozvědel. Takže se znovu nějaké dobré duše ptám, Co teď ve Alfa 3? A jde naistalovat zároveň I GNOM3 SH3LL? (SH3LL, protože GNOM3....) A už někdo dělá na forku panelu do GTK3, nebo je použitelný panel nativně i v GNOM3? Toť vše. Děkuji :3
Nejsem tester ale pokud tě zajímá názor obyčejnýho joudy tak Unity v Natty je prostě jenom slabý odvar děsu který je v OO. To spojení Unity a Gnome3 je opravdu děs a připadá mi že Mark začal dělat Ubuntu jenom a pouze pro chytré mobilní telefony. Gnome-shell lze v OO normálně vybrat při přihlášení ??? ???

Třeba i to.... Co je na Unity vůbec tak hrozné? Já bych Unity klidně rád i na Winech (u jednoho kompu u příbuznejch, kterej můžu používat "jak chci", ale kde nemám plnej přístup a není tam ani pořádnej BIOS z kterýho bych vybral jinej boot....), a asi nebudu jedinej (a sakra, já věděl že mám schovat ty linky.... ^_^; ), natož aby Ocelot byl ještě horší? Zase nemám info která část, nebo co to je, jen vím že "je to hrůza", proč, to mi nikdo neřekne. Ale díky.

Ale musím opravdu poděkovat za info, že Unity a Shell fungují pospolu (možná nejedou zároveň, Shell nejde na Compizu prej....), tohle jsem potřeboval vědet  :)

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Unity a gnome-shell nemohou fungovat najednou :) V OO je defaultní prostředí Unity a když při přihlašování zvolíš Gnome tak se spustí gnome-shell. V Unity pokud nepovolíš nesvobodný ovladač tak se ti automaticky spustí Unity 2D, což je trochu očesaná verze Unity. Gnome-shell myslím toto neřeší.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Unity a gnome-shell nemohou fungovat najednou :) V OO je defaultní prostředí Unity a když při přihlašování zvolíš Gnome tak se spustí gnome-shell. V Unity pokud nepovolíš nesvobodný ovladač tak se ti automaticky spustí Unity 2D, což je trochu očesaná verze Unity. Gnome-shell myslím toto neřeší.
Rieši. Ale to s tým ovládačom je blud. Pokial máš akceleráciu aj bez uzavretého tak ti to pôjde. A mimo iné je to celkom slušné a do vydania to možno bude také ako to malo byť v apríli.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Soyin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Unity a gnome-shell nemohou fungovat najednou :) V OO je defaultní prostředí Unity a když při přihlašování zvolíš Gnome tak se spustí gnome-shell. V Unity pokud nepovolíš nesvobodný ovladač tak se ti automaticky spustí Unity 2D, což je trochu očesaná verze Unity. Gnome-shell myslím toto neřeší.

Jaky, myslel jsem že v Nattym si instalací GNOM3 SH3LL rozbiješ Unity.... Zatímco Ocelotí Unity 2D a Unity@GNOM3 je stavěno na závislostech které na první pohled teoreticky nejsou konfliktní s GNOM3 SH3LL, takže je můžeš mít naistalované pospolu a vybírat mezi nimi při přihlášení.... Jsem se ptal jak je to s praxí? :D

Unity a gnome-shell nemohou fungovat najednou :) V OO je defaultní prostředí Unity a když při přihlašování zvolíš Gnome tak se spustí gnome-shell. V Unity pokud nepovolíš nesvobodný ovladač tak se ti automaticky spustí Unity 2D, což je trochu očesaná verze Unity. Gnome-shell myslím toto neřeší.
Rieši. Ale to s tým ovládačom je blud. Pokial máš akceleráciu aj bez uzavretého tak ti to pôjde. A mimo iné je to celkom slušné a do vydania to možno bude také ako to malo byť v apríli.

.... Ako že v Apríli čo myslíš????

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
to jAster_BA: po instalaci z alternate cd najede Unity 2D. Teprve potom je možné nainstalovat nesvobodný ovladač v mém případě Nvidie a po opětovném přihlášení naběhne Unity 3D :) Svobodný ovladač nezmiňuji protože sice Unity 3D jede ale fps je oproti Nvidii skoro nulové ??? Alespoň na moji GF 7600GT. Jestli 3D Unity přímo naběhne po instalaci z desktop cd nevím, nezkoušel jsem, ale zdá se mi to velice nepravděpodobné.

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Soiyn: .... "Ako že v Apríli čo myslíš?" je asi myšleno že tak to původně mělo být v Nattym. Jinak v OO ten Gnome-shell vypadá alespoň pro mě lépe, než Unity a chybách ani nemluvě ???

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Tak po pridaní ppa do 11.04 to bolo takmer bez chybové ale inštalácia z oficiálnych repos je lepšia/netreba nič pridávať až na okraj okna...ten je taký nechutný oranžový.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

pavolzetor_revival

  • Host
Unity je rozhodne lepsie v OO, aj ked teraz nefacha, kedze testing compiz ma segfaulty (sa rozhodne ci sa nasadi), https://wiki.ubuntu.com/CompizTestPlan
GNOME 3 je v Ubuntu take ako aj inde, takze rozhodne to neni chyba unity, len sa shell nahradi unity a evolution thunderbirdom

Ale na produkcnej masine je to nekedy pech :-D, tusim nahodim aj stable

unity a shell mozu zaroven bezat (odskusane na unity 2d)
skus "gnome-shell --replace"
« Poslední změna: 20 Srpna 2011, 12:40:04 od pavolzetor_revival »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.