Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: rdesktop - mapování adresáře u notebooku  (Přečteno 1247 krát)

PetrK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
rdesktop - mapování adresáře u notebooku
« kdy: 30 Prosince 2011, 10:58:41 »
Vážení,

mám tento problém:

Na desktopu (několika) s OS Debian sqeeze nebo ubuntu X.X mám nainstalované kvm a rdesktop pro amd-64.
Pod kvm běží WXP (nebo server W2003) a propojení z linuxu (přes rdesktop s parametrem -r disk:local=$HOME, pod linuxem mám vytvořen bridge) ať z téhož PC nebo jiných probí)há správně a $HOME se ve WXP správně přimapuje a zobrazí.

Totéž jsem nainstaloval na notebooky HP T60p a Del 630. Při připojení z notebooku přes rdesktop na WXP na vzdálené PC vše běží správně a $HOME se přimapuje dobře.

Přepnu-li se z notebooku přes ssh na PC a přes rdesktop se připojím na WXP běžící na notebooku $HOME se opět ve WXP správně přimapuje a zobrazí.

A teď ten problém:
Připojím-li se z notebooku přes rdesktop na WXP běžící pod kvm na tomto stroji, při zobrazení $HOME mě WXP píší chybu, že nemám práva prohlížet přimapovaný $HOME.

Stejný $HOME se mi však, jak jsem psal výše, normálně připojí a otevře při připojení na WXP pod kvm nadesktopu.

Zkoušel jsem i kopírovat obrazy z desktopu na notebook a z notebooku na desktop. Nic. Na desktopu funguje na notebooku píše chybu.

Na obou běží debian sqeeze se stejnými instalačními balíky.

Kde může být chyba?

ntz - vám vše funguje, kde dělám chybu?

Děkuji za případné rady.

PetrK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:rdesktop - mapování adresáře u notebooku
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2012, 12:58:10 »
Tak chyba byla na straně mojí a XPček. XPčka se špatně odpojovala. Po nové instalaci Serveru2003 chyba zmizela a adresáře se mapují správně (aspoň zatím  :) ).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.